Projekt Kolumbia 2018

 

PROJEKT KOLUMBIA 2018

TERMIN: 12.07-28.07.2018

KRAJE: KOLUMBIA

MIEJSCA I AKTYWNOŚCI: Plaże Palomino, Santa Marta, Park Narodowy Tayrona, wyprawa na koniach do Pueblito, snorkelling na rafach Morza Karaibskiego, Cabo de San Juan, Sierra Nevada, wodospady Pozo Azul i Finca Victoria, odwiedziny na polach kawy, Minca Village, wizyta u indian Kogi, Arhuacos, Cartagena de Indias, Rosario Islands, rejs łodzią po Wyspach Karaibskich, Medellin i wycieczka śladami Pablo Escobara, najbardziej gęsty las na świecie - Choco, Nuqui, wybrzeże Pacyfiku, rejs na wieloryby, rejs do Parku Narodowego Utria, trekking po lesie deszczowym, lot widokowy nad Andami i Choco, kąpiel w wodach termalnych, Bogota, wjazd na górę Monserrate, największe na świecie muzeum złota, muzeum Fernando Botero, Chivas Party, nauka salsy przy gorących kolumbijskich rytmach i najlepszym rumie na świecie.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 
Jeśli szukacie przygody i kontaktu z naturą, jesteście samodzielni, a przy tym chcecie eksplorować nowe tereny w niewielkiej grupie, to nasza wyprawa jest właśnie dla Was.

Kolumbia, jedyne ryzyko jest takie, że będziesz chciał tu zostać. Słyszysz ‘Karaiby’ i myślisz o Kubie i Dominikanie? Ocean Spokojny kojarzy Ci się z Chile, Andy z Ekwadorem, Amazonia z Brazylią, a kultury prekolumbijskie z Peru i Meksykiem? A czy wiesz, że jest na świecie takie miejsce, które oferuje to wszystko w ramach swoich granic? Tak, Republika Kolumbii to kraj, który skupia całą Amerykę Południową w pigułce. Łączy naturalne piękno przyrody z otwartością ludzi zamieszkujących te wspaniałe tereny.
Ze względu na równikowe położenie Kolumbia serwuje tylko dwie pory roku - suchą i mokrą. To tutaj na czterech piętrach klimatycznych (gorącym, umiarkowanym, chłodnym i zimnym) odczujesz każdy typ pogody, jaki spotkasz na naszym globie. Położenie w północno-zachodniej części Ameryki Płd. zapewnia dostęp do Oceanu Spokojnego oraz Morza Karaibskiego. Republika Kolumbii jako jedyna na kontynencie ma dostęp do dwóch oceanów (Pacyfik i Atlantyk). Pasmo górskie Andów ciągnie się przez setki kilometrów, co mocno różnicuje klimat.

Kolumbia zajmuje sporą część puszczy Amazońskiej, w której żyje niezliczona ilość roślin i zwierząt, a także największa populacja motyli i ptaków na świecie. Śmiało możemy nazywać ją ornitologicznym rajem, gdzie ciężko doliczyć się wszystkich odmian kolibrów i kolorowych papug. Równikowe położenie i zmienna wysokość od 0 do ponad 5700m przyczyniły się do powstania pięciu regionów kontynentalnych (amazoński, andyjski, karaibski, wybrzeża pacyfiku, orinoko) i jednego regionu wyspiarskiego. Sami Kolumbijczycy nazywają swoją ojczyznę najlepiej położoną geograficznie na ziemi.

Głównie katolicka Kolumbia jest 3,6x większa od Polski, posiada sporo naturalnych bogactw. np. gaz ziemny, miedź i złoto, ale prawdziwą sławę przyniosły jej szmaragdy, pokrywające 60% całych światowych zasobów. Kolejny symbol Kolumbii - owiany złą sławą Pablo Escobar, największy narcotraficante wszechczasów, w znacznym stopniu przyczynił się do zahamowania rozwoju turystycznego Kolumbii. Dzisiaj zapraszamy was w podróż w nieznane, aby rozwiać mity oddzielające Kolumbię od światowej turystyki. To Wy, jako jedni z pierwszych, możecie poznać nowe oblicze Kolumbii!