fbpx

Przygoda w Mozambiku, Zimbabwe i RPA - 16 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ

W MOZAMBIKU, ZIMBABWE I RPA!

 
 

 

TERMIN: 27.11.2024 – 12.12.2024

CENA: 3400 USD + lot 4200 PLN

 
 

 

 
 

 

 

   

  Program wyjazdu został skonstruowany tak, aby zawierał w sobie różne oblicza Afryki. Jeden z siedmiu naturalnych cudów świata jakim są Wodospady Wiktorii, safari w prawdopodobnie dwóch najpiękniejszych, ale na pewno najbardziej dzikich Parkach Narodowych w Zimbabwe. Istnieje spora szansa na zobaczenie wielkiej piątki (Lew, Lampart, Nosorożec Czarny, Bawół, Słoń).

  Mozambik to z kolei ciepły i kolorowy ocean indyjski, najpiękniejsze plaże w Afryce, niezwykle bogaty podwodny świat, który zobaczymy, ale również posmakujemy, bo tamtejsze owoce morza należą do jednych z najsmaczniejszych na świecie. Wschody i zachody słońca, noclegi w namiotach pod gwiazdami ale i w bardziej komfortowych warunkach.

  Częściowo to offroadowa wyprawa bezdrożami Czarnego Lądu, ale zawierająca w sobie elementy luksusowego wypoczynku na dzikiej plaży nad brzegiem oceanu. Auta, którymi będziemy się poruszać są samowystarczalne, mamy w nich sypialnię oraz kuchnię.

  Podczas wyprawy często gotujemy sami, oczywiście możliwe jest również korzystanie z licznych okolicznych barów wedle uznania. Śpimy w namiotach zamontowanych na dachach samochodów, ale nie tylko, czasem zajedziemy do lodgy.

  Zobaczymy 3 kraje, dla kontrastu przejedziemy przez kawałek RPA, aby przekonać się, że Afryka ma różne, jakże odmienne oblicza. Zresztą każde z odwiedzonych państw, ma coś innego do zaoferowania. Różnią je również sytuacja ekonomiczna, społeczna i polityczna, a także ukształtowanie terenu i świat natury. Różnorodne języki i inne niezwykle inspirujące obyczaje, których doświadczymy z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń.

  Ten program jest dość mocno rozbudowany, i jest idealny dla tych, którzy nie mieli dotąd okazji wyruszyć na tego typu wyprawę, a jednocześnie nie mają możliwości, aby wracać na kontynent afrykański każdego roku, aby po kolei odkrywać smaki i tajemnice tamtych wspaniałych miejsc.

  Bez wątpienia ten wyjazd to wyprawa życia, o której ciężko Ci będzie zapomnieć. Takie wyprawy zmieniają nas bezpowrotnie. Na lepsze!


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  WYLOT Z POLSKI - LECIMY DO AFRYKI!

  Czeka nas długi przelot. Spotkamy się na warszawskim Okęciu. Przed nami niezapomniane wrażenia, wspaniałe widoki i niesamowite przygody. Z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy wszystkich uczestników jak przygotować się do wyprawy, co wziąć ze sobą, jakie zrobić szczepienia, aby czuć się bezpiecznie.

  Day 2
  VICTORIA FALLS - REJS PO ZAMBEZI

  Rano wylądujemy na lotnisku w Zimbabwe. Po dojeździe do Victorii Falls zakwaterujemy się w backpackerskiej lodgy. Zostawimy bagaże i popłyniemy w rejs po rzece Zambezi, trwający do zachodu słońca. Na statku zajmiemy honorowe miejsca na górnym pokładzie. Podczas rejsu będzie open bar oraz możliwa jest kolacja. Wieczorem impreza w afrykańskim stylu. Nasze lokum to miejsce dla wtajemniczonych i znających się na rzeczy podróżników. Backpackerska lodga, goszcząca podróżników z całego świata. Poznacie ludzi, którzy podporządkowali swoje życie podróżom i przygodzie za wszelką cenę. W dzień bardzo spokojne i ciche, wieczorami zamienia się w klub z doskonałą muzyką i imprezą na świeżym powietrzu.

  Day 3
  VICTORIA FALLS - LOT HELIKOPTEREM - SPACER NAD WODOSPADEM WIKTORII - WIECZÓR BĘBNIARSKI

  Śniadanie w lodgy i idziemy oglądać jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Ten wodospad łączy Zambię i Zimbabwe. Chętni zaczną od lotu helikopterem. Podczas lotu zobaczymy majestatyczny wodospad z perspektywy ptaka, piękną rzekę Zambezi, wąwóz i okolice. Po tym ekscytującym doświadczeniu udamy się na spacer wzdłuż wodospadów, aby z bliska poczuć niesamowitą moc natury. Zjemy tam także obiad w lokalnej restauracji. Następnie przespacerujemy się po słynnym moście łączącym Zimbabwe z Zambią. Możliwy jest również skok na bungee, dla tych odważnych z wysokości 111m. To jedno z najlepszych miejsc do uprawiana bungee-jumpingu na świecie. Wieczorem udamy się na tradycyjną wielodaniową kolację z grillem w formie bufetu, na którym serwowane będą przeróżne mięsa – od antylopy do guźca, a także wiele rodzajów ryb. Zaskoczą nas dania wegetariańskie i afrykańskie desery. Wszystko to przy lokalnych tańcach i muzyce. W trakcie kolacji koncert bębniarzy i wspólne granie na bębnach. Następnie impreza w naszej lodgy. Dla spragnionych wrażeń wypad do Beer Garden – miejsce jedynego w swoim rodzaju, ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

  Day 4
  HWANGE NATIONAL PARK - SAMOCHODOWE SAFARI W POSZUKIWANIU WIELKIEJ PIĄTKI

  Odbiór samochodów, zakupy i wyjazd do Hwange. Park jest pokrytą piaskami równiną, we wschodniej części kotliny Kalahari. Łagodnie opada ku południowemu zachodowi. Powierzchnia rezerwatu to 14651 km2. Szata roślinna tworzy tu suche lasy Miombo i Mopane. Znaleźć tu można też trawiastą sawannę. Poszukamy tam słoni, bawołów, żyraf, zebr, hipopotamów, koczkodanów oraz antylop impala, kudu, oryksów południowych i gnu. Wśród drapieżników spotyka się: lwy, lamparty, gepardy, hieny i szakale. Park stanowi ostoję dla nosorożca zwyczajnego. Nocleg na campingu w rezerwacie. Wieczorem ognisko i wspólnie przyrządzana kolacja. Nocleg w namiotach na dachach samochodów.

  Day 5
  BULAWAYO - MATOPOS - SAMOCHODOWE SAFARI W POSZUKIWANIU LWÓW

  Pobudka wcześnie rano, śniadanie na campingu i przejazd przez Bulawayo do Parku Narodowego Matopos (3100 km²). Znajduje się tu jedno z największych skupisk malowideł naskalnych w Afryce Południwej. Te zjawiskowe wzgórza długie na 100km są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tradycjach ludu Shona w skałach mieszkał i przemawiał tu bóg Mwari. Podczas konflitów zbrojnych miejsce to było schronieniem dla lokalnej ludności. Pochowany jest tu również angielski kolonizator Cecil Rhodes, twórca Rodezji, którą podporządkował brytyjczykom w 1893r. Możemy tu spotkać lwy, zebry, antylopy i nosorożce. Wieczorem zrobimy ognisko i wspólnie przyrządzana kolacja. Nocleg w namiotach na campingu w środku rezerwatu.

  Day 6
  GREAT ZIMBABWE - SAFARI - SYLWESTER NA CAMPINGU

  Śniadanie i przejazd do miejscowości „Zimbabwe”. To jedno z naważniejszych miejsc kulturowych dla Zimbabwe. Ruiny wielkiego Zimbabwe są świadectwem wczesnoafrykańskiego imperium Monomotapa. Znajdują się w południowej części kraju pomiędzy korytami rzeki Limpopo i Zambezi. Powstały pomiędzy 11, a 15 wiekiem i są największą budowlą sprzed czasów europejskich podbojów w Afryce Południowej. Cały kompleks zajmuje 750 hektarów. Większość budowli powstało z granitowych kostek bez użycia żadnej zaprawy i są świadectwem potęgi ludów Shona na długo przed przybyciem europejskich najeźdźców do Afryki Południowej. Dopełnieniem Wielkiego Zimbabwe jest kompleks w dolinie gdzie owalne budowle nieznanego pochodzenia rozciągają się na obszarze 500 km². Śpimy na campingu i gotujemy wspólnie spędzając czas przy ognisku. Dziś w tym najważniejszym miejscu dla ludności Shona przywitamy Nowy Rok.

  Day 7
  PRZEKRACZANIE GRANICY Z MOZAMBIKIEM NOCLEG NA DZIKO W TRASIE (CHIMOYO)

  Pobudka, śniadanie i wyjście na spacer w kompleksie Great Zimbabwe. Dziś jedziemy na granicę z Mozambikiem do miejscowosci Machipanda. Przekraczanie granicy może nam zająć od jednej do pięciu godzin. Tutaj czas biegnie w swoim nieokreślonym tempie, więc nie mamy pewności jak daleko dziś dojedziemy. Dziś czeka nas nocleg na dziko. Mamy w naszych autach wszystko co niezbędne do campingowania nocowania na dziko. Na powitanie Mozambiku, zjemy wieczorny posiłek przy ognisku. Jutro dotrzemy do oceanu indyjskiego.

  Day 8
  PRZEJAZD Z CHIMOYO DO INHASSORO

  Dziś ruszamy do Inhassoro. Teraz czekają na nas piękne plaże, ciepły ocean, niezapomniane nurkowania, ale przede wszystkim doskonała kuchnia wypełniona egzotycznymi gatunkami ryb i owocami morza. Przejedziemy nad basenem Natalskim, jest to według nowego nazewnictwa geograficznego nowa nazwa Basenu Mozambickiego, części Oceanu Indyjskiego. Zaczniemy przygodę z wielką wodą, cudownymi plażami i doskonałymi specjałami tamtejszej kuchni. Dojedziemy do Inhassoro. Odpoczynek przy drinku w lodgy położonej na plaży i spacer po okolicy. Na kolację doskonałe langusty z grilla, które są specjalnością tego miejsca. Wieczorem opowiemy lokalne ciekawostki na temat wyspy Santa Carolina. Nocleg na campingu przy plaży.

  Day 9
  PARADISE ISLAND - REJS NA BEZLUDNĄ WYSPĘ – SANTA CAROLINA

  Po śniadaniu wypływamy na ocean w stronę wysp archipelagu Bazzaruto. To całodzienna wycieczka, w której co jakiś czas będziemy chłodzić się w wodach oceanu, pływać wśród raf i opalać się na łodzi. Duża szansa na spotkanie delfinów. Potem odpoczynek na bezludnej wyspie o dużo mówiącej nazwie Paradise Island. Na wyspie zjemy lunch, następnie opłyniemy ją dookoła i odwiedzimy znajdujący się po drugiej stronie wyspy opuszczony rządowy hotel. Niesamowite, mało znane miejsce. Rozbijające się fale oceanu o niszczejące mury pustego hotelu – ten widok robi naprawdę ogromne wrażenie. Po południu powrót na camping, wspólna kolacja i nocleg nad oceanem.

  Day 10
  INHASSORO - VILANCULOS - WIZYTA W VILANCULOS

  Po śniadaniu, wyjazd z Inhassoro. Krótki przystanek w pobliskim Vilanculos. To malownicza miejscowość, w której spróbujecie najświeższej Pina Colady na świecie. Rum, śmietanka kokosowa i ananas w scenerii mozambickiej plaży brzmi jak raj na ziemi. Po wizycie w plażowej kawiarence przejedziemy do Morrungulo. Nocleg na campingu.

  Day 11
  TOFO BEACH

  Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Tofo Beach, które uznawane jest za najlepsze miejsce do nurkowania w Mozambiku, ale również w Afryce. Istna stolica nurkowa tej części świata. Przepiękna piaszczysta plaża oraz nurkowanie z rekinami wielorybimi to główne atrakcje tego miejsca. Warto wspomnieć również o wielkich mantach oraz często zaglądających tam delfinach. Doskonale przygotowane owoce morza zaspokoją nawet najbardziej wybrednych. Kolacja oraz impreza w jednym z pobliskich plażowych barów. Nocleg na campingu.

  Day 12
  TOFO BEACH - OCEAN SAFARI - NURKOWANIE I POSZUKIWANIE REKINÓW

  Po wspólnym śniadaniu, relaks na plaży. Dla chętnych nurkowanie na jednej z pobliskich raf. Możliwość zobaczenia ogromnych mant, delfinów, a także rekina wielorybiego i oczywiście wielu innych cudów podwodnego świata. Tutaj mamy również doskonałą okazję na pierwszą lekcje surfngu pod okiem najlepszych instruktorów. Dobrą alternatywą dla nurkowania może okazać się skorzystanie z innych sportów wodnych. Kitesurfing, skutery, narty wodne lub wyprawa wędkarska na grube oceaniczne ryby to popularne zajęcia podczas urlopu nad Oceanem Indyjskim. Dla zmęczonych wodą proponujemy jazdę konną po okolicy. Kolacja i wieczór w jednym z pobliskich plażowych barów. Nocleg na campingu.

  Day 13
  PRAIA DO BILENE - POŻEGNANIE Z OCEANEM INDYJSKIM

  Zaraz po śniadaniu, wyjazd z Tofo Beach i przejazd do Praia do Bilene. W zależności od czasu przybycia możliwe popołudniowe nurkowanie. Dla nie nurkujących możliwe inne atrakcje – przejazdy quadami, windsurfng, parasailing, narty wodne, wakeboarding są tu również dostępne rowery wodne. Lokalne restauracje serwują przepyszne dania w stylu portugalskim. Polecamy ogromne krewetki w sosie czosnkowym. Kolacja w restauracji i nocleg na campingu.

  Day 14
  KOMATIEPORT I KRUGER NATIONAL PARK

  Po śniadaniu i porannej kąpieli w oceanie wyjazd na granicę z RPA oddalonej od Bilene o 3 godziny drogi. Przekraczamy granicę i dojedziemy do granic Parku Krugera. Park założony został w 1898 roku przez Paula Krugera, a w 1926 został nazwany na cześć założyciela. Rozciąga się na 350 kilometrów wzdłuż granicy z Mozambikiem, ma ok. 60 kilometrów szerokości. Zajmuje powierzchnię powyżej 2 milionów hektarów. Znajduje się tam wiele rzek, które płyną wzdłuż całego parku (np. Sabie, Limpopo, Letaba). To jeden z najstarszych rezerwatów na świecie. Nocleg na campingu. Kolacja i pożegnalna impreza przy ognisku.

  Day 15
  KRUGER NATIONAL PARK - JOHANNESBURG - WYLOT DO DOMU

  Śniadanie i wyjazd na poranne safari. Dobra infrastruktura rezerwatu pozwoli nam na szybkie safari, gdzie mamy ostatnią okazję na zobaczenie dzikich zwierząt. Następnie przejazd przez RPA do Johannesburga. Zobaczymy zupełnie inną Afrykę niż do tej pory. Oddanie samochodów na lotnisku. Wieczorem wylot do Polski.

  Day 16
  LĄDOWANIE W POLSCE

  Po szybkim locie wylądujemy w Polsce.

  CENA ZAWIERA:

  • Wynajem aut terenowych - Toyota Hilux z pełnym ekwipunkiem campingowym i pełnym ubezpieczeniem AC
  • Koszty samochodowe związane z przekraczaniem granic
  • Wszystkie noclegi
  • Zwiedzanie wodospadów Wiktorii
  • Rejs o zachodzie słońca na Zambezi
  • Uroczysta kolacja na wieczorze babiarskim (bez napojów)
  • Wizyta w Parku Narodowym Hwange
  • Wizyta w Parku Narodowym Matopos,
  • Wizyta w Parku Narodowym Kruger,
  • Walking Safari z przewodnikiem w Mana Pools
  • Rejs na Paradise Island (Santa Carolina) w Mozambiku i snorekling w archipelagu Bazzaruto
  • Ubezpieczenie: 40 000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 30 000 PLN
  • Wstęp do Parku Narodowego Zambezi (w trakcie rejsu po Zambezi)
  • Opiekę dwóch doświadczonym pilotów z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Wizy do Zimbabwe i Mozambiku
  • Paliwa (ok. 550 PLN na osobę)
  • Przelotów: Warszawa - Victoria Falls - Johannesburg - Warszawa ok. 4500 zł
  • Wyżywienia (ok. 700 PLN na osobę)
  • Atrakcji dodatkowych (np. 15-minutowy lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel - ok. 165 USD; rafting na rzece Zambezi - ok. 150 USD; Bungee Jumping - ok. 160 USD; rejs szybką łodzią motorową pod wodospadami Victorii - ok. 120 USD; Zip Line - przejazd tyrolką nad rzeką Zambezi z Zambii do Zimbabwe - ok. 65 USD; spotkanie ze słoniami - ok. 120 USD; nurkowanie z akwalungiem w poszukiwaniu rekinów wielorybich)

  Trip Facts

  • samochody terenowe 4x4 z namiotami na dachach
  • 7 - 15 osób
  • 27.11.2024 - 12.12.2024
  • 3400 USD + lot ok. 4200 PLN
  • 5
  en_US