fbpx

Cuda Świata w Jordanii - 8 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA ORIENTALNĄ PRZYGODĘ W JORDANII!

 
 

 

 

Kwiecień w Jordanii!

TERMIN: 16.04.2025 – 23.04.2025

CENA: 1320 USD + 1000 PLN + lot ok. 800 PLN (lot z Warszawy)

 

 

 

 

 

 
Lecimy liniami Ryanair, więc przy zakupie biletów lotniczych każdy może wybrać jaki bagaż potrzebuje.

Wyloty są z Warszawy lub Poznania.

 

 

   

  Słyszeliście, że Jordańczycy nazywani są najserdeczniejszymi ludźmi świata? Czas się o tym przekonać i wybrać z nami na niezapomnianą noc na pustyni Wadi Rum! Zabieramy Was na tygodniową, pełną wrażeń wyprawę. Podczas wyjazdu odwiedzimy najbardziej znane miejsca w Jordanii, które każdy turysta odwiedzający ten piękny kraj zobaczyć powinien. Przejedziemy najpiękniejszymi trasami, doświadczymy gościnności Jordańczyków, skosztujemy tradycyjnej beduińskiej herbaty, sprawdzimy czy baklava jest tak słodka, jak ją opisują oraz poznamy początki cywilizacji. Jordania jest krajem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest mniej popularną destynacją niż Izrael, więc warto odwiedzić ją czym prędzej, zanim zaleje ją fala osób chcących zobaczyć atrakcje wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Podczas wyjazdu będziemy podróżować vanami 8-osobowymi z pilotami wyjazdu za kierownicą. Dzięki tej formule zwiedzania wjedziemy tam, gdzie nie wjadą autobusy turystyczne. 

  Amman to młoda stolica kraju, która wciąż się rozrasta. Populacja miasta wynosi ponad 4 mln mieszkańców. Spacer po Ammanie wymaga dobrej kondycji, ponieważ miasto znajduje się na wielu wzgórzach. Tu poczujemy smak prawdziwego orientu oraz wejdziemy do meczetu, który jest dostępny dla niemuzułmanów. Odwiedzimy rzymski teatr zbudowany w II wieku naszej ery, przejdziemy się znaną ulicą Rainbow Street w poszukiwaniu lokalnej kuchni. Zachód będziemy podziwiać z cytadeli z widokiem na położone na wzgórzach miasto. 

  W trakcie wyjazdu udamy się również do rzymskiego miasta – Dżerasz. Ogromne budowle, wspinające się ku niebu kolumny, teatry oraz monumentalne budynki – to wszystko uświadomi nam potęgę tego miejsca. 90% obiektów z całego miasta jest wciąż nieodkopanych, a mimo to pozostałe 10% robi wielkie wrażenie. Gerasa uchodzi za jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich poza tymi znajdującymi się we Włoszech. W czasach świetności bogate miasto było zamieszkiwane przez 20 tysięcy mieszkańców.

  Być w Jordanii i nie zobaczyć Ziemi Obiecanej to jak być w Paryżu i nie widzieć wieży Eiffela 😉 Góra Nebo, to miejsce dokąd Mojżesz doprowadził swój lud. Stąd rozpościera się widok na Ziemię Obiecaną. Dżabal Naba jest miejscem śmierci Mojżesza, dlatego jest ważnym miejscem nie tylko dla chrześcijan, ale również dla wyznawców islamu. Na górze znajduje się bazylika, w której podziwiać można dobrze zachowane mozaiki. Górę odwiedził w 2000 roku Jan Paweł II.

  Jordania zadziwia na każdym kroku, między innymi tym, że to właśnie w tym kraju znajduje się najstarsza zachowana mapa Ziemi Świętej. Mapa ułożona została z dwóch milionów kafelków i tworzy bardzo imponującą mozaikę. Mapa znajduję się w Madabie, mieście, które słynie z tworzenia mozaik. Niektóre warsztaty tworzące mozaiki można odwiedzać i podejrzeć proces produkcji. Będąc w Madabie udamy się do Parku Archeologicznego aby zobaczyć mozaiki z trzech bizantyjskich kościołów. Osoby kochające pamiątki z podróży w mieście tym znajdą coś dla siebie!

  W trakcie wyjazdu zaznamy kąpieli w Morzu Martwym, które znajduje się w najniżej położonym punkcie na świecie -430 m. p.p.m. Morze Martwe jest dokładnie bezodpływowym jeziorem położonym w tektonicznym rowie. Jezioro jest najbardziej zasolonym zbiornikiem wodnym na świecie, dlatego można spokojnie w nim unosić się na wodzie i czytać jednocześnie gazetę. Dodatkowym atutem kąpieli w Morzu Martwym będzie błotnisty masaż ciała połączony z solnym peelingiem. Rewelacyjny zabieg odprężający oraz odmładzający ;). Relaksujące atrakcje odbędą się w luksusowym hotelu z basenem infinity z widokiem na Morze Martwe. Wspaniały początek intensywnego tygodnia!

  Udamy się także na atrakcję poza typowym szlakiem turystycznym do kanionu Wadi Numeira. Wciąż mało popularnym wsród turystów, ale robi wielkie wrażenie. Wysokie skały tworzące różne formacje – prawdziwa gratka dla fotografów. 

  Petra – Starożytne miasto Nabatejczyków, które przez wiele lat było ukryte przed światem. Spora część budowli została zniszczona przez trzęsienie ziemi, które doprowadziło do wyludnienia mieszkańców. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz zostało uznane za jedno z Siedmiu Nowych Cudów Świata. W Petrze zobaczymy grobowce wykute w skałach, teatr, legendarny skarbiec faraona oraz klasztor. Spędzimy tu intensywny dzień, podziwiając wiele obiektów. Zobaczycie, że w Petrze są miejsca gdzie będziemy zupełnie sami podziwiali niezapomniane widoki. Przygotujcie nogi na dużą ilość kilometrów, ale gwarantujemy – widoki Wam to wynagrodzą 🙂

  Dodatkowo jedną noc spędzimy na pustyni Wadi Rum pod gwieździstym niebem. Zobaczymy tradycyjny sposób przygotowywania jedzenia w stylu beduińskim, poznamy tradycyjne tańce i styl życia beduinów. Nie zabraknie także śpiewów przy ognisku. Po pustyni będziemy przemieszczać się samochodami z napędem 4×4 z otwartym dachem. Jest to najlepszy sposób aby zobaczyć niebywałe formacje skalne Wadi Rum. Dzień umili nam tradycyjny beduiński obiad przygotowany na ognisku. Pustynia jest obszarem chronionym, od 2011 roku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Akaba – miasto i zatoka o tej samej nazwie. W Akabie znajduje się jedyny w kraju port morski oraz strefa bezcłowa. W mieście tym udamy się na pyszny obiad, który łączy ze sobą smaki kuchni jordańskiej z europejską – według kucharza to nowoczesna kuchnia arabska. W Akabie chętne osoby będą miały możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie podczas snorkelingu lub nurkowania głębinowego. Z wybrzeża widać trzy kraje – Egipt, Arabię Saudyjską i Izrael. Wieczorem warto odwiedzić miejską plażę, na którą schodzą się mieszkańcy by podziwiać zachód słońca.

  Miasto Al-Karak znajduje się na Drodze Królewskiej. Sam dojazd do miejscowości sprawi nam nie lada przyjemność – widoki są rewelacyjne. Liczne góry, doliny i zakręty to trasa niczym na rollercoasterze. W mieście Al-Karak znajduje się zamek krzyżowców o tej samej nazwie, zbudowany w XII wieku. Z zamku roztacza się wspaniały widok na okolicę. W mieście udamy się na lokalny obiad do istniejącej od wielu pokoleń zaprzyjaźnionej restauracji.


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  AMMAN

  Poranny wylot z Polski. Po wylądowaniu odbierzemy na lotnisku nasze vany i udamy się do stolicy Jordanii – Ammanu. Popołudnie poświęcimy na zwiedzanie miasta, wejdziemy do Meczetu Króla Abdullaha I, przejdziemy się słynną Rainbow Street, odwiedzimy teatr rzymski, a na zachód słońca udamy się do ruin cytadeli. Wieczorem wybierzemy się na lokalną kolację w najczęściej odwiedzanej przez mieszkańców dzielnicy. Nocleg w Ammanie.

  Day 2
  DŻERASZ / GÓRA NEBO / MADABA

  Wczesna pobudka, śniadanie i ruszymy w drogę do ruin rzymskiego miasta – Dżerasz. Po paru godzinach spaceru zjemy pyszny lunch w bufecie i pojedziemy w trasę ku Górze Nebo. Jeśli pogoda nam dopisze to z góry ujrzymy w oddali Jerozolimę. Następnie pojedziemy do Madaby, gdzie odwiedzimy kościół św. Jerzego, Park Archeologiczny oraz podejrzymy jak tworzy się mozaiki. W tym mieście zakupy można robić do późnych godzin wieczornych. Kolacja i nocleg w Madabie.

  Day 3
  MORZE MARTWE / WADI NUMEIRA / WADI MUSA

  Po śniadaniu udamy się na relaksującą kąpiel w Morzu Martwym. W hotelu z basenem czeka nas błotnisty masaż. W obiekcie znajduje się restauracja, więc osoby niezainteresowane kąpielą mogą odpocząć nad basenem z widokiem na Morze Martwe. Następnie pojedziemy do kanionu Wadi Numeira. Czekają nas 4 km trekkingu wzdłuż strumyka. Tego dnia przejedziemy również przez niezwykle widokową trasę wsród gór, aby dojechać do Wadi Musa. Lokalna kolacja w najlepszej restauracji w mieście i nocleg. W hotelu, w którym się zatrzymamy śpimy dwie noce.

  Day 4
  PETRA

  Przed nami intensywny dzień 😉 Wstaniemy ok. 6 rano, zjemy śniadanie i ruszymy zwiedzać Petrę. Po przejściu kanionu Al-Siq zobaczymy słynny Skarbiec Faraona. Udamy się na wędrówkę do punktu widokowego znajdującego się na górze kanionu. Jest to najlepsze miejsce na wykonanie pamiątkowych zdjęć. Po przejściu trasy w nagrodę wypijemy kawę turecką, świeży sok z granatów lub beduińską herbatę. Następnie odwiedzimy kościół bizantyjski, słynne grobowce, teatr oraz klasztor. Obiad zjemy w restauracji, która serwuje posiłki w formie bufetu. Po zobaczeniu wszystkich najważniejszych atrakcji Petry zabierzemy Was w miejsce, gdzie dużo osób nie dociera, a widoki zapierają dech w piersiach. Przygotujcie sobie przekąski na drogę, bo tego dnia pokonamy pieszo wiele kilometrów. Wieczorem zjemy kolację i wrócimy do naszego hotelu w Wadi Musa.

  Day 5
  NOC NA PUSTYNI WADI RUM

  Po śniadaniu ok. 8 rano opuścimy miasteczko i ruszymy Drogą Królewską do Wadi Rum Village. Stąd przesiądziemy się do samochodów 4×4 i udamy się na całodniową wycieczkę po rezerwacie Wadi Rum. Odwiedzimy miejsca, które mogliście widzieć na pocztówkach z Jordanii. Zjemy obiad przygotowany dla nas na ognisku. Osoby chętne będą miały możliwość spróbować sandboardingu. Po cudownym zachodzie słońca przyjedziemy na nasz camping, gdzie spędzimy niezapomnianą noc. W każdym luksusowym namiocie znajduje się łazienka oraz panoramiczne okno z widokiem na gwiazdy. Po wspólnej kolacji podziwiać będziemy gwieździste niebo i grzać się przy ognisku. Tego wieczoru każdy musi dostrzec spadającą gwiazdę 😉

  Day 6
  AKABA / NURKOWANIE

  Dzień przywitamy beduińskim śniadaniem. Następnie opuścimy nasze luksusowe namioty i samochodami 4×4 wrócimy do wioski gdzie przesiądziemy się w naszego vana. W Akabie wybierzemy się na lekki obiad, aby mieć siłę udać się na wodne atrakcję. Chętne osoby mogą spróbować snorkelingu lub nurkowania. Gwarantujemy, że nie będziecie żałować! Rafa koralowa w Akabie jest rewelacyjna. Wieczorem spacer po mieście – będzie to dobry moment, aby kupić mnóstwo orientalnych przypraw, herbatę lub kawę. Na kolację udamy się do mariny gdzie cumują luksusowe jachty. Nocleg w hotelu w centrum Akaby.

  Day 7
  AL - KARAK / DROGA KRÓLEWSKA / MADABA

  Po śniadaniu w hotelu wyruszymy w trasę do Madaby. Podróż wraz z postojami zajmie nam cały dzień. Pierwszy przystanek będzie w mieście Karak, gdzie zwiedzimy ruiny twierdzy krzyżowców. Po obiedzie ruszymy w dalszą trasę Drogą Królewską, gdzie będziemy podziwiać zapierające dech widoki. Przygotujcie się na mnóstwo serpentyn oraz zachód słońca w górach. Wieczorem dojedziemy do Madaby, w której czeka nas ostatni nocleg.

  Day 8
  LOT DO POLSKI

  Żegnamy się z Jordanią. Po śniadaniu opuścimy hotel o 8:30 i udamy się na lotnisko. O 11:40 wylecimy z Ammanu, a ok 14:40 wylądujemy w Polsce.

  CENA ZAWIERA:

  • 6 noclegów w pokojach 2 -osobowych z łazienkami
  • 1 noc w luksusowych 2, 3-osobowych beduińskich namiotach z panoramicznymi oknami
  • Jordan Pass (wiza)
  • Śniadania każdego dnia
  • Beduiński lunch podczas wycieczki po Wadi Rum
  • Transport wraz z paliwem na całej trasie
  • Zwiedzanie Ammanu
  • Wejście do Meczetu Króla Abdullaha I
  • Zwiedzanie rzymskiego miasta Dżerasz
  • Wejście do Zamku Karak
  • Przejazd Drogą Królewską
  • Zwiedzanie Madaby
  • Wejście do Kościoła św. Jerzego z mozaiką mapy Ziemi Świętej
  • Wizytę na Górze Nebo
  • Wejście do luksusowego basenu nad Morzem Martwym
  • Błotnisty masaż z peelingiem solnym
  • Spacer po kanionie Wadi Numeira
  • Całodniowe zwiedzanie Petry
  • Zwiedzanie Akaby
  • Całodzienną wycieczkę z przewodnikami, jeepami 4x4 po pustyni Wadi Rum
  • Noc wraz z jedzeniem i zabawą na pustyni Wadi Rum
  • Opiekę dwóch doświadczonym pilotów z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu międzykontynentalnego + ewentualny dodatkowy bagaż ok. 100 - 400 zł (w zależności od wielkości bagażu)
  • Atrakcji dodatkowych (np. Nurkowania, snorkelingu)
  • Wyżywienia nieujętego w „cena zawiera”

  Informacje podstawowe:

  • samolot, 8-osobowy van
  • 7 - 14 osób
  • 16.04.2025 - 23.04.2025
  • 12320 USD + 1000 PLN + lot ok. 800 PLN
  pl_PL