fbpx

Off-road po bezdrożach Gruzji - 8 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA NIESAMOWITĄ PRZYGODĘ W GRUZJI!

 
 

 

Wakacje 2024

TERMIN: 6.07.2024 – 13.07.2024

CENA: 740 EUR + 2000 PLN + lot ok. 750 PLN 

    

 

 

TERMIN: 21.06.2025 – 28.06.2025

CENA: 790 EUR + 2000 PLN + lot ok. 750 PLN 

    

 

 

 Wylot z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania, Katowic lub Wrocławia (w zależności od decyzji grupy).
Lecimy liniami Wizzair, więc przy zakupie biletów lotniczych każdy może wybrać jaki bagaż potrzebuje.

 

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu – prosimy w tym celu o kontakt z biurem.

 

   

  Gruzja to wspaniały kraj na pograniczu Europy i Azji. W Kaukazie południowym graniczy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a od południa z Armenią i Turcją. Granicę zachodnią  wyznacza Morze Czarne. Wpływy krajów sąsiednich i arcyciekawa historia tego kraju decydują o jego atrakcyjności turystycznej.

  Niesamowita, niezniszczona jeszcze przyroda to kolejny walor tego gościnnego kraju. Tradycyjna lokalna  kuchnia posmakuje każdemu koneserowi jedzenia. Chaczapuri i khinkali to flagowe dania gruzińskiej kuchni, które rozsławiły jej kuchnię na cały świat. Gruzini uwielbiają biesiadować i nigdy nie pozostawiają pełnego kieliszka na stole. Zapraszają do swoich stołów spotkanych w restauracji gości, szczególnie przybyłych z innych krajów. Często goszczą ich na własny koszt. Słynne gruzińskie tradycje winiarskie zostaną docenione przez każdego smakosza tego wspaniałego trunku.

  Antyczne zabytki w Gruzji nie są rzadkością i wraz z niezliczoną ilością prawosławnych monastyrów przyciągają wielu turystów. Wielkie dziedzictwo kulturowe jak również atrakcyjne naturalne warunki przyrodnicze służą podróżom i aktywnemu wypoczynkowi.

  Gruzja ma ciepłe Morze Czarne, wspaniałe stepy, wysokie góry, rwące rzeki, piękne jeziora i jaskinie. Każdy znajdzie tu miejsca atrakcyjne dla siebie.

  Również kultura motoryzacyjna w Gruzji jest zaskakująca. Nigdzie indziej na świecie nie zobaczycie tylu samochodów „zoombie” jakimś cudem dopuszczonych do miejskiego ruchu. To powypadkowe, naprędce naprawiane pojazdy, bez zderzaków, lamp, czasem bez drzwi. Sprowadzane zza granicy, muszą być duże i jak najlepszej marki. Jak mówią sami Gruzini –  „tutaj trzeba wyglądać i budzić szacunek”.

  Taka właśnie jest Gruzja, w której zakochacie się od pierwszych przejechanych kilometrów. Podróż przez Gruzję to podróż w czasie. Od antycznych zabytków do nowoczesnej architektury Tbilisi. Zabierzemy Was w podróż przez najciekawsze według nas zakątki Gruzji, z dużą dozą pewności, że jeszcze tam będziecie chcieli wrócić.

  ATRAKCJE WYJAZDU:

  • offroadowa jazda przez Gruzję,
  • zwiedzanie Gori „Miasta Stalina”,
  • udział w tradycyjnej gruzińskiej kolacji tzw. „Supra”,
  • zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – Mcchety,
  • zwiedzanie Katedry Svetitskhoveli,
  • przejazd gruzińską trasą wojenną,
  • zwiedzanie twierdzy Ananuri (XVII w.),
  • panorama na punkcie widokowym na Przełęczy Krzyżowa w górskim kurorcie Gudauri,
  • panorama na punkcie widokowym przy pomniku przyjaźni rosyjsko-gruzińskiej,
  • zwiedzanie Stepancminda (znane również jako Kazbegi),
  • emocjonujący wjazd na wysokość 2170 m n.p.m. do monastyru Gergeti z widokiem na Kazbek,
  • zwiedzanie Monastyru Bodbe (św.Nino),
  • zwiedzanie Monastyru św. Jerzego,
  • zwiedzanie Sighnani,
  • degustacja wina w restauracji w Sighnani,
  • zwiedzanie kompleksu Davit Gareja,
  • zwiedzanie Tbilisi (Wjazd kolejką linową, twierdza Narikala, pomnik Matki Gruzji, Plac Wolności ze złotą statuą Św. Jerzego, aleja Rustavellego oraz katedra Sioni i Most Pokoju. Wjazd kolejką na wieże TV, koło młyńskie),
  • wizyta w słynnych łaźniach siarkowych w Tbilisi,
  • zwiedzanie kompleksu skalnego miasta Wardzia,
  • wieczorna kąpiel w gorącym siarkowym basenie w Wardzi,
  • zwiedzanie Kutaisi (katedra Bagrati (XI w.), klasztor Motsameta).

  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LOT / GORI

  Około godziny 6:00 spotkamy się na lotnisku. Lot do Kutaisi potrwa 3,5 godziny. Po wylądowaniu, na lotnisku odbierzemy samochody i ruszymy w trzygodzinną trasę przez Kutaisi do Gori. To miasto rodzinne Józefa Stalina. Na miejscu obejrzymy jego dom rodzinny, przeniesiony na teren muzeum. Wieczorem, po zakwaterowaniu, spróbujemy gruzińskiej kuchni w jednej z lokalnych restauracji. Udamy się do naszej ulubionej restauracji, w której jedzeniu często towarzyszy muzyka na żywo. Niewykluczone, że zaproszeni przez Gruzinów zakończymy wieczór nauką gruzińskiego tańca. To bardzo gościnny naród, o czym na tym wyjeździe przekonamy się nie raz.

  Day 2
  MCCHETA / KAZBEGI

  Rano po obfitym śniadaniu ruszymy do Mcchety. W dawnej stolicy Gruzji obejrzymy wspaniałą Katedrę Svetitskhoveli i przespacerujemy się zabytkowymi uliczkami Mcchety. Każdy skosztuje przysmaków z lokalnych straganów i ruszymy w słynną gruzińską trasę wojenną w kierunku Władykaukazu. Po drodze zatrzymamy się, żeby obejrzeć twierdzę Ananuri oraz widok na rzekę Aragwi. Nasz kolejny przystanek to punkt widokowy na przełęczy krzyżowej w górskim kurorcie Gudauri. Później zatrzymamy się również przy pomniku przyjaźni rosyjsko-gruzińskiej na sesję zdjęciową z zapierającym dech widokiem małego Kaukazu. Późnym popołudniem dotrzemy do Stepancminda (znane również jako Kazbegi). Sprawdzimy czy dostępna jest droga do monastyru Gergeti, jeśli droga będzie zamknięta skorzystamy z offroadowego objazdu przez górskie scieżki pasterzy owiec. Widok na góry z monastyru Gergeti na wysokości 2170 m. n.p.m jest jednym z najwspanialszych gruzińskich krajobrazów. Przy dobrej pogodzie zobaczymy majestatyczny Kazbek, wznoszący się na wysokość ponad 5000 m. n.p.m. dzisiejszą noc spędzimy w klimatycznym hoteliku w Kazbegi.

  Day 3
  SIGHNAGHI

  Ruszymy w 5-cio godzinną trasę przez góry do miasteczka Sighnaghi. Przed nami malownicze widoki i bardzo kręte górskie drogi. Dla Gruzinów monastyr św. Nino oraz monastyr św. Georga to święte miejsca obowiązkowych pielgrzymek. Gruzja przyjęła chrześcijaństwo jako drugi kraj na świecie (zaraz po Armenii). Tu Święta Nino, niewolnica z Kapadocji nawróciła gruzińskiego króla Miriana, a chrześcijaństwo w IV wieku stało się religią państwową. To setki lat wcześniej niż Polska. Warto obejrzeć te zjawiskowe kościoły i zapoznać się z postacią dzielnej Nino. Wieczorem pospacerujemy po stromych uliczkach Sighnaghi, a dzień zakończymy degustacją wina oraz suprą, czyli kolacją w lokalnej restauracji.

  Day 4
  UDABNO / DAVIT GAREJA

  Ruszymy do miasteczka widmo blisko granicy z Azerbejdżanem. W Udabno zjemy drugie śniadanie, po czym zwiedzimy klasztor Davit Gareja wykuty w skale. Stamtąd udamy się w stronę Tbilisi, oglądając po drodze zjawiskowo kolorowe wzgórza (Mravaltskaro Colorful Desert). Po dotarciu do Tbilisi będzie jeszcze szansa na kąpiel oraz peeling całego ciała zwany Kiva w słynnych gruzińskich Abanotubani, czyli gruzińskich łaźniach. Na kolację polecimy lokalną restaurację, gdzie rzadko napotkacie turystów.

  Day 5
  TBILISI

  Dziś ruszymy na podbój stolicy. Tbilisi ma wiele do zaoferowania. Zaczniemy od wjazdu kolejką linową na górę Mtatsminda. Jej trasa przebiega nad centrum starego miasta. Na górze przywita nas ogromny pomnik Kartlis Deda, czyli pomnik matki Gruzji oraz spektakularny widok na panoramę miasta. Poszukiwacze adrenaliny będą mogli przejechać nad ogrodem botanicznym na linie w uprzęży tzw „kolejką tyrolską”. Przed zejściem odwiedzimy jeszcze twierdzę Narikala. Z Mostu Pokoju udamy się do katedry Sioni, dawnej siedziby głowy gruzińskiego kościoła prawosławnego. Punktualnie w południe w budynku wieży zegarowej obejrzymy kilkuminutowy spektakl marionetek. Przespacerujemy się aleją Rustavellego, pełną straganów i kawiarni. Następnie zjemy lunch w jednej z gruzińskich restauracji. Po posiłku wjedziemy na wzgórze koleją szynową, aby podziwiać widok na drugą część miasta. Wsiądziemy do ogromnego młyńskiego koła, by widok był jeszcze ciekawszy. Dzień zakończymy tradycyjną suprą, czyli gruzińską kolacją.

  Day 6
  WARDZIA

  Rano, po śniadaniu, ruszymy do Wardzi. Jazda do Wardzi zajmie nam ok 4 godziny. Po południu wejdziemy do zabytkowego skalnego miasta. To miejsce zapiera dech w piersiach. W zachodniej ścianie kanionu rzeki Mtkwari od 1185 roku powstawało miasto skalne w regionie Mescheti. Dziś mówią na to miejsce plaster miodu. W średniowieczu, podczas najazdów mongolskich w 3000 komnatach skalnych znajdowało schronienie nawet 60 tysięcy ludzi. Przez lata Wardzia była jednym z głównych ośrodków kulturalno-religijnych monarchii gruzińskiej. Legenda głosi, że nazwa „War dzia” (jestem wujku) powstała od nawoływań zaginionej dziewczynki. Dziś zachowało się ponad 250 komnat na 13 poziomach oraz fragmenty sieci tuneli, korytarzy, schodów i systemu wodno-kanalizacyjnego. Niestety trzęsienie ziemi zniszczyło sporą część miasta. Mimo zniszczeń i tak wygląda imponująco. Wieczorem kąpiel w gorącym siarkowym basenie pozwoli na relaks po penetracji skalnych komnat.

  Day 7
  KUTAISI

  Po śniadaniu wyjedziemy do Kutaisi. Trasa powrotna zajmie nam 5 godzin. Po południu odwiedzimy XI wieczną katedrę Bagrati, a następnie klasztor Motsameta z imponującym widokiem na kanion rzeki Tskaltsitela. Po zakwaterowaniu się na nasz ostatni nocleg zjemy pożegnalną suprę w znanej restauracji.

  Day 8
  LOT DO POLSKI

  Wczesna pobudka, śniadanie i wyjazd na lotnisko, gdzie oddamy samochody i pożegnamy się z Gruzją. Stąd już tylko 3,5 godziny dzieli nas od domu.

  CENA ZAWIERA:

  • 7 noclegów w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
  • 7 śniadań
  • Wynajem samochodów terenowych Toyota Hilux lub podobnych
  • Opłaty parkingowe
  • Ubezpieczenie - 200 000 PLN
  • Zwiedzanie Kutaisi
  • Zwiedzanie Tbilisi
  • Zwiedzanie Gori
  • Wejście do katedry Svetitskhoveli
  • Zwiedzanie Mcchety
  • Wejście do Twierdzy Ananuri
  • Zwiedzanie Monastyry Gergeti
  • Zwiedzanie Sighnaghi
  • Wejście do Monastyry Bodbe
  • Wejście do Monastyru św. Jerzego
  • Degustację wina w lokalnej restauracji
  • Wejście do Davit Gareja
  • Zwiedzanie Mravaltskaro Colorful Desert
  • Wjazd kolejką linową na górę Mtatsminda
  • Zwiedzanie Twierdzy Narikala
  • Wjazd kolejką szynową na punkt widokowy z widokiem na miasto
  • Wejście na diabelski młyn
  • Zwiedzanie Wardzi
  • Kąpiel w gorącym siarkowym basenie
  • Wejście do Katedry Bagrati
  • Wejście do klasztoru Motsameta
  • Opiekę dwóch doświadczonym pilotów z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu + ewentualny dodatkowy bagaż ok. 100 - 400 zł (w zależności od wielkości bagażu)
  • Paliwa ok. 100 zł
  • Atrakcji dodatkowych (np. wizyty w łaźni w Tbilisi)
  • Obiadów i kolacji

  Informacje podstawowe:

  • samolot, 5/7- osobowy samochód terenowy
  • 6 - 14 osób
  • 6.07.2024 - 13.07.2024
  • 740 EUR + 2000 PLN + lot ok. 750 PLN
  pl_PL