Projekt Botswana 2018

 

PROJEKT BOTSWANA 2018

TERMIN: 26.08–09.09.2018

KRAJE: RPA-BOTSWANA-ZIMBABWE

MIEJSCA i AKTYWNOŚCI: Rezerwat Waterberg, tropienie nosorożców w rezerwacie Khama Rhino, piesze safari, Makgadikgadi Pan, nocleg na środku wyschniętego jeziora, safari w Parku Narodowym Nxai Pan, Park Narodowy Chobe, safari w rezerwacie Moremi, spacer z lwami, spływ łodzią mokoro w Delcie Okavango, lot widokowy awionetką nad deltą, rejs safari po rzece Chobe, Rejs z kolacją przy zachodzie słońca po Zambezi, wieczór bębniarski z tradycyjną afrykańską kolacją, rafting na Zambezi, lot widokowy śmigłowcem na Wodospadami Wiktorii. Noclegi w otwartych campach wśród dzikiej przyrody, wspólne wieczory przy ognisku pod baldachimem z gwiazd, najwspanialsze zachody i wschody słońca oraz wiele innych niezapomnianych przeżyć zapierających dech w piersiach! Terenowe auta 4x4, namioty i doborowe towarzystwo. Poza wyjątkowymi miejscami gwarantujemy doskonałą atmosferę i świetną zabawę, której długo nie zapomnicie!

" ZAINTERESOWANY? NAPISZ DO NAS!

 
Afryka jest ciepła, Afryka jest wielka i zniewalająca! Pokochasz Afrykę, a ona wypali trwały ślad w Twoim sercu…. potem będziesz tęsknił.
- Jacek Pałkiewicz

Jeśli zawsze marzyłeś, aby odkryć prawdziwe oblicze Czarnej Afryki i przeżyć przygodę życia – ta wyprawa jest dla Ciebie. Wsiadaj z nami do terenówki i ruszajmy w podróż bezdrożami południowej części tego wspaniałego i jakże bogatego kontynentu. Dla kochających przyrodę Botswana to pozycja obowiązkowa. Jej ogromne przestrzenie (obszar podobny do Francji), życzliwa niespełna 2 mln ludność oraz parki narodowe pełne niezliczonej ilości zwierząt, zauroczą każdego. Wspaniałe Zimbabwe, ze swoimi powalającymi na kolana Wodospadami Wiktorii, zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wybrednych podróżników.

Niezapomniane wieczory z najwspanialszymi zachodami słońca, spędzane przy ogniu w obozach, rozbitych w samym środku najdzikszych zakątków świata, w towarzystwie zwierząt znanych dotąd głównie z programów Animal Planet czy National Geographic.

Ogromne koty na czele z lwem i lampartem, słonie, hippotamy, antylopy od impalii do oryxa, bardzo zagrożone nosorożce białe i czarne, węże - z pytonem na czele, jaszczurki i skorpiony to tylko niektórzy z naszych towarzyszy na dzikich terenach Botswany.

pic1Nasz transport to znakomicie przygotowane auta terenowe, głównie toyoty oczywiście z napędem 4×4. Samochody wyposażone są w rozstawiane na dachu namioty, lodówkę i cały potrzebny sprzęt campingowy.

Nasz dzień często będzie zaczynał się o świcie – wtedy zwierzęta są najbardziej aktywne. Noclegi na campach to może nie hotele sieci Hilton, ale potrzeby higieny i komfortu zapewniają. Znajdziecie tam prysznic, bieżącą wodę i toaletę.Wysoko postawione namioty to wygodny, a przede wszystkim, z powodu dzikich zwierząt, bezpieczny sposób na odpoczynek. Kilka nocy spędzimy w centrum rezerwatów, gdzie nasze obozowiska nie będą w żaden sposób odgrodzone od dzikiej przyrody.

Na szczęście lwy podchodzą, dopiero gdy ognisko gaśnie i wszyscy zamkną się w namiotach :-).