fbpx

Smak orientu w Maroku - 8 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA EGZOTYCZNĄ PRZYGODĘ W MAROKU!

 
 

WAKACJE 2024

23.06.2024 – 30.06.2024

CENA: 1280 EUR + lot ok. 720 PLN 

 

 

KWIECIEŃ 2025

19.04.2025 – 26.04.2025

CENA: 1370 EUR + lot ok. 720 PLN 

 

.

 

.

Lecimy liniami Ryanair, więc przy zakupie biletów lotniczych każdy może wybrać jaki bagaż potrzebuje.

 

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu – prosimy w tym celu o kontakt z biurem.

 

   

  Krótki, egzotyczny wyjazd  brzmi jak plan idealny! Tym razem zabieramy Was do Maroka. Kraju, który zachwyca paletą kolorów i zapachów. Wciąga swoją odmiennością i serdecznością mieszkańców. Maroko fascynuje imponującymi pasmami górskimi, bliskością oceanu oraz rozgrzanymi pustyniami.

  W trakcie tygodniowego wyjazdu sprawdzimy swoich sił podczas pieszej wędrówki na najwyższy szczyt Afryki Północnej – Jebel Toubkal, odwiedzimy czarujące miasto Marrakesz oraz wypoczniemy na plażach Agadiru. Co będzie się działo podczas wyprawy? Przekonajcie się sami! 

  Szczyt Jebel Toubkal znajduje się na 4167 m. n.p.m. Podczas wędrówki jak i z samego szczytu widoki są bardzo imponujące. Trekking zaczniemy z wysokości 1700 m. n.p.m. Po całodziennej wędrówce noc spędzimy w ogrzewanym schronisku górskim, gdzie posiłki smakują nieziemsko. Następnego dnia wschód słońca przywitamy będąc prawie na szczycie. Podczas wejścia zapewnione są pyszne posiłki oraz w razie potrzeby raki i czekany. Całą podróż towarzyszyć nam będzie zaprzyjaźniony przewodnik górski, które góry te zna jak własną kieszeń! Kto by nie chciał zdobyć czterotysięcznika?

   
   

  Marrakech – już sama nazwa brzmi magicznie. Miasto przyciąga swoimi kolorami. Marrakesz nazywany jest czerwonym miastem i takim jest, tu mury są czerwone, uliczki czerwone, wszędzie gdzie spojrzymy widzimy różne odcienie czerwonego. Przypomina to o krwi przelanej za wolność Maroka i waleczności marokańczyków. Zwiedzając miasto ciasnymi uliczkami łatwo się zgubić. Będziemy wspólnie zwiedzać lokalne souki, czyli targowiska miejskie. Skosztujemy lokalnych przysmaków, odwiedzimy Pałac El-Bahia, inne ważne miejsca oraz wpadniemy w wir zakupów przypraw, jedzenia i pamiątek. W Marrakeszu błądzenie po uliczkach przyniesie nam masę wspomnień oraz wiedzy o kulturze arabskiej. Będąc w Marrakeszu nie można pominąć wieczornej wizyty na Jemma El Fna, który wraz z zabytkowym centrum miasta wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na placu wystarczy tylko na chwilę przystanąć, aby poczuć niesamowity klimat Maroka. Dla chętnych będzie możliwość porannego lotu balonem nad okolicą Marrakeszu.  

   

   

   

   

  Podczas wyjazdu nie zabraknie też wyprawy na pustynię! Udamy się na pustynię Agafay, gdzie wsród muzyki berberyjskiej pod rozgwieżdżonym niebem spędzimy cudowną noc. To będzie niezapomniany wieczór! Podczas nocy spać będziemy na luksusowym kempingu w namiotach. Noc umili nam pyszne lokalne jedzenie oraz tańce i śpiewy przy ognisku. Oj to będzie dłuuuga noc! Na pustyni spróbujemy swoich sił w jeździe na quadach. Jazda ku zachodzącemu słońcu po pustyni to niesamowite doświadczenie.

  Podczas każdego urlopu należy się chwila odpoczynku, więc podczas wyjazdu znajdziemy czas na odrobinę relaksu wśród pięknych plaż Agadiru. Jest to najlepszy marokański kurort, gdzie nocne życie i dobra pogoda jest przez cały rok. Piaszczyste długie wybrzeże z barwną promenadą, pyszna marokańska kuchnia oraz orientalna muzyka na długo zapadną w naszych pamięciach. Ocean Atlantycki w Agadirze jest świetnym miejscem dla miłośników windsurfingu oraz kitesurfingu. Może i Wy spróbujecie swoich sił podczas wyjazdu? 

  Podróżując po Maroko zobaczymy mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków. Pokonamy przełęcz Tizi n’ Test, jest to najbardziej malownicza trasa w Maroku. Droga charakteryzuje się zmiennością scenerii, co sprawia, że przejazd nią szybko się nie nudzi. Tizi n’ Test jest jedną z najwyższych przełęczy drogowych w Maroku (2098 m n.p.m.) i prowadzi przez główny grzbiet Atlasu Wysokiego.

   

  Odwiedzimy jeden z niewielu muzułmańskich meczetów w Maroku, który jest otwarty dla niemuzułmanów. Tin Mal z daleka wygląda jak ruiny zamku, natomiast po przejściu progu bram imponuje. Tin Mal jest bardzo rzadko odwiedzany przez turystów, co sprawia, że jeszcze bardziej kusi spędzenie w nim paru cudownych chwil. Meczet został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nieopodal meczetu znajduję się Kazba Talat N’Yaccoub, czyli małe miasteczko, kolejne must see wyprawy do Maroka.
   

  Przejedziemy przez Rajską Dolinę Maroka, która wiedzie do Imouzzer des Ida Outanane. Wioska Imouzzer słynie z produkcji miodu, urokliwego wodospadu oraz niesamowitej drogi dojazdowej. Podczas jazdy mijać będziemy mnóstwo drzew oliwnych oraz wiele innych roślin.

  Podczas wyprawy spać będziemy w klimatycznych riadach, hotelach, luksusowych namiotach, górskim schronisku oraz jedną noc spędzimy w guesthousie. Innymi słowy – poznamy wszystkie możliwości noclegowe Maroka.

   

   


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LECIMY DO AGADIRU!

  Przygodę w Maroku rozpoczniemy na lotnisku w Krakowie, skąd polecimy bezpośrednio do Agadiru. Po krótkim locie i kwaterunku rozpoczniemy zapoznanie z miastem i wieczorne zwiedzanie. Czas na smakowanie pierwszych marokańskich specjałów kuchni.

  Day 2
  AGADIR / TIZI N' TEST / IMLIL

  Po śniadaniu będzie czas na dalszą eksplorację miasta lub leniuchowanie na plaży – pełna dowolność. W południe udamy się w drogę do Imlil – miasteczka skąd startują wszystkie wyprawy w góry Atlas. Podczas widokowego przejazdu przez przełęcz Tizi n’ Test zatrzymamy się w meczecie Tin Mal oraz odwiedzimy pobliską kazbę Talat N’Yaccoub. Po drodze zatrzymamy się na lokalny obiad. Wieczorem czeka nas uczta w guesthousie z widokiem na góry, które będziemy zdobywać następnego dnia.

  Day 3
  TREKKING DO SCHRONISKA

  Wczesna pobudka, obfite śniadanie i można ruszać! Po zapoznaniu się z zasadami trekkingu, trasą oraz przygotowaniu sprzętu udajemy się do schroniska. Dziś czeka nas całodzienna wędrówka. Gwarantujemy, że do schroniska każdy da radę dojść. Podczas trekkingu zjemy lokalny lunch oraz będziemy mogli skorzystać z przerw w kawiarniach serwujących świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Lokalni przewodnicy oraz muły, które zabiorą nasze śpiwory na szczyt pomogą nam podczas wyprawy. Wieczorem zjemy pyszną kolację i udamy się spać do wspólnego pokoju w schronisku. Śpimy na wysokości 3200 m. n.p.m.

  Day 4
  ATAK SZCZYTOWY NA TOUBKAL / MARRAKESZ

  Tego dnia w zależności od kondycji grupy wstaniemy przed świtem lub wraz ze wschodem słońca. Po pożywnym śniadaniu udamy się na szczyt Jebel Toubkal! Przed nami do pokonania jest przewyższenie 967 m. Trekking na szczyt i powrót do schroniska zajmie nam około 6/7 godzin. Po zdobyciu szczytu czas na pamiątkowe zdjęcia, przekąski i powrót do schroniska. Osoby, które nie zdecydują się na atak szczytowy będą miały więcej czasu na sen, a rano będą mogły spacerować w okolicach schroniska, gdzie widoki są również rewelacyjne. Grupa po zdobyciu szczytu będzie w schronisku około 12:00 w południe. Wspólny lunch i wracamy do Imlil. Następnie udamy się do Marrakeszu. Wieczorem dla chętnych możliwe będzie skorzystanie z hammamu, czyli lokalnej łaźni. Jest to świetne miejsce na odprężenie po trekkingu.

  Day 5
  MARRAKESZ

  Po śniadaniu dzień spędzimy zwiedzając Marrakesz. Odwiedzimy Pałac El-Bahia, przejdziemy po słynnym placu Jemma El Fna, zgubimy się w wąskich uliczkach medyny oraz zobaczymy meczet Kutubijja. Marrakesz jest dobrym miejscem na zakupy pamiątek z podróży, więc po południu każdy będzie miał czas dla siebie. Wieczorem pójdziemy na uliczny targ jedzeniowy by móc spróbować marokańskiej kuchni i poczuć gwar miasta.

  Day 6
  PUSTYNIA AGAFAY / QUADY

  Dla chętny z samego rana będzie możliwość lotu balonem nad okolicą Marrakeszu. Po śniadaniu wyruszymy w stronę pustyni Agafay. Po dotarciu na miejsce pojeździmy quadami po pustyni. Zachód słońca na pustyni każdemu zapadnie w pamięć. Następnie czeka nas wieczór przy ognisku do białego rana z Berberami. Przygotujcie się również na pokaz tradycyjnych tańców przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez grupę etniczną Gnawa. Hipnotyczna muzyka wykonywana przez Gnawa jest mieszanką rytmów Afryki subsaharyjskiej, berberyjskich i arabskich, a towarzyszą jej niemalże akrobatyczne figury. Wierzy się, że muzyka wykonywana przez Gnawa ma właściwości lecznicze. Będą tańce i śpiewy przy ognisku oraz rozgwieżdżone niebo. Gwarantujemy, że ta noc na długo zapadnie w naszych pamięciach.

  Day 7
  RAJSKA DOLINA / AGADIR

  Leniwy poranek, śniadanie i czas zbierać się do Agadiru. Po drodze zatrzymamy się przy widowiskowym wodospadzie i przejedziemy tzw. Rajską Dolinę. Po dotarciu do Agadiru udamy się na zwiedzanie lub odpoczynek na plaży.

  Day 8
  AGADIR / LOT DO POLSKI

  Czas wolny w Agadirze. Chętni będą mogli skorzystać z lekcji windsurfingu lub kitesurfingu. Około godziny 15:00 udamy się na lotnisko w Agadirze, skąd czeka nas lot do Krakowa.

  CENA ZAWIERA:

  • 5 noclegów w pokojach 2-osobowych z prywatnymi łazienkami
  • 1 noc w ogrzewanym schronisku
  • 1 noc w luksusowych 2, 3-osobowych namiotach
  • Zwiedzanie Agadiru
  • Trekking na szczyt Jebel Toubkal z lokalnymi przewodnikami
  • 7 śniadań
  • 2 lunche i 1 kolację podczas trekkingu na Toubkal
  • Transport na całej trasie
  • Przejazd przez przełęcz Tizi n’ Test
  • Wejście do meczetu Tin Mal
  • Zwiedzanie Marrakeszu
  • Wejście do Pałacu El-Bahia
  • Przejazd quadami po pustyni Agafay
  • Noc z kolacją na pustyni Agafay
  • Opiekę doświadczonego lidera z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie obejmujące sporty wysokogórskie

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu międzykontynentalnego (Kraków - Agadir - Kraków) + ewentualny dodatkowy bagaż ok. 100 - 400 zł (w zależności od wielkości bagażu)
  • Atrakcji dodatkowych (np. windsurfingu, kitesurfingu, wizyty w hammamie, lotu balonem)
  • Wyżywienia nieujętego w „cena zawiera”
  • Wypożyczenia raków, czekanów lub kijów podczas trekkingu w razie potrzeby

  Informacje podstawowe:

  • samolot, 9- osobowy van
  • 7 - 14 osób
  • 23.06.2024 – 30.06.2024
  • 1280 EUR + lot ok. 720 PLN
  • 6
  pl_PL