Projekt Afryka z Dziećmi II

 

PROJEKT AFRYKA Z DZIEĆMI II

TERMIN: 2018 r.

KRAJE: RPA-ZIMBABWE-BOTSWANA

MIEJSCA i AKTYWNOŚCI: Cape Town, ogród botaniczny Kirstenbosch, Kalk Bay, plaża Muizenberg, Góra Stołowa, abseiling z Góry Stołowej, lot widokowy śmigłowcem nad Cape Town, Waterfront, Przylądek Dobrej Nadziei i Cape Point, spotkanie z pingwinami, Chapman’s Peak, Simon’s Town, plaża Noordhoek, wyśmienite jedzenie, rejs z kolacją po rzece Zambezi o zachodzie słońca, wieczór bębniarski z tradycyjną afrykańską kolacją, lot widokowy śmigłowcem na Wodospadami Wiktorii, rejs safari po rzece Chobe, safari w Parku Narodowym Chobe, safari w rezerwacie Moremi, spływ łodzią mokoro w Delcie Okavango, lot widokowy awionetką nad deltą. Noclegi w dobrych hotelach, a w rezerwatach na campingach wśród dzikiej przyrody, wspólne wieczory przy ognisku pod baldachimem z gwiazd, najwspanialsze zachody i wschody słońca oraz wiele innych niezapomnianych, zapierających dech w piersiach przeżyć! Poza wyjątkowymi miejscami gwarantujemy doskonałą atmosferę i świetną zabawę, której długo nie zapomnicie! Projekt dla rodzin z dziećmi od 6 roku życia.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ SZCZEGÓŁY
 
Jeśli mógłbyś pojechać z dziećmi tylko jeden raz gdziekolwiek na świecie, na co byś się zdecydował?

Republika Południowej Afryki z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem. Głównym powodem wyjazdu większości ludzi do Afryki jest safari. Wyłącznie RPA oferuje znacznie więcej do przeżycia i zobaczenia, niż popularne rozrywki. W Republice Południowej Afryki naprawdę można mieć wszystko – safari, wspaniałe góry, dwa oceany, zabytki, restauracje i lodge na najwyższym światowym poziomie oraz winnice z doskonałym winem. Kapsztad nazywany jest klejnotem Afryki i Matką miast, oferuje bowiem znacznie więcej niż zdecydowana większość afrykańskich metropolii. Cape Town to wspaniałe miasto. Jego nabrzeże jest doskonałym miejscem do pieszego zwiedzania, a plaża i okoliczne miejscowości są rajem surferów. Cape Peninsula, gdzie można zobaczyć jedną z zaledwie dwóch lądowych kolonii pingwinów na ziemi, jest nie lada atrakcją. Z kolei nad Cape Point góruje latarnia, która wydawać by się mogło, wznosi się na końcu świata. Góra stołowa, która jest jednym z 7 naturalnych cudów świata robi niesamowite wrażenie, a widok ze szczytu zapiera dech w piersiach. Kapsztad znany jest także jako kraina wina, zwana tutaj Winelands. Wizyta w winnicy to zaledwie pół godziny drogi poza miasto i już degustujesz wino w lokalnych winiarniach. W Winelands warto zatrzymać się również na lunch w jednej z wielu znakomitych restauracji. Cały Western Cape to idealne miejsce na aktywne spędzanie czasu. Niezliczone, pięknie położone trasy trekkingowe i rowerowe, długie, idealne dla surferów plaże zadowolą nawet najbardziej wybrednych. Mieszkańcy RPA dobrze wiedzą, jak traktować gości. Republika Południowej Afryki to bez wątpienia najbardziej rozwinięty kraj kontynentu, który oferuje nie tylko najlepsze jedzenie i wino Czarnego Lądu, ale również usługi i infrastrukturę turystyczną na najwyższym światowym poziomie.

W odróżnieniu do RPA, Zimbabwe to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki, a także świata. Nie ustępuje on jednak zasobami naturalnymi bogatszemu sąsiadowi. Znajdujące się tu parki narodowe, pełne zwierząt i przebogatej roślinności należą do najpiękniejszych na świecie. Wyjątkowe ukształtowanie terenu, piękne krajobrazy, wspaniali, gościnni ludzie i dzika, nieokiełznana przyroda czynią ten kraj jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na mapie Afryce. Najwspanialszą atrakcją Zimbabwe są Wodospady Wiktorii, które zmienią na zawsze Wasze podejście do sił natury. Mosi-oa-Tunya – mgła, która grzmi, to miejscowa nazwa wodospadów, odkrytych w 1855 roku przez szkockiego misjonarza i badacza Davida Livingstone’a. Jest to jeden z siedmiu naturalnych cudów świata – wodospad łączący dwa kraje - Zambię i Zimbabwe. Znajdujące się na terenie Victoria Falls National Park wodospady w 1989 roku zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wodospad Wiktorii jest jedynym wodospadem na świecie, mającym rozpiętość 1700 metrów i wysokość spadku wody 108 metrów. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się tu ponad 9 mln litrów wody. Łomot spadającej wody słyszalny jest w promieniu 40 kilometrów, a rozpylona woda tworzy rodzaj słupa wznoszącego się na wysokość 400 metrów, widocznego w promieniu 50 kilometrów. Wirujące wokół kropelki odbijają się w tysiącach tęczowych miraży. Unikalnym zjawiskiem tego miejsca jest tęcza księżycowa, występująca tylko podczas pełni. To z pewnością jedna z najbardziej spektakularnych atrakcji Afryki.

Dla kochających przyrodę Botswana to pozycja obowiązkowa.

To kraj prawie dwa razy większy od Polski z populacją poniżej dwóch milionów ludzi Olbrzymi rezerwat, tak określisz ten kraj, gdy porażą Cię niesamowite przestrzenie dzikiej Botswany. Ciekawi, pogodni tubylcy podzielą się z Wami światem nieskalanym cywilizacją wielkich miast i wyścigiem szczurów, w którym człowiek nie podporządkował sobie jeszcze natury. Botswana charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym bogactwem świata zwierząt i roślin. W Parku Narodowym Chobe – najstarszym w Botswanie – królują słonie. Lokalna populacja majestatycznych olbrzymów należy do największych na świecie. Obok nich żyją pozostałe gatunki Wielkiej Piątki Afryki (Lwy, Bawoły, Nosorożce, Lamparty) oraz liczne hipopotamy, krokodyle i likaony. Obserwowanie zachodu słońca wśród tylu zwierząt gromadzących się przy wodopojach to przeżycie, który zostanie w Waszej pamięci na zawsze.
Rzeka Okawango nie płynie do oceanu, ale zatapia obszar pustyni Kalahari o powierzchni 15000 km². Delta, która jest jedną z największych na świecie delt śródlądowych świata, pokryta jest tysiącem mielizn, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta. Rejon o niebywałym znaczeniu ekologicznym. Płynąca z północy (z Angoli) rzeka, w końcowym swoim odcinku tworzy ogromne rozlewiska. Rzeka o długości 1600 km i dorzeczu ok. 800 tys. km2 wsiąka w końcu w pustynię Kalahari. Rezerwat Moremi położony we wschodniej Delcie Okawango, graniczy z Parkiem Narodowym Chobe i obejmuje prawie jedną trzecią Delty Okawango. Ten unikalny ekosystem powoduje, że mamy do czynienia z jednym z największych spektakli przyrody na świecie. To szeroki wachlarz 164 gatunków ssaków, 460 ptaków, 157 gadów, 84 gatunków ryb i 5000 różnych owadów.
Podróż do Botswany to spełnienie marzeń o miejscach niezmąconych cywilizacją. Uroki kraju docenią w szczególności miłośnicy wyjątkowych fotografii, dzikich zwierząt i naturalnych krajobrazów stanowiących przeciwieństwo europejskich metropolii. Jeśli kochasz przyrodę, musisz tu dotrzeć!

Pokaż swoim dzieciom dziką Afrykę już teraz, bo jak dorosną może to być już zupełnie inny kontynent. Świat przyrody jest piękny, tajemniczy, fascynujący – częścią tego świata jest także człowiek. Świat ten dostarcza nam pozytywnych emocji, wzruszenia, ciszy, wzbudza zainteresowanie i podziw. Świat odkryty a jednak wciąż odkrywany. O tym, że przyroda ze swym niezwykłym bogactwem barw, zmiennością zjawisk pociąga dziecko i ma na niego wszechwładny wpływ, nie należy nikogo przekonywać. Poznawanie przyrody wpływa na ogólny rozwój dziecka. Dostarcza mu wiele możliwości przeżywania nowych doznań i wzbogacania wiedzy, sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych, dziecko uczy się odczuwania i podziwiania piękna przyrody, a także uzewnętrzniania uczuć.

 
Relacja z podobnego projektu