Southern Africa 2018

 

SOUTHERN AFRICA 2018

TERMIN: Wkrótce

KRAJE: ZIMBABWE, MOZAMBIK, RPA

MIEJSCA i AKTYWNOŚCI: Wodospady Wiktorii, lot widokowy śmigłowcem nad wodospadami, rejs o zachodzie słońca po rzece Zambezi, wieczór bębniarski z tradycyjną afrykańską kolacją, rafting na Zambezi, Park Narodowy Hwange, Park Narodowy Matusadona, Park Narodowy Mana Pools, piesze safari, archipelag Bazzaruto, snorkeling, nurkowanie, nauka surfingu, rejs łodzią po Oceanie Indyjskim, Vilanculos, Tofo Beach, Park Narodowy Krugera, nurkowanie z rekinem wielorybim, noclegi w otwartych campach wśród dzikiej przyrody, wspólne wieczory przy ognisku pod baldachimem z gwiazd, najwspanialsze zachody i wschody słońca oraz wiele innych niezapomnianych przeżyć zapierających dech w piersiach! Jak zwykle auta terenowe, namioty i doborowe towarzystwo:-) Poza wyjątkowymi miejscami, gwarantujemy doskonałą atmosferę i świetną zabawę, której długo nie zapomnicie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY
 

Afryka jest ciepła, Afryka jest wielka i zniewalająca! Pokochasz Afrykę, a ona wypali trwały ślad w Twoim sercu…. potem będziesz tęsknił.
- Jacek Pałkiewicz

Program wyjazdu został skonstruowany tak, aby zawierał w sobie różne oblicza Afryki. Jeden z siedmiu naturalnych cudów świata – Wodospady Wiktorii, safari w prawdopodobnie dwóch najpiękniejszych, ale na pewno najbardziej dzikich parkach narodowych w Zimbabwe. Istnieje spora szansa na zobaczenie Wielkiej Piątki (lew, lampart, nosorożec czarny, bawół, słoń). Mozambik to z kolei ciepły i kolorowy Ocean Indyjski, najpiękniejsze plaże w Afryce, niezwykle bogaty podwodny świat, który zobaczymy, ale również posmakujemy, bo tamtejsze owoce morza należą do jednych z najsmaczniejszych na świecie. Wschody i zachody słońca, noclegi w namiotach pod gwiazdami, ale i w bardziej komfortowych warunkach.

IMG_0806

Częściowo to off-roadowa wyprawa bezdrożami Czarnego Lądu, ale zawierająca w sobie elementy luksusowego wypoczynku na dzikiej plaży nad brzegiem oceanu. Auta, którymi będziemy się poruszać są w pełni wyposażone, mamy w nich sypialnię, kuchnię, a nawet łazienkę. Podczas wyprawy często gotujemy sami, ale oczywiście możliwe jest również korzystanie z licznych okolicznych barów. Śpimy głównie w namiotach zamontowanych na dachach samochodów, jednak czasem zajedziemy do hotelików (lodge).

Na deser – dla kontrastu – przejedziemy przez framgent RPA, aby przekonać się, że Afryka ma różne oblicza. Zresztą każde z odwiedzonych państw, ma coś innego do zaoferowania. Różnią je również sytuacja ekonomiczna, społeczna i polityczna, a także ukształtowanie terenu i świat natury. Różnorodne języki i inne niezwykle inspirujące obyczaje, których doświadczymy, z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Projekt Southern Africa 2017  jest dość mocno rozbudowany i idealny dla tych, którzy nie mieli dotąd okazji wyruszyć na taką wyprawę, a jednocześnie nie mają możliwości, aby wracać na kontynent afrykański każdego roku, aby po kolei odkrywać smaki i tajemnice tamtych wspaniałych miejsc. Bez wątpienia to wyprawa życia, o której ciężko będzie zapomnieć. Takie wyprawy zmieniają nas bezpowrotnie. Na lepsze!

Przeczytaj relację z poprzedniej edycji