fbpx

Przygoda w Botswanie, Zimbabwe i RPA 30.04.2024 – 14.05.2024 - 15 Days

ADVENTRUE ZAPRASZA NA PRZYGODĘ

W BOTSWANIE, ZIMBABWE I RPA !

 
 

Termin: 30.04.2024 – 14.05.2024

CENA: 2590 USD + lot ok. 4400 PLN

 
 

Kraje: 

Flaga Botswana
Botswana
Flaga Zimbabwe
Zimbabwe
Flaga RPA
RPA

Plan podróży w formacie PDF -Botswana-Zimbabwe -RPA

DWA OBLICZA AFRYKI I DWA NATURALNE CUDA ŚWIATA
NAJLEPSZE REZERWATY NA ŚWIECIE!

“Za dwadzieścia lat będziesz bardziej żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”

MARK TWAIN

 

   

  DWA OBLICZA AFRYKI I DWA NATURALNE CUDA ŚWIATA

  W odróżnieniu od bogatego RPA, Zimbabwe to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, a także świata. Nie ustępuje on jednak bogactwem natury bogatszemu sąsiadowi. Znajdujące się̨ tu parki narodowe, pełne zwierząt i bogatej roślinności, należą do najpiękniejszych na świecie. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, gościnni ludzie i dzika przyroda, czynią̨ ten kraj jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na mapie Afryki. Najwspanialszą atrakcją Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, które zmienią na zawsze Wasze podejście do sił natury. Mosi-oa-Tunya – mgła, która grzmi to miejscowa nazwa wodospadów, odkrytych w 1855 roku przez szkockiego misjonarza i badacza Davida Livingstone’a. Jest to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata – wodospad łączy dwa kraje – Zambię i Zimbabwe. Znajdujące się̨ na terenie Victoria Falls National Park wodospady, w 1989 roku zostały wpisane na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Wodospad Wiktorii jest jedynym na świecie, który ma rozpiętość 1700 metrów i wysokość́ spadku wody 108 m. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się̨ tu ponad 9 mln litrów wody. Huk spadającej wody słyszalny jest w promieniu 40 kilometrów, a rozpylona woda tworzy rodzaj słupa, wznoszącego się na wysokość́ 400 metrów, widocznego w promieniu 50 kilometrów. Wirujące wokół kropelki odbijają się w tysiącach tęczowych miraży. Wyjątkowym zjawiskiem tego miejsca jest tęcza księżycowa, występująca tylko podczas pełni. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki.

  NAJLEPSZE REZERWATY NA ŚWIECIE! ZIMBABWE I BOTSWANA

  Dla kochających przyrodę Botswana to pozycja obowiązkowa. To kraj prawie dwa razy większy od Polski, z populacją poniżej dwóch milionów ludzi. Olbrzymi rezerwat – tak określicie ten kraj, gdy porażą Was niesamowite przestrzenie dzikiej Botswany. Ciekawi, pogodni tubylcy podzielą się z Wami światem nieskalanym cywilizacją wielkich miast, w którym człowiek nie podporządkował sobie jeszcze natury.

  Botswana charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym bogactwem świata zwierząt i roślin. W Parku Narodowym Chobe – najstarszym w Botswanie – królują̨ słonie. Lokalna populacja majestatycznych olbrzymów należy do największych na świecie. Obok nich żyją pozostałe gatunki Wielkiej Piątki Afryki (lwy, bawoły, nosorożce i lamparty) oraz liczne hipopotamy, krokodyle i likaony. Obserwowanie zachodu słonica wśród tylu zwierząt gromadzących się przy wodopojach to przeżycie, które zostanie w Waszej pamięci na zawsze. Rzeka Okawango nie płynie do oceanu, ale zatapia obszar pustyni Kalahari o powierzchni 15000 km2. Delta, która jest jedną z największych na świecie delt śródlądowych, pokryta jest tysiącem mielizn, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta. Rejon o niebywałym znaczeniu ekologicznym. Płynąca z północy (z Angoli) rzeka, w swoim końcowym odcinku tworzy ogromne rozlewiska – o długości 1600 km i dorzeczu ok. 800 tys. km2, wsiąka ostatecznie w pustynię Kalahari. Rezerwat Moremi, położony we wschodniej Delcie Okawango, graniczy z Parkiem Narodowym Chobe i obejmuje prawie jedną trzecią Delty Okawango. Ten wyjątkowy ekosystem powoduje, że mamy do czynienia z jednym z największych spektakli przyrody na świecie. To szeroki wachlarz 164 gatunków ssaków, 460 ptaków, 157 gadów, 84 gatunków ryb i 5000 rożnych owadów. Podróż do Botswany to spełnienie marzeń o miejscach niezmąconych cywilizacją. Uroki kraju docenią w szczególności miłośnicy wyjątkowych fotografii, dzikich zwierząt i naturalnych krajobrazów stanowiących przeciwieństwo europejskich metropolii. Jeśli kochasz przyrodę musisz tu dotrzeć! Zobacz dziką Afrykę już̇ teraz, bo za parę̨ lat może to być już zupełnie inny kontynent.

  •  rejs po Zambezi na zachód słońca
  • 15-minutowy lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel*
  • spacer po Parku Narodowym Victoria Falls i oglądanie Wodospadów Wiktorii
  • wieczór bębniarski i kolacja w tradycyjnej afrykańskiej restauracji
  •  spacer z lwami*
  • safari w Chobe National Park
  • off-roadowa jazda przez Chobe
  • safari w Moremi Game Reserved
  • lot widokowy nad Deltą Okawango*
  • rejs Mokoro po kanałach Delty Okawango
  • rafting na rzece Zambezi*
  • piesze safari w Delcie Okawango
  • wizyta w Planet Baobab
  • nocleg na Kubu Island
  • nocny spacer po solnisku na Kubu Island
  • wizyta w Khama Rhino Sanctuary
  • trekking połączony z tropieniem nosorożców
  • wizyta w rezerwacie biosfery Waterberg

  Program tej wyprawy oraz treść są wyłączną własnością Adventrue s.c. i są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zmiana czy też wykorzystywanie go bez zgody są zabronione.

  Prezentowane treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a mają jedynie charakter informacyjny. Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w cenie, terminie i programie, wynikłe z dostępności miejsc hotelowych oraz harmonogramie lotów.

  Day 1
  DZIEŃ 1. LECIMY DO AFRYKI!

  Czeka nas międzykontynentalny przelot z Warszawy do Johannesburga. Spotykamy się na lotnisku. Przed nami niepowtarzalne wrażenia, wspaniałe widoki i niesamowite przygody. Z odpowiednim wyprzedzeniem poinformujemy wszystkich uczestników jak przygotować się do wyprawy, co wziąć ze sobą, jakie zrobić szczepienia, aby czuć się bezpiecznie.

  Day 2
  DZIEŃ 2. REZERWAT WATERBERG

  Po przylocie ruszymy do bazy. Chwila odpoczynku. Odbierzemy samochody i ekwipunek campingowy, przejdziemy szkolenie z obsługi sprzętu i wyruszymy w podróż. Miniemy Pretorię i udamy się w stronę pierwszego noclegu w uznanym przez UNESCO rezerwacie biosfery Waterberg. Po drodze, jeśli czas pozwoli zjemy obiad na świeżym powietrzu, na prywatnej farmie.

  Nocleg spędzimy w rozstawionych na samochodowych dachach namiotach, na campingu w rezerwacie Waterberg. W tym pięknym, nieogrodzonym obozie pośród typowo afrykańskich drzew można spotkać największe antylopy eland, a także oryksy południowe i żyrafy. W zależności od godziny przyjazdu istnieje możliwość spaceru do buszu.
  Wieczorem czeka nas wspólne ognisko i kolacja. Waterberg to pierwszy kontakt z prawdziwie dziką Afryką.

  Day 3
  DZIEŃ 3. KHAMA RHINO SANCTUARY

  SPOTKANIE Z NOSOROŻCAMI W KHAMA RHINO

  Wyjazd wcześnie rano z Waterberg. Pojedziemy bocznymi, nieuczęszczanymi przez turystów szlakami i przekroczymy granicę z Botswaną, przechodzącą przez most na rzece Limpopo. Krótki przystanek w miejscowości Mahalapye, położonej na skraju doliny Kalahari i dokładnie na zwrotniku Koziorożca. Po dojeździe do Khama Rhino czeka nas wspólna kolacja i wieczorne rozmowy przy ognisku. Wszystko to wśród otaczającej nas dzikiej przyrody. Nocleg w namiotach.

  Day 4
  DZIEŃ 4. MAKGADIGADI PAN

  MAKGADIGADI PAN – LETHAKANE – KUBU ISLAND

  Pobudka wcześnie rano i piesza wędrówka do buszu w towarzystwie przewodnika. Postaramy się̨ wytropić nosorożce białe i czarne oraz wiele innych ssaków, gadów i ptaków, zamieszkujących ten przepiękny rezerwat. Następnie zjemy śniadanie i wyjedziemy do Makgadigadi Pan. Zatrzymamy się̨ w miejscowości Lethakane, gdzie będziemy mieli możliwość́ zakupu najlepszej wołowiny na świecie (porównywanej do argentyńskiej), zatankujemy pojazdy i uzupełnimy napoje. Po przystanku ruszymy na Kubu Island, gdzie spędzimy najbliższy nocleg na pustkowiu. Droga do Kubu Island to wyzwanie nawet dla wytrawnych off-roadowców. Droga ta często zanika po letnich podtopieniach. Nagrodą po ciężkiej jeździe będzie jeden z najwspanialszych zachodów i wschodów słońca na świecie. Czeka nas dziki camping bez żadnych sanitariatów i udogodnień. Nocą̨ przespacerujemy się̨ po wyschniętym jeziorze. Czekają nas zapierające dech w piersiach widoki, w tym znajdujące się̨ na wyspie piękne baobaby. Będzie też czas na nocną sesję zdjęciową i spacer po solnisku. Kolacja baldachimem gwiazd, której nie zapomnisz do końca zżycia!

  Day 5
  DZIEŃ 5. PLANET BAOBAB

  OFF-ROAD BRZEGIEM WYSCHNIĘTEGO JEZIORA – PLANET BAOBAB

  Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Planet Baobab. Przed nami dalszy ciąg hardcorowego off-roadu. Jazda wymaga koncentracji i skupienia, w zamian oferujemy nieziemskie wrażenia. Droga jest znana z tego, że za każdym razem prowadzi inaczej. W trakcie pory deszczowej wszystkie szlaki zacierają̨ się, a ta droga jest bardzo rzadko uczęszczana. Dojedziemy do Planet Baobab, którą uznaliśmy za stolicę baobabów. Położone na brzegu wyschniętego, słonego jeziora Makgadigadi miejsce to świetny przystanek w drodze do Delty Okavango. Będziemy mieli możliwość́ zwiedzania pieszo okolicznego buszu i podziwiania najstarszych baobabów w okolicy. Średni wiek drzew to 4000 lat. Zrelaksujemy się̨ na, jak mawiają̨ podróżnicy, największym i najbardziej przyjemnym basenie w całej Kalahari. Kolacja obowiązkowo przy wspólnym ognisku. Nocujemy w namiocie pod baobabem.

  Day 6
  DZIEŃ 6. DELTA OKAWANGO

  WIZYTA W SZKOLE W GWETA – DELTA OKAWANGO

  Po porannej sesji zdjęciowej zjemy śniadanie i ruszymy w stronę̨ Maun. Po drodze zatrzymamy się̨ w miejscowości Gweta, aby odwiedzić lokalną szkołę. Następnie udamy się̨ do Maun, która jest bazą wypadową do Delty Okawango. Tam zrobimy ostatnie zakupy i mentalnie przygotujemy się̨ do wyprawy w jedno z najdzikszych miejsc na wiecie. Nocleg na campingu i wspólna kolacja przy ognisku.

  Day 7
  DZIEŃ 7. DELTA OKAWANGO

  LOT WIDOKOWY – REZERWAT MOREMI

  Tego dnia podziwiać będziemy rezerwat Moremi z lotu ptaka. Lot widokowy awionetką pozwoli nam ocenić wielkość tej śródlądowej delty. Widoki oraz zdjęcia, jakie wykonacie podczas prawie godzinnego lotu na niskim pułapie, ukażą̨ wam sposoby migracji zwierząt oraz komunikacji kanałami Delty Okawango. Po locie ruszymy off-roadową trasą w stronę̨ Third Bridge. Nie zabraknie również̇ dzikich zwierząt, których w delcie jest niewiarygodnie dużo. Gdzieniegdzie czekać nas będzie jazda na azymut, ponieważ̇ porą deszczową trasa zanika. To trudny teren, możliwe są przeprawy przez wodę i podtopione mosty. Będziemy znajdować się̨ poza zasięgiem telefonów komórkowych, bez dostępu do Internetu, stacji benzynowych oraz sklepów. To czas na zrobienie zdjęcia życia! Nagrodą za jazdę̨ po bezdrożach jest nocleg w okolicach „trzeciego mostu” … Słonie spacerują po campingu między samochodami i namiotami, a hipopotamy śpiewają̨ nad rozlewiskiem. Dziki camping z towarzystwem zwierząt to najlepszy sposób na poznanie Afryki.

  Day 8
  DZIEŃ 8. DELTA OKAWANGO

  REJS MOKORO PO DELCIE OKAWANGO – SAFARI PO REZERWACIE MOREMI

  Ósmego dnia wyprawy udamy się̨ na spływ tradycyjnymi łodziami mokoro, w południowej części rozlewiska. Dowiemy się̨ od przewodników wielu ciekawostek o tej wyjątkowej śródlądowej delcie. Dlaczego Okawango jest tak ważna i co cenią̨ sobie w swojej pracy ludzie kierujący mokoro? Tutaj całkowicie uciekniemy od cywilizacji i zapuścimy się̨ w najdziksze kanały delty. Następnie czeka nas safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki Afryki. Po nim przejedziemy z rezerwatu Moremi do Parku Narodowego Chobe. Nocleg spędzimy nad rzeką Linyanti , na campingu. To fascynujące miejsce jest jednym z najdzikszych miejsc noclegowych świata. Nocne odgłosy to wspaniała terapia dla wszystkich zestresowanych dusz. Przez camping często przechodzą dzikie zwierzęta, głownie hipopotamy, słonie oraz hieny. Między nami, a zwierzętami nie ma żadnego ogrodzenia, wiec nocne spacery, nawet do toalety, są̨ surowo zabronione.

  Day 9
  DZIEŃ 9. CHOBE NATIONAL PARK

  PRZEJAZD PRZEZ MEKKĘ SŁONI W PARKU NARODOWYM CHOBE

  Pobudka wcześnie rano, gdy zwierzęta są̨ bardzo aktywne. Zjemy śniadanie na łonie natury i ruszymy na poranne safari. Chobe to jeden z największych rezerwatów na świecie, z niezliczoną ilością̨ zwierząt, żyje tu aż 80 tysięcy słoni. W rezerwacie możemy spotkać również̇ niezliczoną ilość antylop, lwy, lamparty, hieny, a przy odrobinie szczęścia nawet nosorożce czy likaony. Dalsza droga to spore wyzwanie dla kierowców, ponieważ będą̨ oni musieli zmierzyć się̨ z grząskim piaskiem. Ten przejazd to idealna okazja do sprawdzenia własnych umiejętności off-roadowych nabytych w poprzednich dniach. Nocleg na campingu, na obrzeżach rezerwatu, wspólna kolacja w formie grilla przy ognisku. Ten wieczór to czas na skosztowanie afrykańskich potraw. Wszyscy lubiący gotować przygotują̨ potjiekos oraz chakalakę, czyli tradycyjne smaki Południowej Afryki. Przed nami kolejne survivalowe szkolenie. Chętni rozpalą ognisko krzesiwem. Nie jest to wcale takie proste, więc zalecamy cierpliwość́. Otwarty teren daje doskonałą możliwość obserwowania przyrody. Towarzystwo zwierząt gwarantowane.

  Day 10
  DZIEŃ 10. CHOBE NATIONAL PARK

  ODPOCZYNEK NAD RZEKĄ – POPOŁUDNIOWE SAFARI – KASANE

  Kolejny dzień będziemy mieli szansę trochę odpocząć, ponieważ nie musimy rano wstawać, a wyjazd z campingu nastąpi dopiero po lunchu. Przedpołudnie spędzimy nad rzek Linyanti , cześć z pewnością̨ zajmie się̨ kontemplowaniem przyrody, a reszta porządkowaniem bagażu, ponieważ następnego dnia rozstajemy się̨ z naszymi mobilnymi domami. Po południu udamy się̨ na kolejne safari. Przed zmierzchem wyjedziemy z rezerwatu do lezącej na granicy czterech państw (Botswana, Namibia, Zimbabwe, Zambia), miejscowości Kasane. Ostatni nocleg na campingu i pożegnanie z namiotami.

  Day 11
  DZIEŃ 11. CHOBE – VICTORIA FALLS

  REJS PO RZECE CHOBE I PRZEJAZD DO ZIMBABWE

  Po śniadaniu udamy się̨ na rejs statkiem po rzece Chobe. Pobyt na łódce to świetna okazja, aby obserwować park narodowy z innej perspektywy. Daje nam to sporą szansę na zobaczenie zwierząt podczas karpieli, a może i polowania. Uwaga na hipopotamy! Po dwugodzinnym rejsie, wypakujemy bagaże i oddamy samochody. Przesiądziemy się̨ do busa i pojedziemy do Zimbabwe. Tam auta nie będą̨ już̇ nam potrzebne. Czas na kolejną, ale zgoła odmienną dawkę̨ adrenaliny. Wieczorami planujemy imprezy w afrykańskim stylu. Po przyjeździe do Victoria Falls zakwaterujemy się̨ w domkach dla podróżników. Miejsce w dzień́ bardzo spokojne i ciche, wieczorami zamienienia się̨ w klub z doskonałą muzyką i imprezą na świeżym powietrzu. Po zakwaterowaniu udamy się̨ na kolejny rejs tego dnia, tym razem po rzece Zambezi. Na statku szef kuchni przygotuje dla nas wyśmienitą kolację, którą zjemy przy przepięknym afrykańskim zachodzie słońca. Po rejsie impreza w Shoestrings i nocleg w lodgy.

  Day 12
  DZIEŃ 12. VICTORIA FALLS

  Po śniadaniu ruszymy na słynne wodospady, aby oglądać jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Zaczynamy od śmigłowca! Niektórzy z nas będą̨ mieli możliwość́ pierwszego w życiu lotu helikopterem. Wyjątkowa sceneria tego miejsca na granicy Zimbabwe i Zambii robi ogromne wrażenie. Podczas 15 minutowego przelotu zobaczymy majestatyczny wodospad, rzekę Zambezi, wąwóz i okolice. Nic nie dorównuje obserwacji i doświadczaniu Wodospadów Wiktorii z lotu ptaka. Poczujecie się̨ jak dr David Livingstone odkrywający wodospady. Tak, jak zapisał odkrywca w swoim dzienniku w 1855 roku: sceny tak piękne, że muszą spojrzeć na nie anioły w locie. Wy również̇ obejrzycie absolutnie niesamowity spektakl natury, w którym głównym aktorem jest Zambezi, zderzająca się̨ z ziemią z wysokości 108 metrów. Po tym ekscytującym doświadczeniu udamy się̨ na spacer wzdłuż̇ wodospadów, aby z bliska poczuć niesamowitą moc natury. W jednej z lokalnych restauracji zjemy obiad.

  Następnie pokonamy słynny most łączący Zimbabwe z Zambią. Czas na skok na bungee – wysokość́ 111 m – to jedno z najlepszych miejsc do uprawiana bungee jumpingu na świecie. Dla mniej odważnych przejazd tyrolką z Zambii do Zimbabwe. Gdy wrócimy do Zimbabwe, wieczorem czeka nas tradycyjna wielodaniowa kolacja w formie bufetu, ze słynnym afrykańskim grillem, na którym serwowane są̨ przeróżne mięsa – od antylopy do guza, a także wiele rodzajów ryb. Ciekawe na ile egzotycznych potraw skusicie się̨, ponieważ będziecie mieli niepowtarzalną możliwość testowania smaków Afryki. Zaskoczą̨ nas dania wegetariańskie i afrykańskie desery. Wszystko to przy lokalnych tańcach i muzyce. W trakcie kolacji koncert bębniarzy i wspólna nauka grania na bębnach Djembe. Wieczorem impreza i nocleg w lodgy.

  Day 13
  DZIEŃ 13. VICTORIA FALLS

  RAFTING PO ZAMBEZI – ZACHÓD SŁOŃCA

  Na rozruszanie po nocnych szaleństwach udamy się̨ na spływ pontonowy kanionem rzeki Zambezi. To jeden z najlepszych i zarazem najdzikszych spływów słodkowodnych na świecie. Rzeka Zambezi uznawana jest przez zawodowych kajakarzy za jedna z dziesięciu najlepszych rzek, nadających się̨ do uprawiania tego rodzaju sportów na naszej planecie. Jeśli podświadomie nie kojarzysz takich sformułowań, jak „schody do nieba” i „zamarcie z przestrachu” z przygodą, oznacza to, że nigdy w swoim życiu nie brałeś́ udziału w raftingu na dzikiej rzece Zambezi. To nazwy rapidów, których jest tutaj 20. Po 2,5 godzinach wiosłowania, zjemy lunch na łonie natury. Dla osób, które nie chcą̨ brać udziału w raftingu, możliwość́ skorzystania z innych atrakcji, takich jak spacer z lwami czy safari na słoniach. Możliwość zrobienia zakupów. Odpoczynek i wspólna kolacja.

  Day 14
  DZIEŃ 14. SPACER Z LWAMI I WYJAZD

  Dla spragnionych bliskiego kontaktu ze zwierzętami spacer z lwami lub safari na słoniach. Można tu bawić się̨ z rozbrykanymi młodymi lwami, a także poznać główne problemy ochrony tych wielkich kotów. Bez smyczy i obroży lwy będą̨ wolno hasać́ przy waszym boku. Spacer z młodymi lwami po buszu – Wodospady Wiktorii to jedno z dwóch miejsc na świecie, gdzie można bez obawy chodzić po buszu wśród swobodnie biegających lwów – to nieziemska adrenalina! Safari na słoniach to wyjątkowe doświadczenie i ekscytujący sposób na zwiedzanie buszu wokół wodospadów. Jest to również okazja do zobaczenia przyrody z nieco innej perspektywy. Dużo dowiesz się równie o samych słoniach i ich zachowaniu względem człowieka i przyrody. Safari na słoniu to nie tylko jazda na nim, to niezapomniane przeżycie. Trasa wiedzie wzdłuż krawędzi wąwozów Zambezi.

  Po śniadaniu pakowanie i wylot do Polski.

  Day 15
  DZIEŃ 15. LĄDOWANIE W POLSCE

  Po szybkiej przesiadce lądujemy w Polsce.

  CENA ZAWIERA:

  • Wszystkie transfery
  • Wszystkie noclegi
  • Wynajem aut terenowych - Toyota Hilux z pełnym ekwipunkiem campingowym i ubezpieczeniem
  • Wizy do Zimbabwe
  • Koszty przekraczania granic
  • KOSZTY POBYTU W PARKACH NARODOWYCH:
  • Wodospady Wiktorii
  • Zambezi National Park
  • Chobe National Park
  • Moremi Game Reserved
  • Makgadikgadi Pans National Park
  • Khama Rhino Sanctuary
  • Rezerwat Biosfery Waterberg
  • Rejs po Zambezi
  • Kolacja na rejsie po Zambezi
  • Uroczysta kolacja na wieczorze bębniarskim
  • Ubezpieczenie: 40 000 EUR, KR 5000 EUR, NNW 30 000 PLN
  • Opiekę doświadczonego lidera
  • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE ZAWIERA:

  • Przelot: Warszawa - Johannesburg - Victoria Falls - Warszawa, ok. 3000 zł
  • Paliwo (zawsze mios.)
  • Wyżywienie
  • Atrakcje dodatkowe (np. 15-minutowy lot śmigłowcem na Wodospadami Wiktorii – Flight of Angel, spacer z lwami, skok na bungee z mostu łączącego Zambię z Zimbabwe, przejazd tyrolką z Zambii do Zimbabwe, lot widokowy nad Deltą Okawango, rafting na rzece Zambezi)

  Trip Facts

  • samolot, samochody wyprawowe 4x4
  • 7 - 15 osób
  • 30.04.2024 - 14.05.2024
  • 2590 USD + loty ok. 4400 PLN
  en_US