fbpx

Parki Narodowe Zachodniego Wybrzeża USA - 18 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ

PO NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSCACH

NA ZACHODNIM WYBRZEŻU USA!

 

TERMIN: 22.08.2024 – 8.09.2024

CENA: 2840 USD + 3900 PLN + lot 4000 PLN

OSTATNIE MIEJSCA !

 

 

TERMIN: 23.07.2025 – 9.08.2025

CENA: 2940 USD + 3900 PLN + lot 4200 PLN

 
 

 
 

 

 
 

 

 

   

  Zapraszamy Was na niezapomnianą przygodę po Wschodnim Wybrzeżu USA. Podczas wyprawy odwiedzimy najpiękniejsze parki narodowe i stanowe USA. Nie zabraknie też wielkich miast oraz małych klimatycznych miasteczek rodem z Dzikiego Zachodu. Podczas wyprawy przemieszczać będziemy się komfortowym busem 12-osobowym. Auto prowadzić będzie pilot wyprawy.

  Szykujcie się na wyprawę życia!

  Zobaczycie, że wszystko w Stanach Zjednoczonych naprawdę jest duże. Zwiedzane miejsca Was nie zawiodą, a smakowane posiłki zaspokoją nawet największy głód. Podczas wyprawy udamy się również do klimatycznych amerykańskich restauracji. Zjemy pyszne steaki, ogromne burgery oraz zasmakujemy słodkich shake’ow.

  Każdego dnia wyprawy odwiedzimy miejsca, które są na listach must see do zobaczenia w USA.

   


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LOT DO LOS ANGELES

  Spotkamy się na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed lotem. Następnie czeka na lot z przesiadką i tego samego dnia ok. 14 wylądujemy na lotnisku w Los Angeles. Odbiór auta i ruszamy w trasę! Dziś przejedziemy ok 3 godzin do noclegu.

  Day 2
  DOLINA ŚMIERCI - LAS VEGAS

  Wczesna pobudka (każdy będzie miał Jet Lag) i ruszymy w kierunku Doliny Śmierci. Jest to największy Park Narodowy w USA, więc trochę będziemy mieli do przejechania. Zobaczymy najważniejsze miejsca w parku, udamy się do największej depresji na kontynencie – Badwater oraz spojrzymy na Dolinę Śmierci z punktu widokowego. Wieczorem dojedziemy do LAs Vegas. Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer po najbardziej znanej ulicy w Vegas – The Strip. Pokażemy Wam najciekawsze hotele oraz będzie możliwość spróbowania szczęścia w kasynie. W końcu co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas! Nocleg w Las Vegas

  Day 3
  DROGA 66

  Ten dzień spędzimy w stylu podróżników drogi 66. Przejedziemy kawałek trasy oraz zjemy obiad w klasycznej restauracji w amerykańskim stylu na trasie 66. Po drodze zatrzymamy się w paru miejscach, gdzie zrobicie niezapomniane zdjęcia amerykańskim klasykom motoryzacji. Nocleg w klimatycznym miasteczku na trasie 66.

  Day 4
  WIELKI KANION - HORSESHOE BEND

  Po śniadaniu chętni udadzą się na emocjonujący lot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Podczas lotu zobaczycie miejsca, których nie zobaczycie podczas zwiedzania pieszo kanionu. Atrakcja bardzo polecana! Po locie pojedziemy dalej eksplorować ten Cud Natury. Udamy się na pare punktów widokowych oraz zejdziemy kawełek w dół kanionu. Na zachód słońca pojedziemy na najbardziej widowiskowe miejsce do oglądania go – do Horseshoe Bend. W tym punkcie woda rzeki Colorado zakręca pod kątem 270°. Nocleg w miejscowości Page.

  Day 5
  JEZIORO POWELL - KANION ANTYLOPY - DOLINA MONUMENTÓW

  Z samego rana pojedziemy zobaczyć tamę na jeziorze Powell. Wielkie jezioro jest wynikiem powstania tamy. Następnie udamy się na godzinny spacer w Kanionie Antylopy. Jest to wycieczka zorganizowana z lokalnym przewodnikiem z plemienia Nawaho. Zobaczycie najpiękniejsze formacje skalne oraz niebywałą grę światła. Gwarantujemy, że każdy wyjdzie po spacerze zachwycony efektem swoich zdjęć. Po spacerze ruszymy w podróż w kierunku Doliny Monumentów. Jest to kolejne miejsce należące do Indian Nawaho. Na miejscu widokowym będzie czas na zrobienie pikniku oraz napawanie się widokiem skał i bezkresnej pustyni. Po drodze do miejsca noclegowego zatrzymamy się jeszcze w paru bardzo ważnych punktach. Przygotujcie naładowane aparaty! Nocleg na trasie w kierunku Moab.

  Day 6
  PARK NARODOWY ARCHES - PARK NARODOWY CANYONLANDS

  Po śniadaniu udamy się do Parku Narodowego Łuków Skalnych. Zobaczymy kilka najpiękniejszych punktów widokowych oraz będzie możliwość wyruszyć na kilka spacerów. W Parku Narodowym Arches znajduje się ponad 2000 łuków. My zobaczymy te najbardziej okazałe. Następnie pojedziemy do Parku Narodowego Canyonlands, gdzie zobaczycie wielki kanion oraz widoki, których nie ma nigdzie indziej. Pod wieczór dojedziemy do miejscowości Green River oraz pójdziemy na zasłużoną kolację.

  Day 7
  PARK NARODOWY CAPITOL REEF - PARK NARODOWY BRYCE KANION

  Kolejny dzień z niezapomnianymi widokami. Tego dnia będziemy mieli do pokonania bardzo ładną trasę. Przejedziemy przez Park Narodowy Capitol Reef, następnie pokonamy parę górek i zakrętów aby móc zatrzymać się w najpiękniejszym miejscu widokowym. Następnie czeka na pyszny obiad i eksplorowanie Parku Narodowego Bryce Kanion. Udamy się na wędrówkę po parku oraz zobaczymy amfiteatr z góry. Widok ten na długo utkwi Wam w pamięci. Nocleg na trasie w kierunku Parku Zion.

  Day 8
  PARK NARODOWY ZION - SALT LAKE CITY

  Po wartościowym śniadaniu ruszymy na trekking w Parku Narodowym Zion. Przygotujcie wygodne buty, kremy z filtrem i dużo energii. W parku tym można spędzić dużo czasu na wędrówki. Zobaczycie parę najpiękniejszych punktów oraz pokonacie parę kilometrów. Trekkingi oraz plan zwiedzanie dostosowane będą do kondycji grupy. Gwarantujemy, że każdy będzie zadowolony. Po porannych aktywnościach zjemy piknik na łonie natury przy rzece oraz ruszymy na nocleg do stolicy stanu Utah – Salt Lake City.

  Day 9
  SALT LAKE CITY - WIELKIE JEZIORO SŁONE

  Po śniadanie udamy się na zwiedzanie Salt Lake City, odwiedzimy najważniejsze budynki należące do Mormonów. Mormoni jest to zaraz po Islamie najszybciej rozwijająca się religia świata. Dowiecie się o ich zwyczajach, wierzeniach oraz historii. Następnie zobaczymy Kapitol Stanu Utah i ruszymy w drogę ku Wielkiemu Jezioru Słonemu. Aby zobaczyć jezioro wjedziemy do Parku Stanowego Wyspy Antylop gdzie spotkać można bizony. Przejedziemy się po wyspie i ruszymy w trasę widokową w kierunku Yellowstone.

  Day 10
  PARK NARODOWY GRAND TETON - PARK NARODOWY YELLOWSTONE

  Z samego rana wyjedziemy do Parku Narodowego Grand Teton. Będziemy mieli tam czas na pieszą wędrówkę z widokiem na jezioro. Następnie przejedziemy do Parku Narodowego Yellowstone po drodze zatrzymując się w paru miejscach widokowych. Odwiedzimy słynny gejzer Old Faithful, zobaczymy jezioro Yellowstone oraz Mammoth Hot Springs. Nocleg w okolicy parku.

  Day 11
  PARK NARODOWY YELLOWSTONE

  Podczas drugiego dnia w parku spróbujemy odnaleźć niedźwiedzie. Jedno jest pewne, bizonów będzie mnóstwo. Pojedziemy również do wodospadu Yellowstone oraz źródła Grand Prismatic. Po wyjechaniu z parku zjemy pyszny obiad, który na długo pozostanie w Waszych pamięciach. Następnie przejedziemy ok cztery godziny do noclegu.

  Day 12
  MIASTECZKO KOWBOJSKIE - CARSON CITY

  Po śniadaniu czeka na około 7 godzin jazdy do miasteczka kowbojskiego. Każdy będzie miał tu czas wolny aby zobaczyć miejsca gdzie kręcili słynny film Bonanza lub udać się do baru z muzyką na żywo. Tu poczujecie się jak na prawdziwym dzikim zachodzie. Następnie krótki przejazd do Carson City na nocleg.

  Day 13
  PARK NARODOWY YOSEMITE

  Po śniadaniu wyruszymy piękną trasą przez góry i lasy do Parku Narodowego Yosemite. Zobaczymy słynny monolit El Capitan oraz Pół Kopuły. Lunch zjemy podczas pikniku w samym centrum parku z widokiem na rzekę. Nocleg przy San Francisco.

  Day 14
  SAN FRANCISCO - MONTEREY

  Dziś zwiedzać będziemy San Francisco. Przygotujcie się na dużo chodzenia, nie zabraknie też przejażdżki słynną kolejką Cable Car oraz spaceru po Golden Gate. W San Francisco zobaczycie też Lwy Morskie. Wieczorem kalifornijską jedynką dojedziemy do nadmorskiej miejscowości Monterey na nocleg.

  Day 15
  MONTEREY - WIELORYBY

  Z rana chętne osoby udadzą się na rejs w poszukiwaniu wielorybów. Osoby, które nie popłyną będą miały czas wolny na zakupy i spacery po wybrzeżu. Następnie przejedziemy najpiękniejszy rejon nadmorski USA, słynną drogę 17-miles. Zrobimy pamiątkowe zdjęcia i ruszymy w kierunku Parku Narodowego Sekwoi. Nocleg w miejscowości Fresno.

  Day 16
  PARK NARODOWY SEKWOI

  Po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Sekwoi. Zobaczymy jedne z najogromniejszych drzew na świecie oraz wdrapiemy się po schodach na punkt widokowy. Po zwiedzaniu parku udamy się na nocleg na trasie do Los Angeles.

  Day 17
  LOS ANGELES

  Przejazd ok. 2 godzin do Los Angeles. Czeka nas zwiedzanie miasta oraz czas wolny na lunch. Po południu udamy się na lotnisko. Lot powrotny mamy w godzinach wieczornych.

  Day 18
  LOT

  Po krótkiej przesiadce wylądujemy w Warszawie na lotnisku Okęcie.

  CENA ZAWIERA:

  • Noclegi w pokojach 2 -osobowych z prywatnymi łazienkami
  • Transport wraz z paliwem na całej trasie
  • Opłaty autostradowe oraz parkingi
  • Wszystkie opłaty za Parki Narodowe oraz Stanowe
  • Zwiedzanie Las Vegas
  • Przejazd kolejką Cable Car
  • Bilet do Horseshoe Bend
  • Zwiedzanie Dolnego Kanionu Antylopy
  • Wjazd na teren Parku Doliny Monumentów
  • Przejazd trasy 17-miles
  • Zwiedzanie Salt Lake City
  • Przejazd Route 66
  • Zwiedzanie San Francisco
  • Przejazdy widokowymi trasami
  • Zwiedzanie Los Angeles
  • Opiekę doświadczonego pilota z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu (Warszawa - Los Angeles - Warszawa) ok. 3100 zł + ewentualny dodatkowy bagaż ok. 400 zł
  • Atrakcji dodatkowych (np. lot helikopterem ok. 330 USD, rejs w poszukiwaniu wielorybów ok. 70 USD)
  • Wyżywienia
  • Wizy online (ESTA) 21 USD

  Trip Facts

  • bus 12-osobowy
  • 7 - 9 osób
  • 22.08.2024 - 8.09.2024
  • 2840 USD + 3900 PLN + lot 4000 PLN
  • 5
  en_US