Przygoda w Tanzanii i na Zanzibarze – DWA TERMINY - 13 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ

W TANZANII I NA ZANZIBARZE !

SYLWESTER NA ZANZIBARZE!!

Tanzania + Zanzibar: 25.12.2020 – 06.01.2021   CENA: 8980 PLN + lot ok. 4300 PLN

                       Zanzibar: 29.12.2020 – 06.01.2021   CENA: 5900 PLN + lot ok. 4000 PLN

 

FERIE W TANZANII!!

Tanzania + Zanzibar: 06.01.2021 – 18.01.2021   CENA: 8660 PLN + lot ok. 2670 PLN

                         Zanzibar: 10.01.2021 – 18.01.2021   CENA: 5600 PLN + lot ok. 2650 PLN

 

Dla dzieci do 15 roku życia na wyjazd do Tanzanii i Zanzibaru jest zniżka – 1000 PLN.
Dla dzieci do 8 roku życia na wyjazd do Zanzibaru jest zniżka – 500 PLN

Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia wyjazdu – prosimy w tym celu o kontakt z biurem.

 

Plan wyprawy w formacie PDF

 

 

    

Czeka Was wspaniała przygoda! Przez dwa tygodnie doświadczycie niezapomnianych przygód, uśmiechniętej, autentycznej Afryki, rajskich plaż i wspaniałego jedzenia. Wyprawa stworzona z miłości do Afryki dla osób pragnących poznać prawdziwych Buszmenów Wahadzabe i Datoga, stanąć w oko w oko z dzikimi zwierzętami, aktywnie odpocząć i naładować się energią przed zimą.

Podczas wyjazdu będziemy spać w namiotach oraz w klimatycznych hotelach z widokiem na ocean. Podglądniemy codzienne życie w tanzańskich wioskach, a następnie udamy się na safari oraz trekking z widokiem na Dach Afryki – Kilimandżaro. Czeka nas również wędrówka wśród dzikich zwierząt. W trakcie wyprawy odwiedzimy ciekawe miejsce z bardzo polskim akcentem, a jakim? Dowiecie się na wyjeździe pastedGraphic.png

Po intensywnie spędzonym czasie w Tanzaniipolecimy na rajskie plaże Zanzibaru. Tam czekają na nas kilometry białych plaż i turkusowej morskiej wody. Skosztujemy świeżych kokosów i wyśmienite owoce morza. Rowerowa wyprawa po wyspie doprowadzi nas do zjawiskowej restauracji na wodzie. Będąc na Zanzibarze nie można pominąć historii wyspy i niewolnictwa, zatem w Stone Town odwiedzimy targ niewolników, dom cudów, oraz fort wojskowy. Zanzibar przyprawami stoi, a farma przypraw przeniesie nas w świat zapachów i smaków. Dowiemy się między innymi gdzie rośnie pieprz i jak zbiera się wanilię. Gwarantujemy, że nie tylko smakosze kulinarni będą zachwyceni.


Adventrue zaprasza Was na przygodę życia!!!

ATRAKCJE WYJAZDU:

 • Safari w Parku Narodowym Tarangire
 • Safari w Parku Narodowym Ngorongoro
 • Nocleg w sercu rezerwatu wsród dzikich zwierząt
 • Walking safari w okolicach góry Kilimandżaro
 • Odwiedziny na wioskach
 • Zakupy na lokalnym markecie
 • Campingi w najbardziej widowiskowych miejscach
 • Kąpiel w gorących źródłach
 • Trekking z przewodnikiem w okolicach jeziora Eyasi
 • Wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy
 • Bliskie poznanie z Buszmenami
 • Piesze tropienie zwierząt
 • Zwiedzanie Stone Town
 • Odwiedziny na plantacji przypraw
 • Błogi odpoczynek
 • Rowerowy rajd po plaży Zanzibaru
 • Rejs łódką po niebiańskich wodach Oceanu Indyjskiego
 • Masa wspaniałych zdjęć i ogrom wspomnień!

 


Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

Day 1
LOT DO AFRYKI!!!

Spotykamy się w Berlinie na lotnisku Tegel, skąd rano wylecimy do Tanzanii. Wieczorem wylądujemy na lotnisku Kilimanjaro, a następnie udamy się do hotelu na pierwszy nocleg.

Day 2
KILIMANJARO / TENGERU / MOSHI / ARUSHA

Czas na zapoznanie się z Tanzanią! Dzisiaj spacer po lokalnym markecie oraz okolicznych wioskach. Trekking w okolicach Parku Narodowego Kilimandżaro ukaże widok na Dach Afryki. Podczas wędrówek odwiedzimy również tak zwane gorące źródła, które w rzeczywistości są zimne, ale krajobraz w ich otoczeniu sprawi, że każdy będzie chciał wskoczyć jak najszybciej do krystalicznej wody. Po kąpieli poszukamy lokalnej restauracji, gdzie zjemy obiad za parę groszy. Tego dnia przed dotarciem na camping odwiedzimy cmentarz polskich żołnierzy w Tengeru. Wieczór pod gwiazdami i pierwszy nocleg w namiotach na campingu umili integracyjna kolacja w wykonaniu naszych uzdolnionych szefów kuchni.

Day 3
TARANGIRE PARK NARODOWY

Wczesna pobudka, obfite śniadanie i ruszamy naszymi jeepami 4×4 z otwartym dachem na safari w Parku Narodowym Tarangire. Podczas całodniowej przygody zobaczymy największe w Tanzanii skupiska słoni, żyraf, zebr, antylop i mnóstwo gatunków ptaków. Zatrzymamy się w najbardziej widowiskowych miejscach, gdzie zwierzęta są na wyciągnięcie ręki. Widoki zwiększą apetyt, który zaspokoją nasi szefowie kuchni. Zjemy lunch w samym sercu parku, gdzie grono małp będzie próbowało wprosić się na obiad. Czeka nas niezapomniana noc wśród dzikich zwierząt w parku. Namioty to nasz jedyny azyl na dziś, odgradzający nas od dzikich zwierząt.

Day 4
JEZIORO EYASI / KARATU

Poszukiwanie zwierząt oznacza wczesne wstawanie. Po śniadaniu ruszymy na poranne safari, a następnie udamy się na długi trekking z lokalnym przewodnikiem do wiosek plemienia Wahadzabe i Datoga. Buszmeni nauczą nas jak polować, trekking wykaże nasze predyspozycje łowne. Spróbujemy podejść najbliżej jak się da do zebr i impali. Dzień pełen wiedzy o codziennym życiu naszych nowych przyjaciół. Podczas trekkingu zjemy lunch na łonie natury. Na campingu przywita nas basen ze zjawiskowym widokiem na okolicę. Nocleg w namiotach oraz kolacja w restauracji miliona gwiazd będzie dopełnieniem wspaniałego dnia.

Day 5
KRATER NGORONGORO

Kolejny dzień to wizyta w słynnym kraterze Ngorongoro. Ten jeden z siedmiu naturalnych Cudów Afryki, ma powierzchnię 260 kilometrów kwadratowych i znajduje się na wysokości około 2300 m. n.p.m. Pokonamy wymagającą trasę jeepami do serca krateru, którą zwierzęta pokonują bez większych problemów. Liczne zbiorniki wodne i gęsta roślinność są domem dla wielu okazów zwierząt. Lunch w trakcie safari umili pokonywanie kolejnych kilometrów. Wieczorem czeka nas ostatnia noc w pod namiotami oraz impreza pożegnalna z naszymi kierowcami i kucharzami – to będą niezapomniane chwile!

Day 6
LOT NA ZANZIBAR / STONE TOWN

Wczesna pobudka, pyszne śniadanie i krótki lot na Zanzibar! Po zakwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie labiryntu wąskich uliczek Stone Town. Wsiąkniemy w codzienne życie mieszkańców na targowisku pełnym kolorów i zapachów. Miasto niewolników, odsłoni swoją fascynującą smutną historię. Odwiedzimy targ niewolników, dom cudów, stary fort oraz udamy się pod dom rodzinny Freddiego Mercury’ego, który na Zanzibarze spędził swoje dzieciństwo. Sprawdzimy jak zmieniła się poczta, z której cesarz reportażu Ryszard Kapuściński wysyłał depesze do Polski opisując wydarzenia w ówczesnej Afryce. Dzisiejszy zachód słońca obejrzymy z tarasu Africa House Hotel delektując się egzotycznym drinkiem. Nocleg w klimatycznym hotelu w centrum Stone Town.

Day 7
PLANTACJA PRZYPRAW / PAJE

Akumulatory naładowane możemy zwiedzać dalej! Po śniadaniu pojedziemy na plantację przypraw. Dowiemy się jak rosną między innymi goździki, pieprz, wanilia, gałka muszkatołowa, cynamon, kurkuma czy kardamon. Istna paleta barw i kolorów – raj dla oczu i fotografów. Lunch zjemy na plantacji w trakcie naszego Spice Tour. Naszym następnym celem jest wioska Paje, spędzimy tam trzy noce w klimatycznych domkach na plaży. Paje to oficjalna Zanzibarska stolica kitesurfingu, piękne plaże, biały piasek, turkusowa woda i wiatr w żaglu to marzenie każdego surfera. Może i Wy spróbujecie tego sportu?

Day 8
PAJE

Po śniadaniu rozpoczniemy rowerową przygodę plażą do błękitnej laguny. Nagrodą za wysiłek będzie lunch w słynnej restauracji The Rock. Jest to miejsce znane na cały świat ze swojej nietypowej lokalizacji. Restauracja zbudowana została na skale, oddalonej od plaży o kilkadziesiąt metrów w głąb oceanu. W porze przypływu powrót na ląd możliwy jest wyłącznie łodzią bądź wpław. Tutaj owoce morza smakują najlepiej! Popołudniowy powrót do hotelu i wieczór na plaży.

Day 9
WYSPA KWALE

Po śniadaniu, pojedziemy do Fumby, skąd rozpoczniemy rejs dużymi drewnianymi łodziami Dhow. Żeglowanie umili nam towarzystwo delfinów. Gdy powietrze jest przejrzyste w oddali widać zarys afrykańskiego kontynentu oddalonego o około 40 km. Przenośne lodówki z chłodnymi napojami, pomogą w naszych zmaganiach ze słońcem. Łodzie zacumowane przy jednej z małych piaszczystych wysepek będą na nas czekać, gdy my zajmiemy się eksploracją podwodnego świata. Snorkeling to jeden z najprzyjemniejszych sportów na Zanzibarze. Przeniesiemy się na chwilę w podwodny świat rafy koralowej i jej mieszkańców. Po kąpieli w wodzie i na słońcu zjemy lunch w cieniu drzew na wyspie Kwale. Grillowane owoce morza to najlepszy wybór. Spacer po wyspie i relaks na plaży umilą nam czas. W drodze powrotnej odwiedzimy lagunę pełną mangrowców. Wszyscy czujący się na siłach będą mogli popływać wśród nich. Do hotelu wrócimy późnym popołudniem.

Day 10
PLAŻA KENDWA

Po śniadaniu jedziemy na plażę Kendwa, gdzie ostatnie dni upłyną nam pod znakiem odpoczynku i błogiego czasu na plaży. Nikt nic nie musi robić. Kwintesencja wypoczynku to szum morza, leżak na plaży i kolorowy drink w ręku. Uprawianie sportów wodnych i plażowych wypełni nam czas. Chętni zagrają w siatkówkę plażową, bardziej spragnieni wrażeń mogą pośmigać na skuterach wodnych, w okolicy dostępne są również kajaki, narty wodne czy windsurfing. Oczywiście dzień można również spędzić w beach barze degustując lokalne specjały. Dla romantyków proponujemy rejs łódką podczas zachodu słońca. Ten widok zapiera dech w piersiach!

Day 11
NUNGWI

Śniadanie w hotelu i czas wolny na wypoczynek lub dodatkowe atrakcje. Wieczorem udamy się spacerem do Nungwi na pożegnalną kolację do Mamma Mia, najlepszej włoskiej restauracji na Zanzibarze. Owoce morza w ich wykonaniu dopieszczą nasze podniebienia. Na koniec dnia wspólna zabawa przy muzyce do białego rana.

Day 12
LOT POWROTNY

Śniadanie i ostatni wypoczynek na rajskich plażach Zanzibaru. Po południu udamy się na lotnisko skąd czeka nas lot powrotny do Berlina.

Day 13
BERLIN

Po nocy w samolocie lądujemy na lotnisku Schönefeld (SXF), na nowowybudowanym terminalu Brandenburg (BER). Uwaga wylot i przylot realizowane są z różnych lotnisk w Berlinie.

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi w pokojach dwu, trzy -osobowych w klimatycznych bungalowach lub pokojach z prywatnymi łazienkami
 • 4 noclegi w namiotach dwuosobowych (jedna noc w Parku Narodowym)
 • Sprzęt do campingowania (należy wziąć tylko swoje śpiwory)
 • Codzienne śniadania
 • Obiady i kolacje podczas safari (wszystkie dni przed przylotem na Zanzibar)
 • Lunch podczas Spice Tour oraz Blue Safari
 • Transport podczas wyjazdu
 • Safari w Parku Narodowym Tarangire
 • Safari w Parku Narodowym Ngorongoro
 • Walking safari w okolicach góry Kilimanjaro
 • Spacer z przewodnikiem po lokalnym markecie
 • Wizytę na cmentarzu polskich żołnierzy w Tengeru
 • Wizytę w lokalnych wioskach
 • Wejście do gorących źródeł Kikuletwa
 • Wizytę w wioskach Buszmenów i „polowanie” z nimi
 • Trekking z przewodnikiem w okolicach jeziora Eyasi
 • Wejście na Targ Niewolników
 • Tour po Stone Town
 • Wejście do Pałacu Sułtana (House of Wonder) w Stone Town
 • Wejście do Starego Fortu w Stone Town
 • Wycieczkę na plantacje przypraw (Spice Tour)
 • Wycieczkę rowerową po plaży wraz z wynajmem rowerów
 • Rejs łódką na wyspę Kwale (Blue Safari)
 • Opiekę doświadczonego lidera z Polski
 • Ubezpieczenie
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:

 • Lotu międzykontynentalnego (Berlin - Kilimanjaro - Zanzibar - Berlin) koszt ok. 2700 PLN
 • Lotu wewnętrznego (Kilimanjaro - Zanzibar) koszt ok. 450 PLN
 • Atrakcji dodatkowych (skuter wodny, windsurfing, masaże na plaży)
 • Wyżywienia nieujętego w „cena zawiera”
 • Wizy do Tanzanii (wyrabiamy po przylocie; koszt 50 USD)

Informacje podstawowe:

 • samolot, samochód terenowy 4x4
 • 5 - 13 osób
 • 25.12.2020 – 06.01.2021
 • 8980 PLN + lot ok. 4300 PLN
 • 5
pl_PL
en_US pl_PL