Projekt Uganda 2018

 
 
 
 

 
Naszą przygodę w Ugandzie rozpoczniemy na północy kraju, przy granicy Sudanu Południowego i Kenii. Kotido to miasteczko, w którym zapoznamy się miejscową ludnością, po czym odjedziemy na łono dzikiej natury.

Kidepo National Park to niemal 1 500 km2 obszaru chronionego. Miejsce to, ze względu na spore odległości i mało przystępne drogi, dość rzadko odwiedzane jest przez turystów. Niezmiennie oferuje jednak spektakularne widoki sawanny, aż po skalisty horyzont. W trakcie naszego safari po Kidepo zbliżymy się do granic Sudanu Południowego. Stamtąd pojedziemy nad brzeg samego Nilu, aby obejrzeć Park Murchinsona – znany z malowniczych wodospadów. Bogactwo świata przyrody w tym miejscu jest na wyciągnięcie ręki. Nieodzowną częścią zwiedzania rezerwatu jest rejs wzdłuż Nilu i trekking na wodospady Kabarega, znane bardziej jako wodospady Murchinsona. Kolejne rezerwaty będą już tylko rozbudzać w nas chęć obcowania z dziką przyrodą. A okazji do jej spotkania będziemy mieć mnóstwo!

Na przykład Kibale Forest National Park, rozsławiony przez zamieszkujące go rodzinny szympansów. Różnorodność i ilość naczelnych w Kibale jest największa w całej Afryce. Najbardziej znanych 13 gatunków to szympansy, nasi najbliżsi krewni. Aż 1450 szympansów z Kibale reprezentuje największą populację tych zagrożonych naczelnych w Ugandzie. Mamy nawet 95 % szans na spotkanie ich w trakcie naszej wyprawy, lecz na miejsce można dotrzeć jedynie pieszo. Spotkanie oko w z szympansem, czy są tu jacyś chętni?

Następny imponujący rezerwat to Queen Elizabeth National Park. Obfitujący w dzikie zwierzęta i wspaniałe widoki – tym ciekawsze, że będziemy mieli możliwość oglądania ich z pokładu balonu. To wyzwanie dla odważnych i ciekawych świata odkrywców. Trudno o lepsze miejsce do podniebnych aktywności. Mamy do dyspozycji prawie 2 000 km2 parku, położonego nad jeziorami Jerzego i Edwarda, połączonych kanałem Kazinga. Z powietrza bez problemu dojrzymy największych mieszkańców rezerwatu, takich jak słonie, hipopotamy czy bawoły. Przy odrobinie szczęścia zrobicie swoje wymarzone zdjęcie lwa!

Kolejny cel naszej podróży to Nieprzenikniony Las Bwindi, który za sprawą goryli górskich, zamieszkujących górne partie lasu, rozsławił całą Ugandę. To właśnie spotkanie z gorylami determinuje podróżników z całego świata do odwiedzania Ugandy. Mountains Gorillas to prawdziwy skarb narodowy, a ich niewielka populacja (około 880) jest traktowana jak dobro narodowe i pilnie strzeżona. Spotkanie z gorylami umożliwią nam dumni ze swej pracy przewodnicy z Bwindi.

Adventrue zaprasza was na przygodę życia w Ugandzie!