PROJEKT UNITED STATES 2018

 

TERMIN: 26.05–10.06.2018 r.

KRAJE: USA

MIEJSCA I AKTYWNOŚCI: Las Vegas, możliwy przelot do Grand Canyon, Hurricane, trekking po Angels Landing w Zion National Park, Antelope Canyon, Horseshoe Bend, Monument Valley, przejazd z Durango pociągiem retro do Silvertone, Ouray, jazda jeepami w górach w Telluride, prekolumbijskie osiedla indiańskie w Mesa Verde, legendarny dziki zachód w Tombstone, Yuma, Los Angeles, Mulholland Drive, Hollywood, Sunset Boulevard, Universal Studios, Venice Beach, malownicze miasteczko pośród winnic z polskim akcentem – Paso Robles, Highway 1, monumentalne sekwoje w Sequoia National Park, Dolina Śmierci

BRAK WOLNYCH MIEJSC

 
Jeśli szukacie przygody i kontaktu z naturą, jesteście samodzielni, a przy tym chcecie eksplorować nowe tereny w niewielkiej grupie, to nasza wyprawa jest właśnie dla Was.
h

Środkowy Zachód i Zachód USA to miejsca legendarne. Przez lata ciągnęli tu żądni bogactwa i przygód poszukiwacze złota, osadnicy, farmerzy, wszelkiej maści wyrzutki i stróżowie prawa, ludzie pracowici i rzezimieszki. Obowiązują tu proste zasady – bądź otwarty na ludzi, uczciwy, pracowity i szanuj słowa, które wypowiadasz. Każdy stan USA ma swoją specyfikę, ale wszystkie jeden wspólny mianownik, który łatwo poczuć będąc na miejscu, ale trudno opisać, dlatego skrótowo mówi się nań „American Dream”.

Pamiętasz te zabawy w kowbojów i szeryfów? Chodziłeś z koltami przy pasku niczym John Wayne? Marzyłeś o noclegu przy ognisku na bezkresach Monument Valley? Kto z nas z wypiekami na twarzy nie śledził przygód bohaterów westernów? Kto nie wychował się na amerykańskich filmach i mitach z Dzikiego Zachodu lub rodem z Kalifornii? Ta atmosfera jest ciągle doskonale wyczuwalna w miejscach, w które chcemy Was zabrać. Nevada, Utah, Colorado, Arizona i Kalifornia to miejsca absolutnie wyjątkowe i każdemu z nich należałoby poświęcić kilka tygodni na eksplorację.

Bardzo zróżnicowane krajobrazowo, od pustyń przez równiny, łagodne góry oklejone winnicami po dzikie, górskie krajobrazy Kolorado. Unikalne formacje skalne (choć zgodnie musimy przyznać, że miejscami łudząco podobne do tych, które widzieliśmy w Afryce Południowej) i oszałamiająca roślinność z gigantycznymi sekwojami na czele, zapierające dech w piersiach malownicze drogi, którymi będziemy przecinać kolejne pasma górskie niczym bohaterowie „Konwoju”, „Blue Highway”, „Prostej historii” i innych ikonicznych filmów drogi, to czeka Was podczas tej podróży.

MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!