Projekt Kostaryka

 

PROJEKT KOSTARYKA 2018

TERMIN: 25.01–9.02.2018

KRAJE: KOSTARYKA

MIEJSCA: San Jose, kanały Tortugero (Mała Amazonka), La Fortuna, Park Tenorio, Rio Celeste, Arenal (największe sztuczne jezioro Ameryki Centralnej oraz wulkan), Montezuma, Santa Teresa, wybrzeże Pacyfiku i Atlantyku, parki narodowe z wodospadami, kolorowe jeziorka w kraterach, lazurowe zatoki, lasy tropikalne, mgielne, deszczowe, wiszące mosty, wulkany: Poas, Ricon de la Viejo, Arenal, Tenorio, Miravalles, unikatowo położony cmentarz na wyspie

AKTYWNOŚCI: rafting rzeką, surfing, kitesurfing, ocean safari - podglądanie delfinów, snorkeling, zajęcia z jogi i ekologii, wizyta na plantacji kawy, relaks w gorących źródłach, trekking po lasach tropikalnych, wodospady i wulkany z perspektywy lotu ptaka, odwiedziny u Indian Bri Bri lub Maleku, spotkanie z ludnością, kąpiele w turkusowej rzece i wodospadach, noclegi w dżungli, poranne pobudki przez tukany, kolibry i całą masę innych ptaków, pełna gama odcieni koloru zielonego

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 
 
Jeśli szukacie przygody i kontaktu z naturą, jesteście samodzielni, a przy tym chcecie eksplorować nowe tereny w niewielkiej grupie, to nasza wyprawa jest właśnie dla Was.
 

Kostaryka to morze soczystej zieleni i intensywnych kolorów - kraj oblany turkusem Morza Karaibskiego oraz granatem Oceanu Spokojnego. Plaże, dostępne dla wszystkich, przyciągają kolorami, zatokami i palmami. Jedną czwartą tego niewielkiego kraju zajmują parki narodowe. Kostaryka jest jak płomienny romans - wciąga, intryguje i kusi. Wschody i zachody słońca wymuszają naturalny tryb aktywności dnia. Każdy dzień jest inny, natura rozwija się, rozkwita i rodzi na nowo. Od 2016 roku Kostaryka może pochwalić się wytwarzaniem energii w całości z odnawialnych źródeł. Zrównoważona polityka ekologiczna oraz bogactwo fauny i flory pozwala chłonąć przyrodę całym sobą. Leniwce wylegujące się nawet na ulicach, bliskość motyli i kolorowych ptaków zadziwi was wielokrotnie. Różnorodność Ameryki Łacińskiej przenosi nas w świat potomków Majów, Inków i Azteków. Nadal kultywuje się tu kulturę i tradycję, a mimo rozwoju cywilizacji nie zapomina się o burzliwej historii tego kontynentu.

NASZE AKTYWNOŚCI

Kostaryka daje możliwość uprawiania większości znanych na świecie sportów wodnych. Zróżnicowana sieć rzecznych połączeń pozwala nam na ekscytujący rafting o rozmaitym stopniu trudności. Mknąc z prądem rzeki utrwalimy obrazy dzikiej przyrody. Położenie geograficzne Kostaryki daje nieograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Kąpiele w oceanie, snorkeling i nurkowanie asymilują nas z naturą. Podczas rejsu katamaranem zaobserwujemy gniazda fregat, pływające delfiny oraz wieloryby. Stały ląd także oferuje nam moc przygód, np. podczas górskich trekkingów na wulkaniczne szczyty. Tutaj nie można się nudzić! Projekt Kostaryka zrodził się z pasji i miłości do tego kraju. Zabierzemy was w nieznany świat przygody, gdzie wspólnie odkryjemy kostarykański raj. Zapraszamy w świat tropików i najszczęśliwszych ludzi naszej planety, gdzie powietrze przepełnione jest zapachem kawy. Costa Rica – dotknij życia całym sobą!