fbpx

Długi weekend w Czarnogórze 19.06.2025 – 23.06.2025 - 5 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PIĘCIODNIOWY

OBJAZD MONTENEGRO!

.

Długi weekend w Czarnogórze!

TERMIN: 19.06.2025 – 23.06.2025

CENA: 660 EUR + lot z Wrocławia ok. 590 PLN

 

Lecimy liniami Ryanair, więc przy zakupie biletów lotniczych każdy może wybrać jaki bagaż potrzebuje.

 

 

   

  Czarnogóra to mały kraj pomiędzy Serbią, Bośnią i Hercegowiną, Albanią i Chorwacją.  Jeden z najmłodszych krajów w Europie, powstał w 2006 roku po rozpadzie Serbii i Czarnogóry. Zajmuje zaledwie 13000 km kwadratowych. Prawie 300 km lini brzegowej pięknego wybrzeża Adriatyku przyciąga turystów jak magnes. Przeważającą część powierzchni Czarnogóry to spektakularne tereny górzyste m.in. Durmitor i Lovćen. Czarnogóra może się poszczycić największym kanionem w Europie – kanionem Tary. Kraj zamieszkuje niecałe 700 tysięcy mieszkańców, mają prezydenta i parlament, do którego dostają się posłowie z poparciem ponad 6000 głosów, stąd liczba posłów w jednej kadencji to 78 a w obecnej 71. Czarnogórcy w 74% są prawosławni, 18% to muzułmanie (Sunnici), a 4% to katolicy. Czarnogóra żyje z rolnictwa i hodowli zwierząt, popularne jest rybołówstwo i przemysł spożywczy. Górnicy wydobywają rudy ołowiu i cynku oraz boksyty. Bardzo istotna część dochodów Czarnogóry to turystyka. Nadmorskie miejscowości generują tłumy, nas jednak najbardziej zafascynowały góry i niezliczone trasy piesze ze wspaniałymi widokami i nieskazitelną przyrodą.

   

  Czarnogóra to jeden z bardziej niedocenianych kierunków na mapie Europy, a my z chęcią pokażemy Wam najciekawsze zakątki tego kraju.

  Już pierwszego dnia pojedziemy do Parku Narodowego Tara. Rzeka Tara to najwieksza rzeka Czarnogóry, a kanion Tary to jeden z największych kanionów na świecie i największy w Europie. Miejscami ściany kanionu mają 1300 metrów wysokości. Rzeka z Czarnogóry przepływa do Bośni i Hercegowiny. Można tu doświadczyć spektakularnych wrażeń podczas raftingów i spływów kajakowych. Dostępne są tu także zip line – popularnie zwane tyrolkami. Każdy będzie miał okazję przekonać się czy jest odważny, czy może ma lęk wysokości. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane!

  Po skoku adrenaliny w górach zabierzemy Was w podróż po Czarnogórze zjawiskowymi trasami widokowymi przez liczne pasma górskie. Wraz z samochodem przeprawimy się promem w głąb zatoki Kotorskiej do zjawiskowego Kotoru.

   

  Zwiedzimy kilka nadmorskich miejscowości jak Tivat czy Budva wraz z ich zabytkowymi portowymi starówkami. Przy okazji zobaczymy piękne jachty zacumowane w portach.

  Zobaczymy wyspę Święty Stefan gdzie spędzają urlopy celebryci. Jest to chyba najczęściej fotografowane miejsce w całej Czarnogórze. Totalne must see!

  Skosztujemy lokalnej kuchni i czarnogórskich specjałów takich jak njegujski syr (górski ser) czy njegujski Pprust (odmiana szynki parmeńskiej). Inne lokalne dania to cicvara – kleik na bazie płatków owsianych lub mąki kukurydzianej, gotowany na mleku z dodatkiem sera i kwaśnego mleka. Najpopularniejszym przysmakiem jest burek, pieczony z tradycyjnego ciasta filo, nadziewany serem i szpinakiem. Większość Czarnogórców twierdzi, że jak burek to tylko z mięsem. Aby poczuć klimat Czarnogóry musicie tego skosztować. Sprawdźmy, który jest smaczniejszy!

   

  Ostatnią noc spędzimy przy plaży w Petrovac na Moru. W tej malutkiej miejscowości można odnaleźć prawdziwy spokój. Skosztujemy tu rewelacyjnej śródziemnomorskiej kuchni i pospacerujemy nadmorską promenadą. Dla osób głodnych wrażeń możliwy będzie rejs kajakami lub łodzią na małą wysepkę w pobliżu. Znajduje się tam taras przed Cerkwią Świętej Niedzieli. Widać stąd całe wybrzeże miasteczka.

  Podczas wyjazdu przemieszczamy się komfortowym vanem prowadzonym przez jednego z pilotów. Śpimy w apartamentach z pokojami 2-3 osobowymi. Każdy apartament wyposażony jest w kuchnię, więc będzie miejsce aby przygotowywać śniadania. W apartamentach znajdują się również salony z wygodnymi kanapami do wieczornych integracji. Wyjazd do Czarnogóry nastawiony jest na zwiedzanie, naturę ale i odpoczynek. Ruszasz z nami?

   

   


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LOT DO CZARNOGÓRY / PLJEVLJA

  Spotkamy się na lotnisku we Wrocławiu ok. godziny 4:00 rano, skąd o 6:00 wystartuje nasz samolot. Czeka nas krótki lot do Czarnogóry. Następnie odbierzemy vana i ruszymy do miejscowości Pljevlja. Trasa do Pljevlja jest bardzo widokowa, więc przygotujcie aparaty! Po dojechaniu na nocleg siądziemy do wspólnej kolacji.

  Day 2
  ZIP LINE / KOTOR

  Czas na trochę szaleństwa! Spać będziemy blisko startu tyrolki, której długość wynosi 1050 metrów. Każdy zatem będzie mógł wykonać tyle zjazdów ile będzie miał ochotę. W południe wyruszymy widokową trasą w kierunku Kotoru. Po drodze zatrzymamy się w punktach widokowych. Przeprawimy się również promem. Obiad zjemy w przytulnej miejscowości Tivat. Wieczorem czeka nas spacer po miasteczku Kotor, gdzie będzie nasz nocleg.

  Day 3
  PETROVAC NA MORU

  Z samego rana wyruszymy na spacer na szczyt do Zamku św. Jana. Wędrówka jest trochę męcząca, ale widoki wynagrodzą nam trud. Po powrocie do miasteczka udamy się na śniadanie oglądając budzące się do życia miasteczko. Następnie ruszymy przepiękną trasą do Parku Narodowego Lovcen. Wdrapiemy się na szczyt góry Jezerski Vrh, gdzie znajduje się fenomenalny punkt widokowy oraz Mauzoleum Piotra II Petrovica-Niegosza. Widać stąd aż Albanię. Wieczorem dojedziemy do miejscowości Petrovac na Moru.

  Day 4
  PETROVAC NA MORU

  Od rana będzie czas na pływanie kajakami lub rejs po okolicznych wyspach. Wieczorem udamy się do miasteczka położonego blisko lotniska.

  Day 5
  LOT POWROTNY

  Wczesne śniadanie i jedziemy na lotnisko. Poranny lot powrotny o 9:10. We Wrocławiu wylądujemy o 11:00

  CENA ZAWIERA:

  • 4 noclegi w luksusowych pokojach 2 lub 3-osobowych
  • Transport wraz z paliwem na całej trasie
  • Wejście do Mauzoleum Niegosza
  • Wjazd do Parku Narodowego Lovćen
  • Przejazdy widokowymi trasami
  • Przeprawę promową
  • Zwiedzanie Kotoru
  • Wejście do Zamku św. Jana w Kotorze
  • Opiekę dwóch doświadczonym pilotów z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu (Wrocław - Podgorica - Wrocław) + ewentualny dodatkowy bagaż ok. 100 - 400 zł (w zależności od wielkości bagażu)
  • Atrakcji dodatkowych (np. Zipe line)
  • Wyżywienia

  Informacje podstawowe:

  • samolot, 9-osobowy van
  • 4 - 8 osób
  • 19.06.2025 - 23.06.2025
  • 660 EUR + lot ok. 590 PLN
  • 4
  pl_PL