fbpx

Safari w Tanzanii i rajskie plaże Zanzibaru - 13 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ

W TANZANII I NA ZANZIBARZE !

 

 

                           Tanzania + Zanzibar: 18.07.2024 – 30.07.2024   CENA: 2390 USD + lot ok. 4500 PLN (z lotem wewnętrznym)

Zanzibar: 22.07.2024 – 30.07.2024   CENA: 1740 USD + lot ok. 3300 PLN

 
 

 

                           Tanzania + Zanzibar: 24.01.2025 – 5.02.2025   CENA: 2490 USD + lot ok. 4200 PLN (z lotem wewnętrznym)

Zanzibar: 28.01.2025 – 5.02.2025   CENA: 1840 USD + lot ok. 3700 PLN

 
 

 

                           Tanzania + Zanzibar: 30.05.2025 – 11.06.2025   CENA: 2490 USD + lot ok. 4200 PLN (z lotem wewnętrznym)

Zanzibar: 3.06.2025 – 11.06.2025   CENA: 1840 USD + lot ok. 3700 PLN

 

 
 

Dla dzieci do 15 roku życia na wyjazd do Tanzanii i Zanzibaru obowiązuje zniżka 200 USD.
Dla dzieci do 8 roku życia na wyjazd do Zanzibaru obowiązuje zniżka 100 USD

Bilety lotnicze dla dzieci do lat 12 są tańsze o ok. 300 – 800 PLN

Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia wyjazdu – prosimy w tym celu o kontakt z biurem.

 

Plan wyprawy w formacie PDF

 

   

      

  Czeka Was wspaniała przygoda! Przez dwa tygodnie doświadczycie niezapomnianych przygód, uśmiechniętej, autentycznej Afryki, rajskich plaż i wspaniałego jedzenia. Wyprawa stworzona z miłości do Afryki dla osób pragnących poznać prawdziwych Buszmenów Wahadzabe i Datoga, stanąć w oko w oko z dzikimi zwierzętami, aktywnie odpocząć i naładować się energią przed zimą.

  Podczas wyjazdu będziemy spać w namiotach oraz w klimatycznych hotelach z widokiem na ocean. Podglądniemy codzienne życie w tanzańskich wioskach, odwiedzimy plantację kawy oraz udamy się na urokliwy trekking do wodospadu w okolicach Kilimanjaro. Nie zabraknie też widoków na Dach Afryki –  Górę Kilimandżaro. Czeka nas również safari wśród dzikich zwierząt w Kraterze Ngorongoro oraz Parku Narodowym Tarangire (zamiennie z Parkiem Narodowym Serengeti). W trakcie wyprawy nauczycie się mnóstwo nowych rzeczy, poznacie ciekawe zwierzęta oraz rośliny! 

  Po intensywnie spędzonym czasie w Tanzanii polecimy na rajskie plaże Zanzibaru. Tam czekają na nas kilometry białych plaż i turkusowej morskiej wody. Skosztujemy świeżych kokosów i wyśmienitych owoców morza. Złapiemy wodną taksówkę, która dowiezie nas do zjawiskowej restauracji na wodzie. Będąc na Zanzibarze nie można pominąć historii wyspy i niewolnictwa, zatem w Stone Town odwiedzimy targ niewolników, Sultan’s Palace oraz fort wojskowy. Miłośników muzyki zapewne zainteresuje dom Freddiego Mercury’ego, który mieści się w Stone Town. Zanzibar przyprawami stoi, a farma przypraw przeniesie nas w świat zapachów i smaków. Dowiemy się między innymi gdzie rośnie pieprz i jak zbiera się wanilię. Gwarantujemy, że nie tylko smakosze kulinarni będą zachwyceni.


  Adventrue zaprasza Was na przygodę życia!!!

  ATRAKCJE WYJAZDU:

  • Safari w Parku Narodowym Tarangire (zamiennie z Parkiem Narodowym Serengeti – w zależności od terminu)
  • Safari w Parku Narodowym Ngorongoro
  • Nocleg w sercu rezerwatu wsród dzikich zwierząt
  • Trekking do wodospadu Materuni w okolicach góry Kilimandżaro
  • Odwiedziny na wioskach
  • Zakupy na lokalnym markecie
  • Campingi w najbardziej widowiskowych miejscach
  • Wizyta na plantacji kawy
  • Smakowanie własnoręcznie zebranej i przygotowanej kawy
  • Trekking z przewodnikiem w okolicach jeziora Eyasi
  • Bliskie poznanie z Buszmenami
  • Piesze tropienie zwierząt
  • Zwiedzanie Stone Town
  • Odwiedziny na plantacji przypraw
  • Błogi odpoczynek
  • Opłynięcie pobliskich plaż wodną taksówką zakończone pysznym lunchem w słynnej na całym Zanzibarze restauracji na skale
  • Rejs łódką po niebiańskich wodach Oceanu Indyjskiego
  • Masa wspaniałych zdjęć i ogrom wspomnień!

  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LOT DO AFRYKI!!!

  Spotykamy się na lotnisku Chopina w Warszawie lub Berlinie, skąd wylecimy do Tanzanii. Czeka nas nocny lot samolotem – czas na ładowanie energii na aktywny następny dzień!

  Day 2
  WODOSPAD MATERUNI / PLANTACJA KAWY / MOSHI / ARUSHA

  Po wylądowaniu udamy się na śniadanie i zaczynamy poznawanie Tanzanii! Czeka nas trzygodzinny trekking w okolicach Parku Narodowego Kilimandżaro do Wodospadu Materuni. Wodospad ten ma wysokość prawie 100 metrów i zachwyca swoją potężną ścianą wody. Podczas wędrówki napotkamy mnóstwo nowo poznanych drzew i krzewów. Dowiemy się jak rosną banany, kawa, mango oraz wiele innych pyszności. Po trekkingu czeka nas wyśmienity lokalny lunch. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wybredni smakosze będą zachwyceni! Następnie nauczymy się wytwarzać kawę i zanurzymy się w jej zapachu i smaku. Czeka nas dziś integracyjna kolacja, wieczór pod gwiazdami i pierwszy nocleg w namiotach na campingu.

  Day 3
  PARK WĘŻY / TARANGIRE PARK NARODOWY

  Wczesna pobudka, obfite śniadanie i udajemy się na szkolenie o wężach, zobaczymy je na własne oczy, dowiemy się jak reagować przy bliższym spotkaniu i jak je rozpoznawać. Wiedza ta zainteresuje każdego, a niektórych może przyprawić o dreszcze. Następnie ruszamy naszymi jeepami 4×4 z otwartym dachem na safari w Parku Narodowym Tarangire. Podczas całodniowej przygody zobaczymy największe w Tanzanii skupiska słoni, żyraf, zebr, antylop i mnóstwo gatunków ptaków. Zatrzymamy się w najbardziej widowiskowych miejscach, gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Widoki zwiększą apetyt, który zaspokoją nasi wyśmienici szefowie kuchni. Zjemy lunch w samym sercu parku, gdzie grono małp będzie próbowało wprosić się na obiad. Czeka nas niezapomniana noc wśród dzikich zwierząt w samym sercu parku. Gdy się ściemni ognisko rozjaśni nasz camp, a opowieści nie będzie końca. Na campie nie ma ogrodzenia, namioty to nasz jedyny azyl na dziś, odgradzający nas od dzikich zwierząt. Gwarantujemy, że będziecie wspominać tę noc przez długie lata.

  Day 4
  JEZIORO EYASI / KARATU

  Poszukiwanie zwierząt oznacza wczesne wstawanie. Po śniadaniu ruszymy na poranne safari, a następnie opuścimy Park Tarangire i udamy się w okolice jeziora Eyasi. Wraz z lokalnym przewodnikiem odwiedzimy wioski plemienia Wahadzabe i Datoga. Buszmeni nauczą nas jak strzelać z łuku, rozpalać ogień mając do dyspozycji tylko dwa kawałki drewna oraz wyrabiać biżuterię i broń z metalu. Kobiety zaproszą nas do swoich domów i pokażą codzienne obowiązki. Dzień pełen wiedzy o życiu naszych nowych przyjaciół. Podczas trekkingu zjemy lunch na łonie natury. Na campingu przywita nas basen ze zjawiskowym widokiem na okolicę. Nocleg w namiotach oraz kolacja w restauracji miliona gwiazd będzie dopełnieniem wspaniałego dnia.

  Day 5
  KRATER NGORONGORO

  Kolejny dzień to wizyta w słynnym kraterze Ngorongoro. Ten jeden z siedmiu naturalnych Cudów Afryki, ma powierzchnię 260 kilometrów kwadratowych i znajduje się na wysokości około 2300 m. n.p.m. Pokonamy wymagającą trasę jeepami do serca krateru, którą zwierzęta pokonują bez większych problemów. Liczne zbiorniki wodne i gęsta roślinność są domem dla wielu okazów zwierząt. Nie problem spotkać tu wylegujące się lwy, a kawałek dalej stado bawołów i zebr – istny raj dla miłośników zwierząt! Lunch w trakcie safari umili pokonywanie kolejnych kilometrów. Wieczorem czeka nas ostatnia noc pod namiotami oraz impreza pożegnalna z naszymi kierowcami i kucharzami – to będą niezapomniane chwile!

  Day 6
  LOT NA ZANZIBAR / STONE TOWN

  Wczesna pobudka, pyszne śniadanie i krótki lot na Zanzibar! Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie labiryntu wąskich uliczek Stone Town. Wsiąkniemy w codzienne życie mieszkańców na targowisku pełnym kolorów i zapachów. Miasto niewolników, odsłoni swoją fascynującą smutną historię. Odwiedzimy targ niewolników, dom cudów, pałac sułtana, stary fort oraz udamy się pod dom rodzinny Freddiego Mercury’ego, który na Zanzibarze spędził swoje dzieciństwo. Sprawdzimy jak zmieniła się poczta, z której cesarz reportażu Ryszard Kapuściński wysyłał depesze do Polski opisując wydarzenia w ówczesnej Afryce. Dzisiejszy zachód słońca obejrzymy spoglądając na ocean i delektując się egzotycznym drinkiem. Nocleg w klimatycznym hotelu z basenem w centrum Stone Town.

  Day 7
  PLANTACJA PRZYPRAW / PAJE

  Akumulatory naładowane możemy zwiedzać dalej! Po śniadaniu pojedziemy na plantację przypraw. Dowiemy się jak rosną między innymi goździki, pieprz, wanilia, gałka muszkatołowa, cynamon, kurkuma czy kardamon. Istna paleta barw i kolorów – raj dla oczu i fotografów. Lunch zjemy na plantacji w trakcie naszego Spice Tour. Naszym następnym celem jest wioska Paje, spędzimy tam trzy noce w klimatycznym hotelu na plaży. Paje to oficjalna Zanzibarska stolica kitesurfingu, piękne plaże, biały piasek, turkusowa woda i wiatr w żaglu to marzenie każdego surfera. Może i Wy spróbujecie tego sportu? Jeśli nie, to kolejnym również ciekawym sportem jest relaks w hotelowym basenie. Temu nikt się nie oprze!

  Day 8
  PAJE

  Po południu wsiądziemy w prywatną wodną taksówkę i podążymy przez błękitne laguny okolicznych plaż. Łódka zawiezie nas na lunch do słynnej restauracji The Rock. Jest to miejsce znane na cały świat ze swojej nietypowej lokalizacji. Restauracja zbudowana została na skale, oddalonej od plaży o kilkadziesiąt metrów w głąb oceanu. W porze przypływu powrót na ląd możliwy jest wyłącznie łodzią bądź wpław. Tutaj owoce morza smakują najlepiej! Popołudniowy powrót do hotelu i wieczór przy basenie na plaży.

  Day 9
  WYSPA KWALE

  Po śniadaniu, pojedziemy do Fumby, skąd rozpoczniemy rejs dużą drewnianą łodzią Dhow. Żeglowanie umili nam towarzystwo delfinów, żółwi morskich lub ryb. Gdy powietrze jest przejrzyste w oddali widać zarys afrykańskiego kontynentu oddalonego o około 40 km. Przenośne lodówki z chłodnymi napojami, pomogą w naszych zmaganiach ze słońcem. Łódź zacumowana przy jednej z małych piaszczystych wysepek będzie na nas czekać, gdy my zajmiemy się eksploracją podwodnego świata. Snorkeling to jeden z najprzyjemniejszych sportów na Zanzibarze. Przeniesiemy się na chwilę w podwodny świat rafy koralowej i jej mieszkańców. Po kąpieli w wodzie i na słońcu zjemy lunch w cieniu drzew na wyspie Kwale. Grillowane owoce morza oraz ryby to najlepszy wybór. Spacer po wyspie do największego i najstarszego baobabu na Zanzibarze oraz relaks na plaży umilą nam czas. Spragnieni pamiątek będą mieli świetną możliwość zakupów w rozsądnych cenach. W drodze powrotnej odwiedzimy lagunę pełną mangrowców. Wszyscy czujący się na siłach będą mogli popływać wśród nich. Do hotelu wrócimy późnym popołudniem.

  Day 10
  PLAŻA MATEMWE

  Po śniadaniu jedziemy na plażę Matemwe, gdzie ostatnie dni upłyną nam pod znakiem odpoczynku i błogiego czasu na plaży. Nikt nic nie musi robić. Kwintesencja wypoczynku to szum morza, leżak na plaży i kolorowy drink w ręku. Uprawianie sportów wodnych i plażowych wypełni nam czas. Chętni zagrają w siatkówkę plażową, bardziej spragnieni wrażeń mogą pośmigać na skuterach wodnych, w okolicy dostępne są również kajaki, narty wodne, padle boat czy windsurfing. Oczywiście dzień można również spędzić w beach barze degustując lokalne specjały. Dla romantyków proponujemy rejs łódką podczas zachodu słońca. Ten widok zapiera dech w piersiach!

  Day 11
  MATEMWE

  Śniadanie w hotelu i czas wolny na wypoczynek lub dodatkowe atrakcje. Tu nawet leżąc na leżaku można zakupić pamiątki, sukienki, torebki lub zrobić tatuaż z henny. Wieczorem udamy się na spacer po plaży bądź masaż w wykonaniu najlepszych masażystek z okolicy. Na koniec dnia wspólna zabawa pożegnalna przy muzyce.

  Day 12
  LOT POWROTNY

  Śniadanie i ostatni wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru. Wieczorem udamy się na lotnisko skąd czeka nas lot powrotny do Warszawy lub Berlina.

  Day 13
  WARSZAWA / BERLIN

  Po nocy w samolocie lądujemy na lotnisku w Warszawie lub Berlinie Brandenburg (BER).

  CENA ZAWIERA:

  • Noclegi w pokojach jedno, dwu lub trzy -osobowych w klimatycznych hotelach pokojach z prywatnymi łazienkami
  • 4 noclegi w namiotach dwuosobowych (jedna noc w Parku Narodowym)
  • Sprzęt do campingowania (należy wziąć tylko swoje śpiwory)
  • Codzienne śniadania
  • Obiady i kolacje podczas 4 dni safari w Tanzanii
  • Lunch podczas Spice Tour
  • Transport podczas wyjazdu
  • Safari w Parku Narodowym Tarangire
  • Safari w Parku Narodowym Ngorongoro
  • Trekking do Wodospadu Materuni
  • Wizytę na plantacji kawy
  • Spacer z przewodnikiem po lokalnym markecie
  • Wizytę w lokalnych wioskach
  • Wizytę w wioskach Buszmenów i nauka strzelania z łuku
  • Spacer z przewodnikiem w okolicach jeziora Eyasi
  • Wejście na Targ Niewolników
  • Tour po Stone Town
  • Wejście do Pałacu Sułtana w Stone Town
  • Wejście do Starego Fortu w Stone Town
  • Rejs wodną taksówką do restauracji na skale
  • Wycieczkę na plantacje przypraw (Spice Tour)
  • Rejs łódką na wyspę Kwale (Blue Safari)
  • Opiekę doświadczonego lidera z Polski
  • Ubezpieczenie
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu międzykontynentalnego (Warszawa/Berlin - Kilimanjaro - Zanzibar - Warszawa/Berlin)
  • Lotu wewnętrznego (Kilimanjaro - Zanzibar)
  • Atrakcji dodatkowych (skuter wodny, windsurfing, kitesurfing, masaże na plaży)
  • Wyżywienia nieujętego w „cena zawiera”
  • Wizy do Tanzanii (wyrabiamy po przylocie; koszt 50 USD)

  Informacje podstawowe:

  • samolot, samochód terenowy 4x4
  • 5 - 13 osób
  • 18.07.2024 - 30.07.2024
  • 2390 USD + lot ok. 4500 PLN
  • 4
  pl_PL