fbpx

Herbata na zielonej Sri Lance - 11 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA AZJATYCKĄ PRZYGODĘ NA SRI LANCE!

 
 

Ferie na Sri Lance

TERMIN: 8.02.2025 – 18.02.2025

CENA: 1100 USD + 1790 PLN + lot z Warszawy ok. 3500 PLN

.

Bilety lotnicze dla dzieci do lat 12 są tańsze o ok. 300 – 800 PLN

Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu – prosimy w tym celu o kontakt z biurem.

 

 

   

  Sri Lanka to magiczna wyspa w kształcie łzy w Azji Południowej. Słynie z plantacji herbaty, dziewiczych dżungli, rajskich plaż, idealnych miejsc do surfowania oraz pysznego jedzenia. Podczas podróży doświadczymy niebywałej gościnności, nacieszymy oczy bujnie otaczającą nas tropikalną przyrodą oraz naładujemy się słoneczną energią. Sri Lanka ma bardzo ciekawą historię, którą widać prawie na każdym kroku. Wielbiciele historycznych budowli znajdą tu coś dla siebie. 

  Plaże jak z obrazka z palmami schylającymi się ku wodzie. Gdzieniegdzie znaleźć można również huśtawki na plaży – to tak zwane „instaspoty”. Woda Oceanu Indyjskiego jest tak przejrzysta, że widać w niej pływające żółwie. Surferzy z całego świata przyjeżdzają tu zmierzyć się z wysokimi falami oceanu.

  Ze Sri Lanki pochodzi słynna na całym świecie cejlońska herbata najwyższej jakości oraz delikatny i aromatyczny cynamon. Smakosze pikantnych dań na Sri Lance poczują jak pikantne są lankijskie dania – ostrzegamy 😉

  Sri Lanka to również królestwo masażu, spa oraz ajurwedy. Warto podczas wyjazdu spróbować ajurwedyjskich masaży relaksujących. Gwarantujemy relaks dla duszy i ciała.

  Na Sri Lance przeważają niziny, a na południu znajduje się niewysoki płaskowyż. Panuje tu klimat zwrotnikowy monsunowy. Teren wyspy porośnięty jest w 40% lasami monsunowymi i równikowymi.

  Podczas wyprawy przemieszczać będziemy się vanem, który prowadzi lokalny kierowca.

  Sigiriya – Lwia Skała, 180 metrowej wysokości pozostałość po wygasłym wulkanie. Jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Sri Lanki. W piątym wieku naszej ery wybudowano tam zamek. Wzniósł go Kassapa, syn króla Dhatusena w obawie przed zemstą brata Mogallana za niesłusznie przywłaszczony tron królewski i zamordowanie ojca. Po 18 latach Brat Mogallan wraz z wielką armią dokonał zemsty, a Kassapa, by uniknąć gniewu brata, sam własnym sztyletem, podciął sobie gardło. Na szczyt Lwiej Skały wiodą kręte schody. Podczas wędrówki można obserwować piękne widoki i freski na skałach.

  Polonnaruwa to zabytkowe miasto Sri Lanki, w którym znajdziemy obiekty kultu religijnego religii hinduistycznej w tym świątynie boga Śiwy. Ponadto są tam również świątynie buddyjskie wraz z najważniejszą Hatadage (Świątynia Zęba Buddy) do której regularnie pielgrzymują Lankijczycy. Dzień zwiedzania Polonnaruwy będzie pełen mistycznych doznań. Imperium Polonnaruwa było kiedyś największym miastem świata.

  Kandy, 120-tysięczne miasto słynące z niezwykle ważnej dla wyznawców buddyzmu Świątyni Zęba (Dalada Maligawa). Przechowywany tam ząb Buddy jest obiektem kultu, każdy buddysta ze Sri Lanki pragnie pielgrzymować do tego niezwykłego miejsca. Świątynia była w przeszłości częścią kompleksu pałacowego władców królestwa Kandy. Relikwia zęba jest czyszczona 3 razy dziennie i wówczas wystawiana na pokaz, gromadząc tłumy osób pragnących ujrzeć ząb choć przez chwilę.

  Co to byłby za wyjazd bez sprawdzenia swoich możliwości i wyjścia poza strefę komfortu? Zatem wybieramy się na szczyt góry Adam’s Peak. Jest to piąty pod względem wysokości szczyt Cejlonu. Wznosi się na 2243 metry n.p.m. Posiada 1,5 metrowe zagłębienie, które uznawane jest za odcisk stopy bogów różnych religii. Dlatego Adam’s Peak jest świętym miejscem dla wszystkich religii. Według hinduistów jest to odcisk Śiwy, dla buddystów Buddy, dla muzułmanów Adama, dla chrześcijan indyjskich – św. Tomasza. Wędrówkę na szczyt zaczniemy około 3 w nocy, aby dotrzeć tam na wschód słońca. Męczący spacer nocą po schodach wynagrodzi nam wspaniały widok na okolice na tle wschodzącego słońca. Dodatkową atrakcją będzie dla nas obserwacja Lankijczyków podczas wędrówki na szczyt. Każdy mieszkaniec Sri Lanki odbywa te wspinaczkę chociaż raz w życiu. 

  Horton Plains to Park Narodowy założony w 1998 roku na centralnej wyżynie Sri Lanki. To płaskowyż na wysokości 2100m – 2300 metrów n.p.m. Na terenie rezerwatu rośnie również las mglisty, który zajmuje jedynie 1% zasobów leśnych Ziemi. Najbardziej zjawiskowe miejsce parku to punkt widokowy nazywany Końcem Świata. Park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa zwiedzania to 10 km. Pokonanie jej zajmie nam około 4-5 godzin.

  Przejazd przez pola herbaciane i ryżowe pociągiem, którego średnia prędkość wynosi 15 km/h to totalne must do na Sri Lance! Pociągiem pokonamy najbardziej malowniczą trasę, będzie to idealna okazja poczuć się jak prawdziwy Lankijczyk. Sieć kolejowa została wybudowana na Sri Lance podczas rządów Brytyjczyków. Służyła głównie do transportu herbaty z plantacji, więc nie zawsze wiodła pomiędzy głównymi miastami i atrakcjami.

  Będąc na Sri Lance odwiedzimy również okolicę malowniczo położonego miasteczka Ella. Przejdziemy się na słynny Nine Arch Bridge oraz okoliczne pola ryżowe i punkty widokowe. Nine Arch Bridge to  91 metrowy most z czasów kolonialnych zwany wiaduktowym lub mostem dziewięciu łuków. Parę razy dziennie przez most przejeżdżają pociągi. Sama trasa do mostu jest zjawiskowa, więc warto mieć naładowane aparaty!

  Każdy zapewne kojarzy herbatę Lipton. Natomiast nie każdy wie, że pochodzi ona ze Sri Lanki. Plantacja jak i firma Lipton została założona przez Thomasa Liptona. Obecnie jest jedną z najwspanialszych plantacji herbaty na Sri Lance. Plantacja Lipton’s Seat jest trzecią największą plantacją na Świecie. Dzięki Sir Liptonowi herbata ze Sri lanki znana jest na całym świecie. Filiżanka herbaty wypita na szczycie imperium będzie smakowała lepiej niż jakakolwiek wcześniej wypita herbata. Na wzgórzu można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pomnikiem Thomasa Liptona w tle.

  Jedną z najciekawszych plaż Sri Lanki jest Hikkaduwa. Można tu oglądać dwumetrowe żółwie pływające bardzo blisko plaży. To idealne miejsce na uprawianie wszelkich sportów wodnych. Nurkowanie i snorkeling dostępne są bezpośrednio z plaży, a kilka metrów w głąb oceanu można uprawiać surfing. Jest to miejsce idealne na wypoczynek.

  Colombo – dawna stolica Sri Lanki ( do 1982 roku). Można tu zwiedzić pozostałości fortu z czasów kolonii brytyjskiej. Jest tu wiele świątyń buddyjskich, muzułmańskich i hinduistycznych. To centrum przemysłu włókienniczego, spożywczego i chemicznego w którym mieszka i pracuje 750 tysięcy Lankijczyków. Czas w Colombo spędzimy podziwiając tętniące życiem miasto.

   

  Nie bez powodu Marco Polo nazwał Cejlon najwspanialszą wyspą świata. Gotowi odkryć to piękno?

   

   

   


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  LOT NA SRI LANKĘ

  Wieczorna zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Czeka nas nocny lot z krótką przesiadką.

  Day 2
  SIGIRIYA / POLONNARUWA

  Po wylądowaniu na lotnisku Negombo, odbierze nas kierowca i udamy się pod Lwią Skałę – Sigiriya. Po trzygodzinnej podróży nadejdzie czas trochę się zmęczyć i wspiąć na górę. Trasa wiedzie po schodach, a widoki są rewelacyjne. Po zwiedzeniu twierdzy ruszymy w dalszą trasę aż do miasteczka Polonnaruwa. Wieczorem udamy się na zwiedzanie zabytkowego miasta. Nocleg w Polonnaruwa.

  Day 3
  POLONNARUWA / KANDY

  Po wczesnym śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie kompleksu zabytkowego miasta. Polonnaruwa była kiedyś stolicą Sri Lanki. Przygotujcie aparaty, bo będzie mnóstwo ciekawych ruin i zabytków do fotografowania! Następnie przejedziemy do Kandy. Wieczorne zwiedzanie i nocleg w Kandy.

  Day 4
  ADAM’S PEAK

  Poranne zwiedzanie miasta Kandy. Wybierzemy się między innymi do Świątyni Zęba Buddy, gdzie trzy razy dziennie odsłaniane jest relikwia zęba. Następnie przejedziemy do hotelu w okolicy góry Adama. Do drodze zatrzymamy się na farmie przypraw oraz miejscu tworzenia lokalnych kosmetyków i leków. Kolejny postój będzie w pracowni artystycznej wyrobów z drewna. Tego dnia pójdziemy szybciej spać, aby około 2-3 w nocy wybrać się na trekking na szczyt Adam’s Peak.

  Day 5
  ADAM’S PEAK / NUWARA ELIYA

  Po nocnej pobudce wyruszymy na szczyt Adama. Trasa na górę wiedzie schodami i zajmie nam około 3 godziny. Adam’s Peak to niesamowite miejsce by podziwiać wschód słońca. Po mistycznym wschodzie słońca powrót do hotelu na śniadanie i odpoczynek. W południe przejedziemy do miejscowości Nuwara Eliya, gdzie zwiedzimy świątynię. Nocleg w Nuwara Eliya.

  Day 6
  HORTON PLAINS / POCIĄG / ELLA

  Poranne śniadanie i godzinny przejazd do Parku Narodowego Hortona. Park najlepiej odwiedzić rano zanim mgła zasłoni nam cały widok. Park zwiedzimy pieszo, a trasa 10-kilometrów zajmie nam około 4-5 godzin. Wędrówka jest lekka i przyjemna. Po spacerze wybierzemy się na okoliczny dworzec skąd odjeżdża pociąg do miejscowości Ella. Przejazd pociągiem to punkt obowiązkowy wyprawy na Sri Lankę. Trasa zajmie od 2 do 3 godzin. Nasze bagaże będą jechały w busie, więc do pociągu nie zabieramy nic oprócz dokumentów i wody. Dojedziemy do Ella i udamy się na pikantny lankijski posiłek. Nocleg w okolicach Ella wśród pól herbacianych.

  Day 7
  NINE ARCH BRIDGE / LIPTON'S SEAT / TANGALLE

  Po śniadaniu wyruszymy na spacer po polach herbacianych. Udamy się na słynny wiadukt Nine Arch Bridge, po którym w wolnym tempie przejeżdża pociąg – jest to świetne miejsce na pamiątkowe zdjęcia ze Sri Lanki. Następnie odwiedzimy plantację herbaty założoną przez Thomasa Liptona, słynną Lipton’s Seat. Dowiemy się jak zrywać liście oraz jak je suszyć aby uzyskać dany rodzaj herbaty. Lekcja przydatna każdemu smakoszowi. Po obiedzie udamy się w widokową trasę nad Ocean Indyjski. Czas wolny na odpoczynek na plaży, wycieczki rowerowe lub spacery. Nocleg w okolicach Tangalle.

  Day 8
  TANGALLE / HIKKADUWA

  Dzień minie nam pod znakiem plaż. Przejedziemy trasę wzdłuż wybrzeża zatrzymując się przy najbardziej widowiskowych miejscach, między innymi Coconut Tree Hill. Po drodze będzie możliwość wypatrzenia słynnych rybaków, którzy łowią ryby stojąc w wodzie na wysokich tyczkach. Nocleg przy plaży w Hikkaduwa.

  Day 9
  HIKKADUWA

  Czas wolny, który można poświęcić na snorkeling w poszukiwaniu żółwi, których w tych rejonach jest mnóstwo. Osoby chętne będą miały możliwość nurkowania głębinowego. Hikkaduwa jest idealnym miejscem do tego sportu. Nocleg w Hikkaduwa.

  Day 10
  HIKKADUWA / COLOMBO

  Po leniwym poranku ruszymy w dwugodzinną drogę do Colombo, gdzie spędzimy wieczór. Odwiedzimy świątynię Hinduistyczną, Muzułmańską i Buddyjską. Odwiedzimy również chaotyczną i zatłoczoną dzielnicę Pettah. Miasto zwiedzać będziemy słynnymi tuk-tukami. Nocleg w Colombo.

  Day 11
  LOT DO POLSKI

  Wczesna pobudka i lot z krótką przesiadką do Polski. W godzinach popołudniowych będziemy w Warszawie.

  CENA ZAWIERA:

  • 9 noclegów w pokojach 1, 2, 3-osobowych z prywatnymi łazienkami
  • Transport wraz z paliwem na całej trasie
  • Zwiedzanie Colombo
  • Wejście na skałę Sigiriya
  • Zwiedzanie zabytkowego miasta Polonnaruwa
  • Trekking po wzgórzach miasteczka Ella
  • Zwiedzanie Kandy
  • Wejście do świątyni zęba Buddy w Kandy
  • Przejazd malowniczą trasą lokalnym pociągiem
  • Wejście na Adam’s Peak
  • Przejazd tuk-tukiem
  • Zwiedzanie Nuwara Eliya
  • Trekking w Parku Narodowym Horton Plains
  • Wizytę w największej fabryce herbaty na Sri Lance - Lipton’s Seat
  • Przejazd wzdłuż plaż Sri Lanki
  • Opiekę doświadczonego pilota z Polski
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Lotu międzykontynentalnego (Warszawa - Colombo - Warszawa)
  • Atrakcji dodatkowych (np. Nurkowania, snorkelingu)
  • Wyżywienia
  • Wizy - 35 USD

  Informacje podstawowe:

  • samolot, samochód
  • 5 - 12 osób
  • 8.02.2025 - 18.02.2025
  • 1100 USD + 1790 PLN + lot ok. 3500 PLN
  • 4
  pl_PL