fbpx

Przygoda w Kapsztadzie 12.01.2025 – 21.01.2025 - 10 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA

NA PRZYGODĘ W KAPSZTADZIE !

.

 
 

 

 

TERMIN: 12.01.2025 – 21.01.2025

CENA: 2680 USD + lot ok. 3300 PLN

 

Flaga RPA

KRAJ: RPA

Plan podróży w formacie PDF

  MIEJSCA i AKTYWNOŚCI:

  • Cape Town – Zwiedzanie winnic (Franschhoek i Paarl) – Testowanie win i najlepszego Brandy na świecie
  • Hermanus – Ocean Safari – Wielka Piątka oceanu – Nurkowanie z Żarłaczem Białym
  • Góra Stołowa – Widokowy lot śmigłowcem nad Cape Town
  • Ogród Botaniczny Kirstenbosch
  • Waterfront
  • Przylądek Dobrej Nadziei – Spotkanie z Pingwinami
  • Chapman’s Peak
  • Robben Island
  • Zwiedzanie Cape Town otwartym autobusem
  • Zachód słońca na Signal Peak – Znakomite restauracje z owocami morza i wybitną wołowiną
  • Niezapomniane spacery wybrzeżem Atlantyku i wiele innych zapierających dech w piersiach przeżyć !

  Poza wyjątkowymi miejscami gwarantujemy wybitne restauracje, jak również streetfood’owe stragany z jedzeniem tak smacznym, że trudno się opanować by nie spróbować wszystkiego. Kulinarny mix smaków z całego świata na pewno przypadnie wam do gustu.


  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  STARTUJEMY - LOT DO CAPE TOWN

  Czeka nas międzykontynentalny przelot do Kapsztadu. Spotykamy się na warszawskim Okęciu i lecimy. Przed nami niepowtarzalne wrażenia, wspaniałe widoki, niesamowite przygody i egzotyczne smaki. Z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy wszystkich uczestników jak przygotować się do wyprawy, co wziąć ze sobą, aby czuć się bezpiecznie.

  Day 2
  LĄDOWANIE W KAPSZTADZIE, DESTYLARNIA BRANDY KWV I WINNICE

  Lądujemy w Kapsztadzie, stolicy Western Cape. Ruszamy do najsłynniejszych winnic w RPA. Po drodze gratka dla miłośników smakowych alkoholi. Spróbujemy kilku lokalnych rodzajów brandy z regionu Paarl. Brandy produkowane przez KWV zdobyło nagrodę dla Najlepszego Producenta Brandy i Najlepszej Brandy na świecie w 2015 roku (pierwszy raz w historii to brandy, a nie koniak, zostało odznaczone). Poznacie nowy wymiar degustacji alkoholu – w połączeniu z różnymi gatunkami czekolady. Wieczorny spacer po malowniczych uliczkach zakończymy kolacją w restauracji. Nocleg w hostelu w rejonie winiarskim.

  Day 3
  FRANSHOEK ZWIEDZANIE WINNIC

  Cały dzisiejszy dzień upłynie nam na kosztowaniu najwspanialszych win RPA. W 1694 roku Holenderska Kompania Wschodnioindyjska przyznała kilku rodzinom francuskich Hugenotów ziemie w malowniczej dolinie otoczonej górami. Nowi osadnicy byli znakomitymi farmerami, znali się na rzemiośle i uprawie winogron i wywarli duży wpływ na całą okolicę, którą Holendrzy nazwali później De Fransche Hoek (Francuski Zakątek). Miejsce to słynie również z doskonałej kuchni, w ponad 30 restauracjach serwują tu posiłki z wielu regionów świata. Dziś każdy przekona się, czy jest znawcą napoju bogów. Odwiedzimy dwie popularne winnice. Będziemy mieli również możliwość zakupu win, które najbardziej przypadną do gustu naszym podniebieniom. Poza ucztą dla kubków smakowych, doświadczymy również zapierających dech w piersiach widoków pięknego, górskiego regionu. Następnie zakwaterowanie w lodgy nieopodal miasteczek Hermanus i Gansbaai. To najlepsze miejsca na świecie do oglądania wielorybów, a także do nurkowania ze słynnym ludojadem – rekinem żarłaczem białym! Kolacja w restauracji z owocami morza z widokiem na ocean. Lemon Butta to jedna z naszych ulubionych restauracji na wybrzeżu. To prawdziwi specjaliści od morskich smaków. Pyszne sushi, najświeższe ostrygi oraz ryby w połączeniu w południowoafrykańskim winem zapewnią nam smakowity i niezapomniany wieczór.

  Day 4
  GANSBAAI OCEAN SAFARI LUB NURKOWANIE Z ŻARŁACZEM BIAŁYM WIELKA PIĄTKA OCEANU, SPOTKANIE Z GEPARDAMI

  Jemy lekkie śniadanie, aby spokojnie wypłynąć na ocean. Dla wszystkich przygotowaliśmy morskie safari w poszukiwaniu Wielkiej piątki oceanu. Uczestnicy tego wyjątkowego rejsu będą mieli okazje spotkać rekiny (żarłacze białe), delfiny, pingwiny, kotiki afrykańskie, a przy dużym szczęściu także wieloryby (humbak, waleń lub płetwal). Na tą niezwykłą podróż zabiorą nas profesjonaliści, od wielu lat badający morskie stworzenia, będziemy więc mieć okazję do poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie. Dla najodważniejszych dawka adrenaliny i przeżycia niczym ze „Szczęk” Stevena Spielberga! Aktywność dodatkowa* to nurkowanie w zimnych wodach oceanu (12 stopni) w towarzystwie najgroźniejszego rekina na świecie – Żarłacza Białego. Jego rozmiary dochodzą do 6 metrów, a trójkątne zęby są ostre jak brzytwa. Dla bezpieczeństwa uczestników nurkowanie odbędzie się w specjalnej, zamkniętej klatce. Po powrocie na ląd czeka nas lunch. Następnie ruszymy do Matki miast czyli Kapsztadu. Po drodze mały przystanek – farma gepardów i bliższe spotkanie z tymi kotkami. Ruszamy w dalszą trasę. Zatrzymamy się w kilku punktach widokowych – zdjęcia stąd zawsze są piękne! Przejedziemy także zatoką False Bay, obok niesamowitej plaży w Muizenberg – raju surferów. Dzień zakończymy degustacją owoców morza w Kalk Bay – Horbour House. To restauracja, do której umawiamy was ze sporym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, ze zakosztujecie tych najlepszych afrykańskich owoców morza właśnie tutaj. Nocleg w hotelu.

  Day 5
  WATERFRONT AQUARIUM – PRZEJAZD ODKRYTYM AUTOBUSEM PO KAPSZTADZIE ZACHÓD SŁOńCA NA WZGÓRZU SYGNAŁOWYM

  Dzisiejszy dzień to podróż w morskie otchłanie. Poznamy większość stworzeń występujących w obu oceanach RPA. Aquarium to doskonałe miejsce, aby z bliska przyjrzeć się życiu w Atlantyku i Oceanie Inndyjskim. Zgromadzono tu tysiące gatunków zwierząt i roślin , niektóre z nich można nawet dotknąć:) Po wizycie w Oceanarium zjemy popołudniowy lunch. Wieczorem wsiądziemy do odkrytego autobusu i wyruszymy na przejażdżkę po Kapsztadzie. Dzień zakończymy obserwowaniem zachodu słońca na wzgórzu sygnałowym i kolacją na pożegnanie Matki miast w jednej z ekskluzywnych restauracji.

  Day 6
  ZIP LINE W GÓRACH ZJAZDY NA LINACH

  Adrenalina’s day. Tak chyba powinien się nazywać ten dzień . Ruszamy w góry nieopodal Kapsztadu. Samochodami terenowymi dostaniemy się w prawie na szczyt. Stamtąd zjedziemy kolejno jedenastoma trasami Cape Canopy Tour. Podczepieni pod stalowe liny niczym ptaki będziemy spoglądać na okolicę z góry. W otoczeniu zapierającej dech w piersiach górskiej panoramy Cape fynbos. Przed nami 13 platform i zjeżdżalnie o max długości do 320 m. Na końcu zjemy razem lekki posiłek i wrócimy do cywilizaji. Osoby, które nie zdecydują się na zjazdy na linach spędzą dzień spacerując po plażach Kapsztadu i delektując się widokami oceanu oraz lokalną kuchnią.

  Day 7
  GÓRA STOŁOWA WJAZD NA GÓRĘ STOŁOWĄ - WIDOKOWY LOT HELIKOPTEREM NAD KAPSZTADEM* OGRÓD KIRSTENBOSCH

  Rano śniadanie. Dziś kolejny aktywny dzień, który zaczniemy u podnóża Góry Stołowej. Jest to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, wizytówka Kapsztadu i całego RPA. Na mierzącą ponad 1000 m n.p.m. górę wjedziemy słynną kolejką linową. Na górze czekają nas wspaniałe widoki z panoramą Kapsztadu w roli głównej. Podziwianie krajobrazu Cape Town z tej perspektywy to wyjątkowe doznanie. Podczas zwiedzania Parku Narodowego zjemy posiłek w tutejszej restauracji. Po nasyceniu oczu widokami czeka nas zjazd w dół. To jednak nie koniec przygód na wysokościach! Dla chętnych mamy dodatkową aktywność – widokowy lot śmigłowcem nad Kapsztadem*. Pilot umożliwi nam podziwianie Góry Stołowej w całej okazałości. Odbędziemy przelot wzdłuż wybrzeża Atlantyku z widokiem na Waterfront, zatoki Bantry, Clifton, Camps, 12 apostołów, a następnie wzdłuż Hout Bay. Ciekawostką jest także rzut oka na wyspę Robben, gdzie przez wiele lat więziony był Nelson Mandela. Po miękkim lądowaniu udamy się do Narodowego Ogrodu Botanicznego Kirstenbosch. Ten najstarszy ogród botaniczny świata jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych na naszej planecie – wspaniale położony na wschodnich zboczach Góry Stołowej, w sercu regionu florystycznego Cape Floral. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, od 1913 roku chroni unikatową roślinność tego regionu. Kirstenbosch chlubi się szeroką gamą wyjątkowych gatunków roślin, znanych jako Fynbos oraz narodowym kwiatem RPA – proteą. Do późnego popołudnia będziemy podziwiać rośliny ze wszystkich regionów południowej Afryki. Wieczorem zjemy kolację w jednej z restauracji na Waterfront.

  Day 8
  PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI SPOTKANIE Z PINGWINAMI - CHAPMAN'S PEAK

  Rano po śniadaniu pojedziemy na słynny Przylądek Dobrej Nadziei. Przejedziemy trasą w kierunku Cape Point, następnie wjedziemy kolejką na górę na punkt widokowy. Właśnie to miejsce, obok Przylądka Igielnego, jest najbardziej wysuniętym na południe punktem Afryki. Choć faktycznym punktem na mapie podziału oceanów jest Przylądek Igielny, to wielu sądzi, że tutaj spotykają się dwa oceany – ciepły Indyjski i rześki Atlantyk. Po powrocie kolejką na dół, udamy się na Przylądek Dobrej Nadziei, gdzie zrobimy wspólne zdjęcie, które przyniesie szczęście każdemu z nas. Dostać się tam możemy busem lub przespacerować się pieszo widokową ścieżką. Po tych emocjach ruszymy na lunch, aby zakosztować owoców morza w restauracji Bertha, znanej z serwowania morskich specjałów. Następnie przejedziemy na spotkanie z pingwinami. W południowej Afryce żyje ich aż 55 tysięcy, chociaż na początku zeszłego wieku populacja sięgała 4 milionów! Niestety, spadek liczby pingwinów żyjących na Czarnym Lądzie jest dramatyczny. Tylko w ostatnich kilkunastu latach ich kolonie zmniejszyły się aż czterokrotnie. Jeśli taka tendencja się utrzyma, to według naukowców za piętnaście lat znikną z kontynentu afrykańskiego. Jedna z trzech największych kolonii pingwinów przylądkowych żyje na południowym krańcu miasta Simon’s Town, na plaży Boulders, którą właśnie odwiedzimy. Osiedliły się tam dopiero w 1985 roku. Po spotkaniu z pingwinami skierujemy się na jedną z najwspanialszych tras widokowych świata – to prawdziwe marzenie każdego biegacza i kolarza. 10-kilometrową Chapman’s Peak Drive, bo tak nazywa się ta trasa, pokonamy busem, zatrzymując się na najlepszych punktach widokowych. Widoki zapadną wam w pamięć na całe życie. Prestiżowe rankingi klasyfikują Chapman’s Peak wśród 10 najpiękniejszych tras widokowych na świecie. Amatorzy sportu, trenując na Chappies, pokonują prawie dziesięć kilometrów i duże różnice wzniesień na 114 zakrętach. Nagrodą na koniec dnia będzie spacer na podziwianie zachodu słońca jedną z najpiękniejszych plaż RPA – Nordhoek Beach. Po kolacji w restauracji noc w hotelu.

  Day 9
  OSTATNIE ZAKUPY I POWRÓT DO DOMU

  Śniadanie w hotelu i ostatnie zakupy w pobliskich sklepach dla każdego, kto lubi przywozić pamiątki z podróży. Po lunchu pakowanie i przejazd na lotnisko. Pożegnanie z Afryką i wylot do Polski.

  Day 10
  LĄDOWANIE W POLSCE I POWRÓT DO DOMU

  W kraju wylądujemy w godzinach przedpołudniowych. Na warszawskim Okęciu zakończymy naszą afrykańską przygodę.

  CENA ZAWIERA:

  • Wszystkie przejazdy
  • Noclegi
  • Codzienne śniadania
  • Wejście do Parku Narodowego Kirtenbosh
  • Wejście do Parku Narodowego Cape of Good Hope
  • Wejście do Parku Narodowego Boulder’s Beach
  • Wejście do Parku Narodowego Table Mountain
  • Wejście do Parku Narodowego Chapman’s Peak
  • Ubezpieczenie, 40 000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 30 000 PLN
  • Wizytę w destylarni brandy KWV
  • Degustację win we Franshoek
  • Ocean safari
  • Chetach Outreach
  • Cape Point
  • Boulder’s Beach
  • Chapman’s Peak
  • Bilety na kolejkę linową na Table Mountain
  • Bilety na kolejkę na Cape Point
  • Bilety na otwarty autobus po Cape Town
  • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Biletów lotniczych - Warszawa - Cape Town - Warszawa
  • Wyżywienia poza śniadaniami
  • Atrakcji dodatkowych np: nurkowanie z rekinami (zamiennie za ocean safari – dopłata 150 zł); niezapomniany 20 min. lot śmigłowcami nad Cape Town i wybrzeżem Atlantyku (380 zł); Cape Canopy Tour - Zip line (11 zjazdów na linach w górach pod Kapsztadem - 300 zł)

  Szybkie pytania:

  Rozwiń/zwiń
  Czy sa wymagane szczepienia?

  Wyjazd nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania włącznie ze szczepieniami. Na odwiedzanym terenie nie ma również zagrożenia malarycznego.

  Informacje podstawowe:

  • samolot, bus
  • 7 - 15 osób
  • 12.01.2025 - 21.01.2025
  • 2200 USD + lot ok. 3300 PLN
  pl_PL