fbpx

Przygoda w Zimbabwe, Botswanie i RPA - 15 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ W

BOTSWANIE, ZIMBABWE I RPA !

.

Termin: 16.09.2024 – 30.09.2024

CENA: 2590 USD + lot ok. 4800 PLN

.

Termin: 16.09.2025 – 30.09.2025

CENA: 2740 USD + lot ok. 4000 PLN

.

KRAJE:

Flaga Botswana
Botswana
Flaga Zimbabwe
Zimbabwe
Flaga RPA
RPA

 

 Plan podróży w formacie PDF

DWA OBLICZA AFRYKI I DWA NATURALNE CUDA ŚWIATA NAJLEPSZE REZERWATY NA ŚWIECIE!

„Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”

MARK TWAIN

  DWA OBLICZA AFRYKI I DWA NATURALNE CUDA ŚWIATA

  W odróżnieniu od bogatego RPA, Zimbabwe to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, a także świata. Nie ustępuje on jednak bogactwem natury bogatszemu sąsiadowi. Znajdujące się tu parki narodowe, pełne zwierząt i bogatej roślinności, należą do najpiękniejszych na świecie. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, gościnni ludzie i dzika przyroda, czynią ten kraj jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na mapie Afryki. Najwspanialszą atrakcją Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, które zmienią na zawsze Wasze podejście do sił natury. Mosi-oa-Tunya – mgła, która grzmi to miejscowa nazwa wodospadów, odkrytych w 1855 roku przez szkockiego misjonarza i badacza Davida Livingstone’a. Jest to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata – wodospad łączy dwa kraje – Zambię i Zimbabwe. Znajdujące się na terenie Victoria Falls National Park wodospady, w 1989 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wodospad Wiktorii jest jedynym na świecie, który ma rozpiętość 1700 metrów i wysokość spadku wody 108 m. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się tu ponad 9 mln litrów wody. Huk spadającej wody słyszalny jest w promieniu 40 kilometrów, a rozpylona woda tworzy rodzaj słupa, wznoszącego się na wysokość 400 metrów, widocznego w promieniu 50 kilometrów. Wirujące wokół kropelki odbijają się w tysiącach tęczowych miraży. Wyjątkowym zjawiskiem tego miejsca jest tęcza księżycowa, występująca tylko podczas pełni. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki.

  NAJLEPSZE REZERWATY NA ŚWIECIE! ZIMBABWE I BOTSWANA

  Dla kochających przyrodę Botswana to pozycja obowiązkowa. To kraj prawie dwa razy większy od Polski, z populacją poniżej dwóch milionów ludzi. Olbrzymi rezerwat – tak określicie ten kraj, gdy porażą Was niesamowite przestrzenie dzikiej Botswany. Ciekawi, pogodni tubylcy podzielą się z Wami światem nieskalanym cywilizacją wielkich miast, w którym człowiek nie podporządkował sobie jeszcze natury.

  Botswana charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym bogactwem świata zwierząt i roślin. W Parku Narodowym Chobe – najstarszym w Botswanie – królują słonie. Lokalna populacja majestatycznych olbrzymów należy do największych na świecie. Obok nich żyją pozostałe gatunki Wielkiej Piątki Afryki (lwy, bawoły, nosorożce i lamparty) oraz liczne hipopotamy, krokodyle i likaony. Obserwowanie zachodu słonica wśród tylu zwierząt gromadzących się przy wodopojach to przeżycie, które zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Rzeka Okawango nie płynie do oceanu, ale zatapia obszar pustyni Kalahari o powierzchni 15000 km2. Delta, która jest jedną z największych na świecie delt śródlądowych, pokryta jest tysiącem mielizn, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta. Rejon o niebywałym znaczeniu ekologicznym. Płynąca z północy (z Angoli) rzeka, w swoim końcowym odcinku tworzy ogromne rozlewiska – o długości 1600 km i dorzeczu ok. 800 tys. km2, wsiąka ostatecznie w pustynię Kalahari. Rezerwat Moremi, położony we wschodniej Delcie Okawango, graniczy z Parkiem Narodowym Chobe i obejmuje prawie jedną trzecią Delty Okawango. Ten wyjątkowy ekosystem powoduje, że mamy do czynienia z jednym z największych spektakli przyrody na świecie. To szeroki wachlarz 164 gatunków ssaków, 460 ptaków, 157 gadów, 84 gatunków ryb i 5000 rożnych owadów.

  Podróż do Botswany to spełnienie marzeń o miejscach niezmąconych cywilizacją. Uroki kraju docenią w szczególności miłośnicy wyjątkowych fotografii, dzikich zwierząt i naturalnych krajobrazów stanowiących przeciwieństwo europejskich metropolii. Jeśli kochasz przyrodę musisz tu dotrzeć! Zobacz dziką Afrykę już teraz, bo za parę lat może to być już zupełnie inny kontynent.

   

  • rejs po Zambezi na zachód słońca
  • 15-minutowy lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel*
  • spacer po Parku Narodowym Victoria Falls i oglądanie Wodospadów Wiktorii
  • wieczór bębniarski i kolacja w tradycyjnej afrykańskiej restauracji
  • spotkanie ze słoniami*
  • speedboat po Zambezi
  • safari w Chobe National Park
  • off-roadowa jazda przez Chobe
  • safari w Moremi Game Reserved
  • lot widokowy nad Deltą Okawango*
  • rejs Mokoro po kanałach Delty Okawango
  • rafting na rzece Zambezi*
  • piesze safari w Delcie Okawango
  • wizyta w Planet Baobab
  • nocleg na Kubu Island
  • nocny spacer po solnisku na Kubu Island
  • wizyta w Khama Rhino Snctuary
  • trekking połączony z tropieniem nosorożców
  • wizyta w rezerwacie biosfery Waterberg

  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  DZIEŃ 1. LECIMY DO AFRYKI!

  STARTUJEMY – LOT DO JOHANNESBURGA
  Czeka nas międzykontynentalny przelot do Johannesburga. Spotykamy się na lotnisku. Przed nami niepowtarzalne wrażenia, wspaniałe widoki i niesamowite przygody. Z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy wszystkich uczestników jak przygotować się do wyprawy, co wziąść ze sobą jakie zrobić szczepienia, aby czuć się bezpiecznie.

  Day 2
  DZIEŃ 2. VICTORIA FALLS

  LĄDOWANIE W VICTORII FALLS – REJS PO ZAMBEZI – ZACHÓD SŁOŃCA
  Przelot z Johanesburga do Victorii Falls. Po zakwaterowaniu zwiedzimy Victoria Falls, sprawdzimy jakie skarby kryją lokalne bazary. Zjemy w lokalnej restauracji. Po południu popłyniemy w rejs po rzece Zambezi, trwający do zachodu słońca. Dziś zobaczycie pierwsze afrykańskie słonie oraz hipopotamy. Rejs zakończymy uroczystą kolacją na statku. Wieczorem impreza w afrykańskim stylu. Shoestrings to miejsce dla wtajemniczonych i znających się na rzeczy podróżników. W dzień bardzo spokojne i ciche, wieczorami zamienia się w klub z doskonałą muzyką i imprezą na świeżym powietrzu.

  Day 3
  DZIEŃ 3. VICTORIA FALLS

  LOT HELIKOPTEREM I SPACER NAD WODOSPADAMI WIKTORII – WIECZÓR BĘBNIARSKI
  Po śniadaniu idziemy oglądać́ jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Zaczynamy od śmigłowca! Dla wielu będzie to pierwszy w życiu lotu helikopterem. Wyjątkowa sceneria tego miejsca na granicy Zimbabwe i Zambii robi ogromne wrażenie. Podczas 15-minutowego przelotu zobaczymy majestatyczny wodospad, piękną rzekę Zambezi, wąwóz i okolice. Nic nie dorównuje obserwacji i doświadczaniu Wodospadów Wiktorii z lotu ptaka. Poczujecie się jak Dr David Livingstone odkrywający wodospady. Tak, jak zapisał odkrywca w swoim dzienniku w 1855 roku: sceny tak piękne, że muszą spojrzeć́ na nie anioły w locie. Wy również̇ obejrzycie absolutnie niesamowity spektakl natury, w którym głównym aktorem jest Zambezi, zderzająca się z ziemią z wysokości 108 metrów. Po tym ekscytującym doświadczeniu udamy się̨ na spacer wzdłuż̇ wodospadów, aby z bliska poczuć́ niesamowitą moc natury. W jednej z lokalnych restauracji zjemy obiad.
  Następnie pokonamy słynny most łączący Zimbabwe z Zambią. Czas na skok na bungee (opcja dodatkowa) – wysokość 111 m – to jedno z najlepszych miejsc do uprawiana bungee jumpingu na świecie. Gdy wrócimy do Zimbabwe, wieczorem czeka nas tradycyjna wielodaniowa kolacja, ze słynnym afrykańskim grillem w formie bufetu, na którym serwowane są przeróżne mięsa – od antylopy do guźca, a także wiele rodzajów ryb. Ciekawe na ile egzotycznych potraw skusicie się? Dziś będzie niepowtarzalna możliwość testowania smaków Afryki. Zaskoczą̨ nas dania wegetariańskie i afrykańskie desery. Wszystko to przy lokalnych tańcach i muzyce. W trakcie kolacji koncert bębniarzy i wspólna nauka grania na bębnach. Wieczorem impreza i nocleg w lodgy.

  Day 4
  DZIEŃ 4. KASANE

  REJS PO RZECE CHOBE
  Wcześnie rano dla chętnych kolejne atrakcje. Spacer z lwami lub safari na słoniach, podczas którego wiele dowiecie się o zwyczajach tych zwierząt. Trasa wiedzie wzdłuż krawędzi wąwozów Zambezi. Śniadanie zjemy w lodgy. Tuż przed wyjazdem dla każdego, kto lubi przywozić pamiątki z podroży, możliwe zakupy na pobliskim bazarze. Naszą przygodę̨ z Botswaną zaczniemy w miejscowości Kasane. Miasto położone jest w miejscu, gdzie spotykają̨ się cztery kraje – Botswana, Zambia, Zimbabwe i Namibia. Podstawionym busem dotrzemy do granicy. Przekraczamy ją pieszo, jak prawdziwi podróżnicy. Czas spędzony na posterunku granicznym będzie lekcją cierpliwości i wyrozumiałości. Na miejscu potrzebne nam już będą terenowe auta. Po odebraniu samochodów na granicy pojedziemy do Chobe Safari Lodge, gdzie czeka nas lunch i rejs łodzią po rzece Chobe. Mamy okazję obserwować park narodowy z innej perspektywy.
  Zobaczymy wiele egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku – podczas kąpieli, a może i polowania. Po rejsie wyruszymy do Ihaha. Przed nami malowniczy odcinek drogi, który pozwoli nam zaznajomić się z podróżowaniem po Afryce. Koniec z hotelowymi wygodami. Dziś sami musimy przygotować obozowisko i rozbić namioty. Zapoznamy się̨ z podstawowymi zasadami survivalowego życia. Ogień, schronienie i zasady bezpiecznego przebywania w dziczy to nasz priorytet. Kolację zjemy w „restauracji miliona gwiazd”, nad rzeką Chobę, na granicy z Namibią. Resztę wieczoru spędzimy wspólnie przy ognisku. Ihaha Camp to według nas jeden z najwspanialszych campingów Botswany. Nocleg w namiotach nad brzegiem rzeki daje możliwość bliskiego obcowania z afrykańską̨ przyrodą. Przez cały czas towarzyszą nam zwierzęta, częste wizyty składają pawiany – należy szczególnie uważać na rzeczy pozostawione bez opieki, które mogą̨ stać się łupem wścibskich i nieproszonych gości. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w obozowisku.

  Day 5
  DZIEŃ 5. IHAHA – LINYANTI

  PRZEJAZD PRZEZ MEKKĘ SŁONI W PARKU NARODOWYM CHOBE
  Pobudka wcześnie rano, gdy zwierzęta są̨ bardzo aktywne. Zjemy śniadanie na łonie natury i ruszamy na poranne safari. Chobe to jeden z największych rezerwatów na świecie, z niezliczoną ilością zwierząt. Ponoć żyje tu aż 80 tysięcy słoni. W trakcie zwiedzania zrobimy przerwę̨ na lunch, na jednym z wyznaczonych do tego miejsc. Czekają nas trudne drogi w grząskim piasku. Nocleg na campingu na obrzeżach rezerwatu, wspólna kolacja w formie grilla przy ognisku. Dzisiejszy wieczór to czas na próbowanie afrykańskich potraw. Wszyscy lubiący gotować przygotują potjiekos oraz chakalakę, czyli tradycyjne dania Południowej Afryki. Może nauczymy się rozpalać ognisko krzesiwem? Nie jest to wcale takie proste, więc zalecamy cierpliwość. Otwarty teren daje doskonałą możliwość obserwowania przyrody. Towarzystwo zwierząt gwarantowane.

  Day 6
  DZIEŃ 6. LINYANTI – SAVUTI

  SAFARI PRZEZ CHOBE
  Cały dzień będziemy zwiedzali rezerwat. Wieczorem rozbijemy obóz w Savuti . Dojazd do campingu po trudnej drodze i grząskim piasku. Z pewnością̨ wspólnie zdarzy nam się wyciągać z piasku, zakopane po osie auta kolegów. Te trasy to dobra szkoła off-roadowego rzemiosła. Zjemy wołowinę pod gwieździstym niebem. Botswana ma najlepsze mięso na świecie, przekonacie się̨, że w niczym nie ustępuje temu słynnemu argentyńskiemu.
  Tutejsze campingi uznawane są za jedne z najdzikszych miejsc noclegowych świata. Ciekawe, jakie zwierzęta nas dzisiaj odwiedzą. Nocne odgłosy zwierząt potęgują przeżycia. Otwarty teren daje doskonałą możliwość obserwowania przyrody. Dzisiaj każdy uśnie bez dźwięków telewizora. Do snu kołyszą nas odgłosy ryczących lwów.

  Day 7
  DZIEŃ 7. SAVUTI – THIRD BRIDGE

  ŚRODEK REZERWATU
  Po śniadaniu na campingu w Savuti, przejazd na Third Bridge wymagającą, off-roadową trasą. Gdzieniegdzie czeka nas jazda na azymut, ponieważ porą deszczową trasa lubi zanikać. To trudny teren, możliwe są̨ przeprawy przez wodę̨ i podtopione mosty. Dzisiaj przeżyjemy prawdziwą off-roadową przygodę̨. Będziemy znajdować się poza zasięgiem telefonów komórkowych, bez dostępu do Internetu, stacji benzynowych oraz sklepów. Lunch, na łonie natury, przygotujemy sami. To czas na zrobienie zdjęcia życia! Nagrodą za jazdę po bezdrożach jest nocleg w okolicach „trzeciego mostu”. To będzie jedna z najdzikszych nocy w rezerwacie. Słonie spacerują̨ po campingu między samochodami i namiotami, a hipopotamy śpiewają̨ nad rozlewiskiem Third Bridge. Dziki camping z towarzystwem zwierząt to najlepszy sposób na poznanie Afryki.

  Day 8
  DZIEŃ 8. MAUN – DELTA OKAWANGO

  PŁYWANIE ŁODZIAMI MOKORO
  Ruszamy do Maun. Dzisiaj po dojeździe na camping odpoczniemy od samochodów. W porze lunchu czeka nas spływ tradycyjnymi łodziami mokoro we wschodniej części rozlewiska. Lunch zjemy na łonie natury. Dowiemy się̨ od przewodników wiele ciekawostek o tej wyjątkowej śródlądowej delcie. Dlaczego Okawango jest tak ważna i co cenią̨ sobie w swojej pracy ludzie kierujący mokoro? Tutaj całkowicie uciekniemy od cywilizacji i zapuścimy się̨ w najdziksze kanały Delty Okawango. Dzień zakończymy kolacją w restauracji na campingu. Nocleg w namiotach.

  Day 9
  DZIEN 9. MAUN

  PLANETA BAOBABÓW
  Wstajemy wcześnie rano i po śniadaniu ruszamy do Maun. Dziś podziwiamy rezerwat Moremi z lotu ptaka. Lot widokowy awionetką pozwoli nam ocenić wielkość tej śródlądowej delty. Widoki oraz zdjęcia, jakie wykonacie podczas prawie godzinnego lotu na niskim pułapie, ukażą̨ wam sposoby migracji zwierząt oraz komunikacji kanałami Delty Okawango. Następnie ruszymy na Planetę Baobabów, gdzie spędzimy noc. Baobaby to najstarsze drzewa Afryki. Wiele z nich rośnie tu od ponad dwóch tysięcy lat, a najstarsze ponad cztery tysiące lat. Zrelaksujemy się, jak mówią podróżnicy, na największym i najbardziej przyjemnym basenie w całej Kalahari. Wieczorem kolacja w restauracji na campingu.

  Day 10
  DZIEŃ 10. KUBU ISLAND

  MAKGADIGADI PAN – KUBU ISLAND – NOCLEG NA PUSTKOWIU
  Po śniadaniu w Planet Baobab, przejazd na Kubu Island wymagającą off-roadową drogą. Lunch zjemy na łonie natury. Nagrodą za jazdę po bezdrożach jest jeden z najwspanialszych zachodów i wschodów słońca na świecie. Dziki camping bez żadnych sanitariatów i udogodnień. Nocą czeka nas spacer po wyschniętym jeziorze, odwiedzimy wyspę z majestatycznymi baobabami. Zrobimy nocną sesję zdjęciową. Zjemy kolację w restauracji „miliona gwiazdek” i prześpimy się̨ w namiotach. Ogniska pod gwiazdami nie zapomnisz do końca życia.

  Day 11
  DZIEŃ 11. KHAMA RHINO SANCTUARY

  KUBU ISLAND – MAKGADIGADI PAN – KHAMA RHINO SANCTUARY
  Po wschodzie słońca wyjeżdżamy do Khama Rihno Sanctuary. Droga z Kubu Island to wyzwanie nawet dla wytrawnych off-roadowców. Wymagać będzie wytężonej uwagi i sprawności fizycznej, ale w zamian oferuje nieziemskie wrażenia. Droga jest znana z tego, że za każdym razem prowadzi inaczej. W porze deszczowej wszystkie szlaki zacierają̨ się̨, dodatkowo trasa jest bardzo rzadko uczęszczana. W trakcie przeprawy zatrzymamy się̨ na lunch na łonie natury. Przejazd do świątyni nosorożców zajmie nam około pięciu godzin. Noc spędzimy na campingu w rezerwacie. Wspólna kolacja i wieczorne rozmowy przy ognisku. Wszystko to wśród dźwięków otaczającej nas dzikiej przyrody. Nocleg w namiotach.

  Day 12
  DZIEŃ. 12 WATERBERG

  WATERBERG
  Pobudka wcześnie rano i safari odkrytym samochodem terenowym przez rezerwat. Następnie czeka nas piesza wędrówka do buszu, w towarzystwie przewodnika. Dziś́ zamieniamy się̨ w tropicieli dzikich zwierząt i poszukamy najrzadszych stworzeń́ zamieszkujących naszą planetę. Jest to okazja do spotkania nosorożców białych i czarnych oraz wielu innych ssaków, gadów i ptaków, zamieszkujących ten przepiękny rezerwat. Powrót na śniadanie i wyjazd w kierunku Waterberg. Nocujemy na campingu w rezerwacie. W tym pięknym, nieogrodzonym obozie pośród, typowo afrykańskich drzew, można spotkać największe antylopy eland, a także oryksy południowe i żyrafy. W zależności od godziny przyjazdu istnieje możliwość spaceru do buszu. Wieczorem czeka nas pożegnalne wspólne ognisko i kolacja. Waterberg to ostatni kontakt z prawdziwie dziką Afryką.

  Day 13
  DZIEŃ 13. JOHANESBURG

  WATERBERG – JOHANESBURG – WYLOT DO DOMU
  Śniadanie i wyjście na poranny spacer po rezerwacie, gdzie będziemy mieć́ ostatnią okazję na spotkanie z dzikimi zwierzętami. Następnie przejazd przez RPA, do Johannesburga. To również̇ możliwość obserwacji zupełnie innej, niż̇ do tej pory, Afryki. W stolicy RPA na lotnisku jemy obiad i wracamy do domu.

  Day 14
  DZIEŃ 14. POLSKA

  LĄDOWANIE W POLSCE

  CENA ZAWIERA:

  • Wynajem aut terenowych - Toyota Hilux z pełnym ekwipunkiem campingowym i pełnym ubezpieczeniem AC
  • Wiza do Zimbabwe
  • Koszty przekraczania granic
  • Wszystkie noclegi (campingi w rezerwatach; hostel w Zimbabwe)
  • Ubezpieczenie: 40 000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 30 000 PLN
  • Wstęp do Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii
  • Wstęp do Parku Narodowego Zambezi (w trakcie rejsu po Zambezi)
  • Wstęp do Parku Narodowego Chobe
  • Wstęp do Parku Narodowego Moremi Game Reserved
  • Wstęp do Parku Narodowego Makgadikgadi Pans
  • Wstęp do Parku Narodowego Khama Rhino Sanctuary
  • Wstęp do Parku Narodowego Rezerwat Waterberg
  • Jedna kolacja na rejsie po Zambezi
  • Jedna uroczysta kolacja na wieczorze babiarskim (bez napojów)

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Paliwa (ok. 350 zł na osobę)
  • Przelotów: Warszawa - Johannesburg - Victoria Falls - Warszawa ok. 3800 zł
  • Wyżywienia
  • Atrakcji dodatkowych (np. 15-minutowy lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel - ok. 165 USD; lot widokowy nad Deltą Okavango - ok. 130 USD; rafting na rzece Zambezi - ok. 150 USD; Bungee Jumping - ok. 160 USD; rejs szybką łodzią motorową pod wodospadami Victorii - ok. 120 USD; Zip Line - przejazd tyrolką nad rzeką Zambezi z Zambii do Zimbabwe - ok. 65 USD; spotkanie ze słoniami - ok. 120 USD )

  Informacje podstawowe:

  • samolot, samochody wyprawowe 4x4
  • 7 - 15 osób
  • 16.09.2024 - 30.09.2024
  • 2590 USD + loty ok. 3800 PLN
  • 6
  pl_PL